Armani Prive: Софистициран сексапил за модерните дами

Брендот „Armani Prive“ беше дел од модната недела за Висока мода. Џорџо Армани ја претстави колекцијата за претстојната сезона, есен 2019 година. Како што и се очекуваше, остана доследен на својата софистицираност, но внесе и доза на сексапил. Ревијата ја отворија неколку црно-бели комбинации со долги, лежерни палта. Кај ваквите класични комбинации