притисни ентер »

Ѓоковиќ и Јокиќ меѓу најплатените светски спортисти

Ѓоковиќ и Јокиќ меѓу најплатените светски спортисти

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси, напаѓачот на Јувентус Кристијано Роналдо и ѕвездата на ПСЖ Нејмар се наоѓаат на врвот на листата на најплатени спортисти во светот, во 2019 година. Оваа листа традиционално ја објавува магазинот „Форбс“. Меси, Роналдо и Нејмар се единствените фудбалери на оваа листа. „Форбс“ наведува дека Меси заработува 127 милиони

Тројцата најплатени спортисти во светот се фудбалери: Меси заработува сума од која боли глава

Тројцата најплатени спортисти во светот се фудбалери: Меси заработува сума од која боли глава

Во светот на фудбалот се вртат неверојатни суми, па и очекувано е дека фудбалерите ќе бидат најплатените спортисти во светот. Според најновата листа на магазинот „Форбс“, кој прави вакви топ-листи уште од 1990 година, Лионел Меси е најплатениот спортист во 2019 година. Според нивните истражувања, Аргентинецот годишно заработува неверојатни 127 милиони

Само три фудбалери меѓу првите десет на листата најплатени спортисти, Меси на прво место

Само три фудбалери меѓу првите десет на листата најплатени спортисти, Меси на прво место

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, е прогласен за најплатен спортист на светот. Аргентинецот со заработка од 127 милиони евра се најде на првото место на, а 92 милиони доаѓаат од неговата плата. Зад Меси се наоѓаат Кристијано Роналдо со заработка од 109 милиони евра и Нејмар со 105 милиони евра, а потоа следи боксерот Алварез со заработка од 94 милиони

Форбс: Меси на врвот, Серена единствена жена меѓу првите 100 најплатени спортисти

Форбс: Меси на врвот, Серена единствена жена меѓу првите 100 најплатени спортисти

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, уште една година по ред се најде на врвот на најплатените спортисти во светот. Магазинот „Форбс“ ја откри листата на најплатените 100 имиња во спортот, а Аргентинецот ја предводи истата со заработка од 127 милиони долари. Кристијано Роналдо со 109 милиони е зад својот лут ривал, а зад себе ги има Нејмар (105), Канело

(ФОТО) Според ФОРБС Лионел Меси најмногу заработил во 2018. година, а зад себе го оставил Кристиано Роналдо со скоро 20. милиони долари разлика!

(ФОТО) Според ФОРБС Лионел Меси најмногу заработил во 2018. година, а зад себе го оставил Кристиано Роналдо со скоро 20. милиони долари разлика!

Лионел Меси е најплатен спортист за минатата година, извести ФОРБС во вторникот, во својата годишна листа на заработувачка. Ѕвездата на Барселона и Аргентина, Меси, го симнал од тронот боксерот Флојд Мејвотер, и го зазел тронот со заработувачка од 127. милиони долари кои ги остварил преку платата и други договорори. Тоа го стави Меси пред лутиот ривал

Форбс: Меси најплатен спортист во светот – 127 милиони долари годишно

Форбс: Меси најплатен спортист во светот – 127 милиони долари годишно

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, со 127 милиони долари годишно, е најплатениот спортист во светот според листата на „Форбс“. Меси е на таа листа пред колегата од Јувентус, Кристијано Роналдо (109 милиони) и Нејмар од Пари Сен Жермен (105). Зад фудбалската триојка се боксерот Канело Алварез, 94 милиони, тенисерот Роџер Федерер (93,4), Расел Вилсон

Меси e подобар од Роналдо, за околу 18 милиони долари

Меси e подобар од Роналдо, за околу 18 милиони долари

Лионел Меси е на првото место на листата на најдоброплатени спортисти на светот на магазинот „Форбс“, додека фудбалерите доминираат во 2019 година. Напаѓачот на Барса заработил 127 милиони долари, во комбинација на платите и рекламните договори, 18 милиони долари повеќе од Роналдо (109 милиони долари). Нејмар, и покрај сезоната за заборав има 105 милиони

Меси e подобар од Роналдо, за околу 18 милиони долари

Меси e подобар од Роналдо, за околу 18 милиони долари

Лионел Меси е на првото место на листата на најдоброплатени спортисти на светот на магазинот „Форбс“, додека фудбалерите доминираат во 2019 година. Напаѓачот на Барса заработил 127 милиони долари, во комбинација на платите и рекламните договори, 18 милиони долари повеќе од Роналдо (109 милиони долари). Нејмар, и покрај сезоната за заборав има 105 милиони

Фудбалерите најплатени спортисти во светот

Фудбалерите најплатени спортисти во светот

По неколкугодишната доминација на боксерите, пред се на Флојд Мејведер, фудбалерите го преземаа приматот на најдоброплатени спортисти во светот. Според магазинот „Форбс“, Лионел Меси во периодот од 1 јуни 2018 година до 1 јуни 2019 година, инкасирал 127 милиони долари.  Дури 92 милиони долари, Меси доби од Барселона како плата и бонуси, додека 35 милиони

Три фудбалски ѕвезди ги предводат најплатените спортисти во светот

Три фудбалски ѕвезди ги предводат најплатените спортисти во светот

Фудбалот не само што име неверојатна глобална популарност, туку е и спорт во кој актерите заработуваат одлично. Тоа го покажува и новото рангирање на „Форбс“ според кое најплатен спортист изминатите дванаесет месеци бил Лионел Меси, кој во овој период инкасирал 127 милиони долари. Кристијано Роналдо е веднаш зад него со 109 милиони, а водечкото трио

Најплатените 100 спортисти заработиле 4 милјарди изминативе 12 месеци, на врвот има тројца фудбалери (ФОТО)

Најплатените 100 спортисти заработиле 4 милјарди изминативе 12 месеци, на врвот има тројца фудбалери (ФОТО)

Форбс ја објави својата листа на најплатени спортисти во светот, на првото место е Лео Меси, а потоа следуваат Кристијано Роналдо и Нејмар. Бизнис магазинот од САД ги откри заработките на најелитните спортисти. Форбс пресметките ги прави за периодот од 1. јуни 2018 до 1. јуни 2019 и во предвид ги зема платите, бонусите, премиите и спонзорските договори

Меси е најплатен спортист во светот - заработил 18 милиони повеќе од Роналдо

Меси е најплатен спортист во светот - заработил 18 милиони повеќе од Роналдо

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси минатата година заработил 127 милиони долари и се наоѓа на врвот на најплатени спортисти во светот, споре изборот на познатиот магазин „Форбс“. На второ место се наоѓа напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо со заработка од 109 милиони долари, додека трет е Нејмар од ПСЖ со 105 милиони. На четвртото место, неочекувано,

Фудбалерите најплатени спортисти во светот

Фудбалерите најплатени спортисти во светот

Според последната листа на магазинот „Форбс“, Лионел Меси е најдоброплатениот спортист во изминатите 12 месеци. По неколкугодишната доминација на боксерите, пред се на Флојд Мејведер, фудбалерите го преземаа приматот на најдоброплатени спортисти во светот. Според магазинот „Форбс“, Лионел Меси во периодот од 1 јуни 2018 година до 1 јуни 2019 година,

За прв пат тројца фудбалери на врвот на листата на Форбс, еве колку заработиле Меси, Роналдо и Нејмар за една година (ФОТО)

За прв пат тројца фудбалери на врвот на листата на Форбс, еве колку заработиле Меси, Роналдо и Нејмар за една година (ФОТО)

Магазинот Форбс ја објави својата листа на најплатени спорсти во светот, за прв пат тројца фудбалери се најдоа на првите три места, Лео Меси, Кристијано Роналдо и Нејмар испишаа историја. Бизнис магазинот од САД ја објави својата популарна листа за најплатени спортисти во светот. Форбс пресметките ги прави за периодот од 1. јуни 2018 до 1. јуни 2019

„Форбс“ со најнова листа за најплатените спортисти: Тројца фудбалери на врвот

„Форбс“ со најнова листа за најплатените спортисти: Тројца фудбалери на врвот

Најреномираниот бизнис магазин „Форбс“ секоја година ги објавува луѓето кои имаат најголема заработка, а денес ја објавија листата на луѓето кои оствариле најголема заработка во последните 12 месеци. Листата на „Форбс“ е направена за заработката на спортистите од јуни 2018 до јуни 2019 година. Во топ 10 листата има само тројца фудбалери, но тројцата

Меси најплатен спортист на светот, Серена Вилијамс единствената жена во топ-100

Меси најплатен спортист на светот, Серена Вилијамс единствената жена во топ-100

Лео Меси е најплатениот спортист на светот, со заработка од 127 милиони долари во изминатите 12 месеци, објави магазинот „Форбс“. Второто место го зазема неговиот најголем ривал Кристијано Роналдо со заработени 109 милиони, додека трет е уште еден фудбалер, Нејмар, со 105 милиони. Боксерот Флојд Мејведер воопшто го нема на листата, откако лани беше

„Форбс“ ја објави листата на најплатени спортисти во светот: Три фудбалски ѕвезди се најдоа во топ 10 (Фото)

„Форбс“ ја објави листата на најплатени спортисти во светот: Три фудбалски ѕвезди се најдоа во топ 10 (Фото)

Најугледниот бизнис магазин „Форбс“ секоја година ги објавува извештаиите од луѓето кои остваруваат најголема заработка, а денеска беше објавена листата на спортистите кои најмногу се збогатиле во последните 12 месеци. Во дадениот случај, станува збор за средства кои познатите спортисти ги инкасирале во периодот од јуни 2018 до јуни 2019 година, а