притисни ентер »

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЈА НА МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ВО 14.30 ЧАСОТ- ќе објави детали за Мијалков

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЈА НА МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ВО 14.30 ЧАСОТ- ќе објави детали за Мијалков

Министерот за внатреш ни работи Оливер Спасовски за денеска закажа пресконференција. Ова ќе биде прво обраќање на првиот полицаец Спасовски, по веста за бегството на екс шефот на тајната полиција Сашо Мијалков, која одекна доцна вечерта во неделата. Денеска се појавија информации дека наводно министерот Спасовски депонирал оставка, но од МВР за Фактор

Оливер Спасовски закажа прес-конференција – ќе си поднесе ли министерот оставка?

Оливер Спасовски закажа прес-конференција – ќе си поднесе ли министерот оставка?

Оливер Спасовски закажа прес-конференција – ќе си поднесе ли министерот оставка? Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски закажа прес-конференција за 14:30 часот денеска. Некои од медиумите напишаа дека министерот денеска ќе си поднесе оставка од функцијата. Причина за оставката е бегството на поранешниор директор на УБК, Сашо Мијалков. Оставка

Министерот Спасовски ја одложи најавената прес конференција

Министерот Спасовски ја одложи најавената прес конференција

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ја одложи за половина час прес конференцијата која првично беше најавена во 14:30 часот. И Владата и Министерството за внатрешни работи првично ја закажаа прес конференцијата во 14:30 за што беше обезбеден посебен канал на зум платформата за 40 минути подоцна прес конференцијата да се презакаже за во

Спасовски денеска поднесува ОСТАВКА!?

Спасовски денеска поднесува ОСТАВКА!?

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, денеска во 13 часот најверојатно ќе си поднесе оставка од функцијата, се шпекулира во партиски кругови, пишува порталот ПлусИнфо . ПлусИнфо пиштува и дека причината за оставката на Спасовски е вчерашното бегство на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, кого полицијата не успеа да го пронајде на домашната

Министерот Оливер Спасовски закажа прес-конференција за 14:30 часот

Министерот Оливер Спасовски закажа прес-конференција за 14:30 часот

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, денеска во 14:30 најави обраќање на јавноста. Се очекува министерот Спасовски да каже повеќе детали за случајот со Сашо Мијалков. „Ве известуваме дека денеска, 23.02.2021 година (вторник) со почеток во 14:30 часот, прес-конференција ќе одржи министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски преку платформата

Оливер Спасовски закажа прес-конференција - ќе си поднесе ли министерот оставка?

Оливер Спасовски закажа прес-конференција - ќе си поднесе ли министерот оставка?

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски закажа прес-конференција за 14:30 часот денеска. Некои од медиумите напишаа дека министерот денеска ќе си поднесе оставка од функцијата. Причина за оставката е бегството на поранешниор директор на УБК, Сашо Мијалков. Оставка од Спасовски побара и опиозицијата, која обвинува дека институциите уште во саботата

СПАСОВСКИ ОСТАНУВА МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ - лага е дека депонирал оставка, тврдат од МВР

СПАСОВСКИ ОСТАНУВА МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ - лага е дека депонирал оставка, тврдат од МВР

Лага е дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски поднел оставка во Владата од министерската позиција. Ова е кусиот одговор кој Фактор го доби од Министерството за внатрешни работи, откако се појавија шпекулации дека наводно денеска министерот Спасовски ќе ја образложи својата оставка, како и шпекулации дека тој веќе ја депонирал својата

Спасовски денеска ќе поднесе оставка?

Спасовски денеска ќе поднесе оставка?

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, денеска во 13 часот најверојатно ќе си поднесе оставка од функцијата, се шпекулира во партиски кругови, дознава „ Плусинфо “ Причина за оставката е вчерашното бегство на поранешниор директор на УБК, Сашо Мијалков. Оставка од Спасовски побара и опозициската ВМРО-ДПМНЕ, која обвинува дека институциите

Спасовски денеска ќе поднесе оставка?

Спасовски денеска ќе поднесе оставка?

Спасовски денеска ќе поднесе оставка? Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, денеска во 13 часот најверојатно ќе си поднесе оставка од функцијата, се шпекулира во партиски кругови, пишува порталот плусинфо.мк. Причина за оставката е вчерашното бегство на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, кого полицијата не успеа да го пронајде на домашната

СПАСОВСКИ НЕ КАЖА НИТУ ЗБОР - депонирал ли оставка во Владата

СПАСОВСКИ НЕ КАЖА НИТУ ЗБОР - депонирал ли оставка во Владата

Дали е точно дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ќе поднесе оставка. Уште во текот на вчерашниот ден се појавија шпекулации дека министерот за внатрешн и работи веќе ја депонирал оставката, и дека таа ќе се разгледува на наредната владина седница. Ова прашање го поставивме и до МВР и преку СМС до министерот Спасовски, но оттаму

Министерот Спасовски ќе се обрати на прес-конференција во 14:30 часот

Министерот Спасовски ќе се обрати на прес-конференција во 14:30 часот

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, денеска во 14:30 најави обраќање на јавноста. Се очекува министерот Спасовски да каже повеќе детали за случајот со Сашо Мијалков. „Ве известуваме дека денеска, 23.02.2021 година (вторник) со почеток во 14:30 часот, прес-конференција ќе одржи министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски преку платформата

Спасовски денеска ќе поднесе оставка?

Спасовски денеска ќе поднесе оставка?

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, денеска во 13 часот најверојатно ќе си поднесе оставка од функцијата, се шпекулира во партиски кругови, објави „ Плусинфо .“ Причина за оставката е вчерашното бегство на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, кого полицијата не успеа да го пронајде на домашната адреса за да му го врачи решението за домашен