притисни ентер »

Паднаа нови дилери на дрога: И пак во Тетово и Куманово

Паднаа нови дилери на дрога: И пак во Тетово и Куманово

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.И.(20) од село Џепчиште, Тетовско, Г.Р.(24) и Б.Р.(25), двајцата од село Порој, Тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ и „овозможување на употреба на наркотични дроги“. На

Паднаа нови дилери на дрога: И пак во Тетово и Куманово

Паднаа нови дилери на дрога: И пак во Тетово и Куманово

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.И.(20) од село Џепчиште, Тетовско, Г.Р.(24) и Б.Р.(25), двајцата од село Порој, Тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ и „овозможување на употреба на наркотични дроги“. На

Четири кривични пријави за производство и продажба на наркотици

Четири кривични пријави за производство и продажба на наркотици

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.И.(20) од тетовското село Џепчиште, Г.Р.(24) и Б.Р.(25), двајцата од тетовското село Порој, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори” и „овозможување на употреба на наркотични дроги”.

МВР Билтен

МВР Билтен

На 13.07.2019 во 18.30 на Граничен премин Меѓународен aеродром- Скопје“ на влез во Република Северна Македонија по извршена пасошка контрола и проверка во Оперативна евиднција констатирано е дека З. Б (36) од Велес евидира со мерка “А” (апси). МВР денеска соопшти дека лицето е приведено и во 22,00 часот е предадено на Полициска станица Aеродром за

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

Обвинителен акт против 36-годишен скопјанец, осомничен дека сторило кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ поднесе денеска јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје. – Обвинетиот 36-годишен скопјанец се товари дека неовластено во дом во кој престојувал на улица

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

Обвинителен акт против 36-годишен скопјанец, осомничен дека сторило кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ поднесе денеска јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје. – Обвинетиот 36-годишен скопјанец се товари дека неовластено во дом во кој престојувал на улица

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

Обвинителен акт против 36-годишен скопјанец, осомничен дека сторило кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ поднесе денеска јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје. – Обвинетиот 36-годишен скопјанец се товари дека неовластено во дом во кој престојувал на улица

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

Обвинителен акт против 36-годишен скопјанец, осомничен дека сторило кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ поднесе денеска јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје. – Обвинетиот 36-годишен скопјанец се товари дека неовластено во дом во кој престојувал на улица

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

Обвинителен акт против 36-годишен скопјанец, осомничен дека сторило кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ поднесе денеска јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје. – Обвинетиот 36-годишен скопјанец се товари дека неовластено во дом во кој престојувал на улица

Амфетамински таблети и марихуана продавал дилер од Скопје

Амфетамински таблети и марихуана продавал дилер од Скопје

ОЈО против него поднесе обвинение за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. Обвинение за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори заработи 36-годишен скопјанец. Во обвинението на Основното јавно обвинителство се вели дека тој домот

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

Обвинителен акт против 36-годишен скопјанец, осомничен дека сторило кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ поднесе денеска јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје. – Обвинетиот 36-годишен скопјанец се товари дека неовластено во дом во кој престојувал на улица

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Скопското Јавно обвинителство до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за сторено кривично дело – недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи и неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. -При вршење на претрес во

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи. При вршење на претрес во домот на осомничениот на улица „Христофор Жефаровиќ“ во Скопје на 11 јуни, полицијата пронајде 11,45 грама кокаин спакувана во

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи. При вршење на претрес во домот на осомничениот на улица „Христофор Жефаровиќ“ во Скопје на 11 јуни, полицијата пронајде 11,45 грама кокаин спакувана во

Обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи. При вршење на претрес во домот на осомничениот на улица Христофор Жефаровиќ во Скопје на 11 јуни, полицијата пронајде 11,45 грама кокаин спакувана во

Обвинение против скопјанец во чиј дом биле пронајдени дрога и оружје

Обвинение против скопјанец во чиј дом биле пронајдени дрога и оружје

Осомничениот  неовластено кај себе држел и полуавтоматско кусо огнено оружје - пиштол марка CZ100 со калибар од 9мм, стои во соопштението на ОЈО. Скопското Јавно обвинителство до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за  сторено  кривично  дело  – недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи. При вршење на претрес во домот на осомничениот на улица „Христофор Жефаровиќ“ во Скопје на 11 јуни, полицијата пронајде 11,45 грама кокаин спакувана во

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Скопското Јавно обвинителство до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за  сторено  кривично  дело  – недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи и неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. -При вршење на претрес во

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Скопското Јавно обвинителство до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за  сторено  кривично  дело  – недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи и неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. -При вршење на претрес во

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Скопското Јавно обвинителство до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за  сторено  кривично  дело  – недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи и неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. -При вршење на претрес во