притисни ентер »

Motorola Edge Plus: Се што знаеме!

Motorola Edge Plus: Се што знаеме!

Motorola нема претставено премиум флегшип уред веќе неколку години. Но, во декември, компанијата најави дека оваа година планира да го промени тоа:. Сега за сега, премиум уредот кој ќе го претстави Motorola е познат како Motorola Edge Plus. Официјалните спецификации сеуште не се познати, но има неколку детали околу него кои се појавија. Овој смартфон