притисни ентер »

Морков торта со мусли и портокал (посно, без миксер)

Морков торта со мусли и портокал (посно, без миксер)

Вреди да се проба оваа посна и особено вкусна торта. Подготовка 1. Морковите ги сечкаме и заедно со сокот од портокал ги ставаме во блендер/Нутрибулет да се сомелат до каша. 2. Ги мелеме и муслите во Нутрибулет па сите суви состојки ги ставаме во еден сад. 3. Ги додаваме течните состојки, мелениот морков и соединуваме со лажица. 4. Во намрсено и набрашнето

Рецепти за посни торти што не се печат

Рецепти за посни торти што не се печат

Постот не мора да биде монотон, но за да направите нешто посно, треба да се потрудите малку повеќе за да направите совршен спој на намирниците што ги имате на располагање. Во продолжение погледнете ги овие рецепти за вкусни, посни торти што не се печат. Посна плазма торта Потребни состојки: 250 грама посен маргарин 200 грама шеќер во прав 600 грама