притисни ентер »

Леклерк предупредува: Ќе бидам поагресивен во иднина...

Леклерк предупредува: Ќе бидам поагресивен во иднина...

Дебитантот во Фoрмула 1 шампионатот, Чарлс Леклерк имаше неколку шанси да оствари победа во новата сезона. Најблиску до тоа беше на трката во Австрија, каде во последните неколку кругови ја загуби битката за првата позиција со Макс Верстапен. Неколку недели подоцна, младиот возач на Ферари вели дека во слични ситуации како таа со ривалот од Ред Бул