притисни ентер »

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка“

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка“

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, може да се чувствува како сигурен носител на „Златната копачка“ за стрелец број еден на Европа. Ова се случува круг пред крајот на Серија „А“. Причината е што неговиот голем конкурент за наградата во Италија – Кристијано Роналдо, беше отстранет од групата за денешниот натпревар на Јувентус со Рома. Предноста на италијанскиот

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка“

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка“

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, може да се чувствува како сигурен носител на „Златната копачка“ за стрелец број еден на Европа. Ова се случува круг пред крајот на Серија „А“. Причината е што неговиот голем конкурент за наградата во Италија – Кристијано Роналдо, беше отстранет од групата за денешниот натпревар на Јувентус со Рома. Предноста на италијанскиот

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка“

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка“

Рим, 1 август 2020 () – Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, може да се чувствува како сигурен носител на „Златната копачка“ за стрелец број еден на Европа. Ова се случува круг пред крајот на Серија „А“. Причината е што неговиот голем конкурент за наградата во Италија – Кристијано Роналдо, беше отстранет од групата за денешниот натпревар на Јувентус со

Роналдо денеска не игра, Имобиле ќе биде најдобар стрелец сезонава во Серија А

Роналдо денеска не игра, Имобиле ќе биде најдобар стрелец сезонава во Серија А

Иако Кристијано Роналдо би сакал најмногу на светот во моментов вечерва да постигне пет гола против Рома и да го престигне Чиро Имобиле на листата на најдобри стрелци во Серија А сезона,а сепак  за тоа нема да има можност. Роналдо вечерва нема да биде во составот на Јувентус, едноставно стручниот штаб реши да го одмори, и со тоа Чиро Имобиле кој што

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка“

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка“

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, може да се чувствува како сигурен носител на „Златната копачка“ за стрелец број еден на Европа. Ова се случува круг пред крајот на Серија „А“. Причината е што неговиот голем конкурент за наградата во Италија – Кристијано Роналдо, беше отстранет од групата за денешниот натпревар на Јувентус со Рома. Предноста на италијанскиот

Роналдо денеска не игра, Имобиле ќе биде најдобар стрелец сезонава во Серија А

Роналдо денеска не игра, Имобиле ќе биде најдобар стрелец сезонава во Серија А

Иако Кристијано Роналдо би сакал најмногу на светот во моментов вечерва да постигне пет гола против Рома и да го престигне Чиро Имобиле на листата на најдобри стрелци во Серија А сезона,а сепак  за тоа нема да има можност. Роналдо вечерва нема да биде во составот на Јувентус, едноставно стручниот штаб реши да го одмори, и со тоа Чиро Имобиле кој што

Трет Италијанец кој го добива престижното признание: Имобиле е новата „Златна копачка“ на Европа

Трет Италијанец кој го добива престижното признание: Имобиле е новата „Златна копачка“ на Европа

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и дефинитивно е најдобриот стрелец во Европа за оваа натпреварувачка сезона 2019/2020. Италијанскиот репрезентативец со 35 погодоци беше на првото место на листата на стрелци, односно само Кристијано Роналдо кој имаше 31 гол се уште можеше да ја загрози неговата позиција. Меѓутоа со оглед на тоа што Португалецот нема

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка”

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка”

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, може да се чувствува како сигурен носител на „Златната копачка” за стрелец број еден на Европа. Ова се случува круг пред крајот на Серија „А”. Причината е што неговиот голем конкурент за наградата во Италија – Кристијано Роналдо, беше отстранет од групата за денешниот натпревар на Јувентус со Рома. Предноста на италијанскиот

Чиро Имобиле официјално „Златна копачка“ на Европа

Чиро Имобиле официјално „Златна копачка“ на Европа

Напаѓачот на Лацио и репрезентацијата на Италија, Чиро Имобиле официјално е  добитник на „Златаната копачка“ на Европа. Роналдо не е повикан за средбата на Јувентус со Рома. Имобиле со 35 постигнати погодоци е прв на листата на стрелци во Европа, зад него е остане Роберт Левандовски со 34 голови, а Роналдо е трет со  31 постигнат гол. Имобиле е прв

Чиро Имобиле е „златна копачка“ на Европа!

Чиро Имобиле е „златна копачка“ на Европа!

Италијанскиот фудбалер Чиро Имобиле, кој го носи дресот на Лацио, конечно ја освои „Златната копачка“ на Европа за сезоната 2019/20, откако пристигна информација дека Кристијано Роналдо нема да игра вечерва за Јувентус во последното коло од Серија А. Напаѓачот на Лацио стигна до големиот успех со 35 постигнати погодоци, додека зад него ќе остане Роберт

Роналдо денеска не игра, Имобиле ќе биде најдобар стрелец сезонава во Серија А

Роналдо денеска не игра, Имобиле ќе биде најдобар стрелец сезонава во Серија А

Иако Кристијано Роналдо би сакал најмногу на светот во моментов вечерва да постигне пет гола против Рома и да го престигне Чиро Имобиле на листата на најдобри стрелци во Серија А сезона,а сепак  за тоа нема да има можност. Роналдо вечерва нема да биде во составот на Јувентус, едноставно стручниот штаб реши да го одмори, и со тоа Чиро Имобиле кој што

Сонот стана реалност: Чиро Имобиле ја освои „Златната копачка“!

Сонот стана реалност: Чиро Имобиле ја освои „Златната копачка“!

Италијанскиот напаѓач Чиро Имобиле на коло пред крајот во Серија А е крунисан за „Златната копачка“ на Европа за сезоната 2019/20. Репрезентативецот на „аѕурите“ и напаѓачот на Лацио зад своето име има 35 постигнати гола, но ќе остане на лидерското место затоа што главниот конкурент Кристијано Роналдо е изоставен од составот на Јувентус во последната

Имобиле со четири голови предност пред Роналдо на едно коло до крајот на Серија А

Имобиле со четири голови предност пред Роналдо на едно коло до крајот на Серија А

Фудбалерот на Лацио, Чиро Имобиле постигна еден гол на синоќешниот дуел со Бреша и ја зголеми предноста пред Кристијано Роналдо од Јувентус на врвот на листата на стрелците во Серија А. Имобиле сега има 35 погодоци, додека Португалецот кој не успеа синоќа да реализира остана на 31. Воедно, Имобиле го престигна напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски

Имобиле со четири голови предност пред Роналдо на едно коло до крајот на Серија А

Имобиле со четири голови предност пред Роналдо на едно коло до крајот на Серија А

Фудбалерот на Лацио, Чиро Имобиле постигна еден гол на синоќешниот дуел со Бреша и ја зголеми предноста пред Кристијано Роналдо од Јувентус на врвот на листата на стрелците во Серија А. Имобиле сега има 35 погодоци, додека Португалецот кој не успеа синоќа да реализира остана на 31. Воедно, Имобиле го престигна напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски

Имобиле со четири голови предност пред Роналдо на едно коло до крајот на Серија А

Имобиле со четири голови предност пред Роналдо на едно коло до крајот на Серија А

Имобиле со четири голови предност пред Роналдо на едно коло до крајот на Серија А Фудбалерот на Лацио, Чиро Имобиле постигна еден гол на синоќешниот дуел со Бреша и ја зголеми предноста пред Кристијано Роналдо од Јувентус на врвот на листата на стрелците во Серија А. Имобиле сега има 35 погодоци, додека Португалецот кој не успеа синоќа да реализира

Имобиле со четири голови предност пред Роналдо на едно коло до крајот на Серија А

Имобиле со четири голови предност пред Роналдо на едно коло до крајот на Серија А

Рим, 30 јули 2020 () – Фудбалерот на Лацио, Чиро Имобиле постигна еден гол на синоќешниот дуел со Бреша и ја зголеми предноста пред Кристијано Роналдо од Јувентус на врвот на листата на стрелците во Серија А. Имобиле сега има 35 погодоци, додека Португалецот кој не успеа синоќа да реализира остана на 31. Воедно, Имобиле го престигна напаѓачот на Баерн,