Металург се врати на поразите во ЛШ, Спортинг триумфално во Скопје

" alt= " alt= По победата над Чеховски медведи, надежите во Металург беа дека Спортинг е вистинска шанса за втор триумф во Лигата на шампионите, но португалскиот шампион се покажа пресилен во Скопје и си замина со 24:31 (18:17) победа. Момците на Данило Брестовац одиграа борбено прво полувреме, во кое дури имаа и +3 позитива, но како многупати оваа

" alt= По победата над Чеховски медведи, надежите во Металург беа дека Спортинг е вистинска шанса за втор триумф во Лигата на шампионите, но португалскиот шампион се покажа пресилен во Скопје и си замина со 24:31 (18:17) победа. Момците на Данило Брестовац одиграа борбено прво полувреме, во кое дури имаа и +3 позитива, но како многупати оваа сезона,

Брестовац: Имаме уште многу работа, денеска пресуди…

Ракометарите на Металург загубија од Спортинг со 31-24 на денешниот меч во Лигата на шампионите. Меѓутоа без разлика на негативниот резултат тренерот Данило Брестовац даде позитивна оценка за настапот иако јасно ја посочи причината за поразот во „Борис Трајковски“. -Честитки за Спортинг, посебно за Скок кој беше одличен. Не не надиграа, во овие два

По победата над Чеховски медведи, надежите во Металург беа дека Спортинг е вистинска шанса за втор триумф во Лигата на шампионите, но португалскиот шампион се покажа пресилен во Скопје и си замина со 24:31 (18:17) победа. Момците на Данило Брестовац одиграа борбено прво полувреме, во кое дури имаа и +3 позитива, но како многупати оваа сезона, во второто

Металург солиден, но Спортинг ги однесе бодовите за Лисабон

Ракометарите на македонскиот вицешампион не успеаа со уште една победа да крунисаат добра игра во 7. коло од Лигата на шампионите против Спортинг од Лисабон - 24:31 (18:17). Како одминува сезоната, Металург ја пронаоѓа играта но не може да врзе неколку добри резултати во серија. Засилувањата кои дојдоа пред неколку дена, го подигнаа нивото на игра,

Металург поразен од Спортинг (галерија)

Фото: Маја Јаневска-Илиева 1 2 ► Ракометарите на Металург имаа одлично прво полувреме и пад во вториот дел во кој не успеаја да го задржат истото темпо и на крај го запишаа шестиот пораз во ЛШ. За македонскиот вицешампион ова беше трет натпревар во изминатите четири дена, по саботниот дуел со Чеховски медведи во ЛШ и вчерашниот меч со Стеауа во СЕХА

Заморот во второто полувреме го однесе Металург во нов пораз

Во својот трет натпревар во последните пет дена, Металург ја загуби средбата против Спортинг Лисабон, која е одиграна во рамките на седмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Металург загуби убедливо, со резултат 24:31 (18:17), иако се чини дека поразот е превисок и не одговара на настаните на теренот. Имено, Металург одигра солидно прво

Брестовац: Очајната реализација во второто полувреме беше пресудна за поразот

Тренерот на Металург, Данило Брестовац вели дека неговиот тим има уште многу за работа, како пресудна за поразот тој ја истакна катастрофалната реализација во второто полувреме во кое неговите играчи постигнаа само шест голови. Металург одигра уште еден меч со две лица овој пат беа во драстично различно издание. Во првиот дел тимот од Автокоманда даде