притисни ентер »

Металург се врати на поразите во ЛШ, Спортинг триумфално во Скопје

Металург се врати на поразите во ЛШ, Спортинг триумфално во Скопје

" alt= " alt= По победата над Чеховски медведи, надежите во Металург беа дека Спортинг е вистинска шанса за втор триумф во Лигата на шампионите, но португалскиот шампион се покажа пресилен во Скопје и си замина со 24:31 (18:17) победа. Момците на Данило Брестовац одиграа борбено прво полувреме, во кое дури имаа и +3 позитива, но како многупати оваа

Металург се врати на поразите во ЛШ, Спортинг триумфално во Скопје

Металург се врати на поразите во ЛШ, Спортинг триумфално во Скопје

" alt= По победата над Чеховски медведи, надежите во Металург беа дека Спортинг е вистинска шанса за втор триумф во Лигата на шампионите, но португалскиот шампион се покажа пресилен во Скопје и си замина со 24:31 (18:17) победа. Момците на Данило Брестовац одиграа борбено прво полувреме, во кое дури имаа и +3 позитива, но како многупати оваа сезона,

Брестовац: Имаме уште многу работа, денеска пресуди…

Брестовац: Имаме уште многу работа, денеска пресуди…

Ракометарите на Металург загубија од Спортинг со 31-24 на денешниот меч во Лигата на шампионите. Меѓутоа без разлика на негативниот резултат тренерот Данило Брестовац даде позитивна оценка за настапот иако јасно ја посочи причината за поразот во „Борис Трајковски“. -Честитки за Спортинг, посебно за Скок кој беше одличен. Не не надиграа, во овие два

Металург се врати на поразите во ЛШ, Спортинг триумфално во Скопје

Металург се врати на поразите во ЛШ, Спортинг триумфално во Скопје

По победата над Чеховски медведи, надежите во Металург беа дека Спортинг е вистинска шанса за втор триумф во Лигата на шампионите, но португалскиот шампион се покажа пресилен во Скопје и си замина со 24:31 (18:17) победа. Момците на Данило Брестовац одиграа борбено прво полувреме, во кое дури имаа и +3 позитива, но како многупати оваа сезона, во второто

Металург се врати на поразите во ЛШ, Спортинг триумфално во Скопје

Металург се врати на поразите во ЛШ, Спортинг триумфално во Скопје

По победата над Чеховски медведи, надежите во Металург беа дека Спортинг е вистинска шанса за втор триумф во Лигата на шампионите, но португалскиот шампион се покажа пресилен во Скопје и си замина со 24:31 (18:17) победа. Момците на Данило Брестовац одиграа борбено прво полувреме, во кое дури имаа и +3 позитива, но како многупати оваа сезона, во второто

Металург солиден, но Спортинг ги однесе бодовите за Лисабон

Металург солиден, но Спортинг ги однесе бодовите за Лисабон

Ракометарите на македонскиот вицешампион не успеаа со уште една победа да крунисаат добра игра во 7. коло од Лигата на шампионите против Спортинг од Лисабон - 24:31 (18:17). Како одминува сезоната, Металург ја пронаоѓа играта но не може да врзе неколку добри резултати во серија. Засилувањата кои дојдоа пред неколку дена, го подигнаа нивото на игра,

Металург поразен од Спортинг (галерија)

Металург поразен од Спортинг (галерија)

Фото: Маја Јаневска-Илиева 1 2 ► Ракометарите на Металург имаа одлично прво полувреме и пад во вториот дел во кој не успеаја да го задржат истото темпо и на крај го запишаа шестиот пораз во ЛШ. За македонскиот вицешампион ова беше трет натпревар во изминатите четири дена, по саботниот дуел со Чеховски медведи во ЛШ и вчерашниот меч со Стеауа во СЕХА

Заморот во второто полувреме го однесе Металург во нов пораз

Заморот во второто полувреме го однесе Металург во нов пораз

Во својот трет натпревар во последните пет дена, Металург ја загуби средбата против Спортинг Лисабон, која е одиграна во рамките на седмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Металург загуби убедливо, со резултат 24:31 (18:17), иако се чини дека поразот е превисок и не одговара на настаните на теренот. Имено, Металург одигра солидно прво

Брестовац: Очајната реализација во второто полувреме беше пресудна за поразот

Брестовац: Очајната реализација во второто полувреме беше пресудна за поразот

Тренерот на Металург, Данило Брестовац вели дека неговиот тим има уште многу за работа, како пресудна за поразот тој ја истакна катастрофалната реализација во второто полувреме во кое неговите играчи постигнаа само шест голови. Металург одигра уште еден меч со две лица овој пат беа во драстично различно издание. Во првиот дел тимот од Автокоманда даде

loading...
Катастрофалниот напад во второто полувреме му пресуди на Металург, пораз од Спортинг

Катастрофалниот напад во второто полувреме му пресуди на Металург, пораз од Спортинг

Неверојатно лошиот напад во второто полувреме со само шест постигнати гола беше клучен за нов пораз на Металург во Лигата на шампионите, овој пат од Спортинг Лисабон со 31:24. И на овој натпревар видовме две лица на Металург, одлично прво полувреме и катастрофално второ. Во првиот дел тимот на Данило Брестовац постигна фантастични 18 голови и на одморот

Брестовац: Не нѐ надиграа, но имавме проблеми со реализацијата!

Брестовац: Не нѐ надиграа, но имавме проблеми со реализацијата!

Металург загуби шести пат во Лигата на шампионите, овој пат од Спортинг со 24-31. На 12 минути до крајот резултатот беше само еден негатива за македонскиот вицепрвак, но Металург до крајот постигна само еден гол. Тука ја најде причината за пораз и тренерот Данило Брестовац. Брестовац вели дека Металург не заостанувал многу зад играта зад Спортинг,

Металург падна во второто полувреме, Спортинг ги освои бодовите во Скопје

Металург падна во второто полувреме, Спортинг ги освои бодовите во Скопје

Македонскиот ракометен вицешампион Металург го доживеа шестиот пораз на седмиот сезонски натпревар во Лигата на шампионите. Клубот од Автокоманда овојпат беше совладан пред своите гледачи од искусниот состав на Спортинг со 31-24. Четата на Данило Брестовац повторно одигра одлично прво полувреме во кое го надигра фаворизираниот противник (18-17), меѓутоа

Металург се посрамоти против Спортинг: Шест гола за цело полувреме! (ФОТО)

Металург се посрамоти против Спортинг: Шест гола за цело полувреме! (ФОТО)

Металург уште еднаш го повтори веќе виденото сценарио оваа сезона, за да го запише шестиот пораз во седум меча во Лигата на шампионите. И претходно имаше солидно прво, а лошо второ полувреме, но мечот со Спортинг, вечерва во „Борис Трајковски“ прикажа најголем контраст досега, за конечни 31-24 за Португалците. Во првото полувреме Металург постигна

„Металург“ по старо, доби само полувреме против „Спортинг“

„Металург“ по старо, доби само полувреме против „Спортинг“

Ракометарите на „Металург“ не го издржаа силното темпо неделава со три натпревари за четири дена, па загубија дома од „Спортинг“ во седмото коло од Лигата на шампионите. Тимот од Автокоманда остна само на една по бда сезонава во ЛШ откако во неделата го победија „Чеховски медведи“. Момчињата предводени од Данило Брестовац загубија и вчера во СЕХА лигата

Металург поразен од Спортинг во ЛШ

Металург поразен од Спортинг во ЛШ

Ракометарите на Металург беа поразени на домашен терен од Спортинг Лисабон со 24:31(18:17) во Лигата на шампионите. За тимот на Данило Брестовац ова беше шести пораз на седмиот меч во елитното натпреварување. Металурзите одиграа добро прво полувреме, по кое водеа со гол разлика, но во второто играта значително се влоши, откако постигнаа само шест погодоци

Брестовац: Не дававме голови кога беше најпотребно, затоа и загубивме

Брестовац: Не дававме голови кога беше најпотребно, затоа и загубивме

Македонскиот вицепрвак Металург го запиша шестиот неуспех во Лигата на шампионите и во меч во кој претежно беше во егал со Спортинг Лисабон, загуби со 24-31. По мечот, тренерот Данило Брестовац истакна дека гостинскиот голман имал перфектен ден, а истовремено потенцира дека лошата реализација во клучните моменти го направила своето. „Честитки за Спортинг,

Томовски: Скок беше одличен, Спортинг ги казни сите наши грешки

Томовски: Скок беше одличен, Спортинг ги казни сите наши грешки

Збор на прес-конференцијата по мечот на Металург и Спортинг Лисабон кој заврши со триумф на гостите имаше голманот Мартин Томовски. Македонскиот репрезентативец запиша 15 одбрани, меѓутоа не успеа да ја круниса својата добра партија со триумф. „Противникот одигра на едно високо ниво. Ние отворивме одлично, имавме и предност во првото полувреме, но

Томовски: Разликата можеби е висока, но резултатот не ја отсликува нашата игра

Томовски: Разликата можеби е висока, но резултатот не ја отсликува нашата игра

Второ очајно полувреме во кое ракометарите на Металург постигнаа само шест гола на крајот беа повеќе од доволна причина за нов пораз во Лигата на шампионите. Металург нема капацитет да одигра три меча во пет дена, што пак е главна причина за поразот од Спортинг Лисабон (24-31). Тренерот Данило Брестовац ги предупреди своите момци дека на овој меч мора