притисни ентер »

ФОТО: Македонската ракометна репрезентација пристигна во Струмица

ФОТО: Македонската ракометна репрезентација пристигна во Струмица

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Струмица и го одработи првиот тренинг во спортската сала „Парк“ за неделниот натпревар со репрезентацијата на Грција, во рамките на квалификациите за Европското првенство во 2020 година. Според порталот www.drnka.mk, селекторот на репрезентацијата, Данило Брестовац ги има на располагање сите ракометари

Ракометарите ја почувствуваа Струмица, Димитриевски ново име кај Брестовац

Ракометарите ја почувствуваа Струмица, Димитриевски ново име кај Брестовац

Ракометната репрезентација на Македонија пристигна во Струмица и го одработе последниот тренинг како подготовка за натпреварот против Грција кој се игра во рамки на квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2020 година. Сите ракометари се на број, со исклучок на Кукоски, кој се повреди и го откажа својот настап на натпреварот со јужниот сосед

Македонските ракометари официјално со нов (шести) настап на ЕП

Македонските ракометари официјално со нов (шести) настап на ЕП

Машката македонска ракометна репрезентација и официјално обезбеди нов настап на завршницата на Европскиот шампионат Традицијата и континуитетот на настапи на големите натпреварувања, во случајот Европското првенство што ќе се игра догодина, македонските ракометари го потврдија со тешката победа на гостувањето во Турција. Победата е дотолку повреда

Ново откажување: Брестовац остана и без Кукоски против Грција (ВИДЕО)

Ново откажување: Брестовац остана и без Кукоски против Грција (ВИДЕО)

Македонската ракометна репрезентација синоќа го потврди своето учество на нов континентален собир, откако со победата на гости кај Турција си обезбеди петто учество во низа на Европските првенства. Но, квалификациската битка не е завршена. Нашите момци в недела ќе се сретнат со Грција , а овој дуел е од големо значење. Со евентуална победа или реми,

Ракометарите одат по победа во Турција вредна прво место во групата

Ракометарите одат по победа во Турција вредна прво место во групата

Македонската ракометна репрезентација денеска со почеток од 18 часот во Ескишехир игра против Турција во претпоследниот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2020 година. Избраниците на Данило Брестовац ќе влезат како фаворити во пресметката со Турција, но не смеат да го потценат противникот кој има надежна и амбициозна селекција. Македонија

Македонија блиску до петто учество на ЕП во низа, Турција е последната пречка

Македонија блиску до петто учество на ЕП во низа, Турција е последната пречка

Македонската репрезентација вечерва ќе гостува во Турција во рамки од 5. коло во квалификациите за Европското првенство 2020. Нашиот национален тим е на врвот на групата 3 со две победи, едно реми и еден пораз. Првото соочување со денешниот противник се одигра во Битола и заврши во полза на избраниците на Данило Брестовац. Победата е императив за Македонија