притисни ентер »

Леброн на 15 години играл против Џордан и го – „прегазил“! (ВИДЕО)

Леброн на 15 години играл против Џордан и го – „прегазил“! (ВИДЕО)

Во кошарката често пати луѓето зборуваат и споредуваат за тоа кој е подобар кошаркар од Леброн Џејмс и Мајкл Џордан. Гласовите веројатно ќе бидат поделени и Џордан и Леброн имаат свои фанови, а исто така и двајцата си имаат и аргументи. Но, постојат сведоци кои зборуваат дека Леброн го победил Џордан кога имал само 15 години, тогаш Мајкл бил во залезот

Денот кога 15-годишниот Леброн го „прегазил“ големиот Мајкл Џордан

Денот кога 15-годишниот Леброн го „прегазил“ големиот Мајкл Џордан

Доколку продолжи со исто темпо, Леброн Џејмс ќе се искачи на самиот врв меѓу најдобрите кошаркари на сите времиња. Тронот моментално му припаѓа на Мајкл Џордан, но кариерата на „кралот“ ќе има големи аргументи кои ќе го сместат пред легендарниот играч на Чикаго Булс . Кој би победил во дуел еден на еден во своите најдобри денови, никогаш нема да дознаеме

Леброн доби тужба поради кражба на фотографија!

Леброн доби тужба поради кражба на фотографија!

Најдобриот кошаркар на денешницата, Леброн Џејмс, доби тужба поради објавена фотографија на социјалните мрежи. Имено, фотографот Стивен Мичел ја тужи НБА - ѕвездата за објавување негова фотографија без дозвола, па поради тоа Леброн се соочува со голема парична казна. Станува збор за фотографија на која забива преку Мејерс Леонард, на натпревар против