притисни ентер »

Сите му се поклонија: Стоечки овации и аплаузи за легендарниот Скола (ВИДЕО)

Сите му се поклонија: Стоечки овации и аплаузи за легендарниот Скола (ВИДЕО)

Селекцијата на Австралија го потврди статусот на фаворит и славеше над Аргентина во четвртфиналето на ОИ во Токио и со тоа закажа полуфинална пресметка против Соединетите Американски Држави. Австралијците лесно излегоа со „гаучосите“ и за тоа најдобар доказ е конечниот резултат (97-59), па со оглед на тоа што немаше неизвеснот епилогот падна во друг

ВИДЕО: Скола се прости со солзи, сите присутни му дадоа стоечки овации!

ВИДЕО: Скола се прости со солзи, сите присутни му дадоа стоечки овации!

Луис Скола дефинитивно е најдобриот кошаркар во историјата на Аргентина, а денес на дуелот од четвртфиналето на Олимписките игри против Австралија, ги одигра последните минути во националниот дрес. 41-годишникот мина 25 минути на теренот во денешниот пораз, постигнувајќи седум поени и четири скокови. Скола во завршната минута беше повлечен од игра,