притисни ентер »

Први официјални фотографии од Samsung Galaxy Note 10 Plus!

Први официјални фотографии од Samsung Galaxy Note 10 Plus!

Samsung конечно ги сподели официјалните фотографии од изгледот на очекуваниот Note 10 Plus. Да погледнеме за што станува збор:. Најпрво, мораме да признаеме дека никогаш досега Infinity O дисплејот не изгледал толку добро и толку големо, придружен од навистина невидиливи рамки. Кај Note 10 Plus ќе станува збор за 6.8 инчен Dynamic AMOLED дисплеј со

Најдобрата Note 10 карактеристика: Сите модели ќе имаат најмалку 256GB меморија!

Најдобрата Note 10 карактеристика: Сите модели ќе имаат најмалку 256GB меморија!

Оваа година Note 10 серијата доаѓа во две верзии - обичен Note 10 и Pro/Plus верзија. Smausng денес сподели една од карактеристиките на овие уреди, која ќе им се допадне на фановите:. Најпрво, двата модели ќе имаат нов дизајн, нови бои, голем панел со дупка и минимални рамки. Но, најдобрата карактеристика на уредите не е во нивниот изглед, ниту брзиот Snapdragon

Samsung Galaxy Note 10 ќе се продава за 999 евра во Европа

Samsung Galaxy Note 10 ќе се продава за 999 евра во Европа

Се појавија информации за цените на телефоните од Samsung Galaxy Note 10 серијата, која ќе биде претставена на 7. август во Њујорк. Според наводите на индустрискиот дојавувач, цената на Galaxy Note 10 моделот во Европа ќе изнесува 999 евра, додека Galaxy Note10+ ќе чини 1149 евра. Во прашање се цените на основните верзии, а двата телефона пристигнуваат

Samsung Galaxy Note 10 ќе се продава за 999 евра во Европа

Samsung Galaxy Note 10 ќе се продава за 999 евра во Европа

Се појавија информации за цените на телефоните од Samsung Galaxy Note 10 серијата, која ќе биде претставена на 7. август во Њујорк. Според наводите на индустрискиот дојавувач, цената на Galaxy Note 10 моделот во Европа ќе изнесува 999 евра, додека Galaxy Note10+ ќе чини 1149 евра. Во прашање се цените на основните верзии, а двата телефона пристигнуваат

Samsung Galaxy Note 10 ќе чини 999 евра во Европа

Samsung Galaxy Note 10 ќе чини 999 евра во Европа

Долгочекуваниот смартфон е предмет на многу шпекулации во изминатите недели и веќе ве информиравме како ќе изгледа Samsung Galaxy Note 10. Нема да ни се наметнува да чекаме предолго за да дознаеме повеќе за подобрувањата во уредот, бидејќи официјалната премиера ќе стане факт на 10 Август. Сега неколку недели пред претставувањето, се појавија информации

Познати се цените на Samsung Galaxy Note10

Познати се цените на Samsung Galaxy Note10

Samsung Mobile со новата генерација на фаблети Samsung Galaxy Note 10 ќе ја задржи ценовната политика на високо ниво па така сега е познато колку средства ќе треба да одвоите. Почетниот модел на Samsung Galaxy Note 10 со 256 GB меморија ќе се продава по цена од 999 евра. Поголемиот и понапреден модел на Samsung Galaxy Note 10 Plus исто така со 256

Сега и официјално: Oва е новиот Samsung Galaxy Note 10 (ФОТО)

Сега и официјално: Oва е новиот Samsung Galaxy Note 10 (ФОТО)

Документите покажуваат дека овој смартфон нема да поддржува 5G, но се очекува Samsung да пушти неколку модели од овој уред. Samsung ќе го претстави смартфонот Galaxy Note 10 на 7. август. Симпатизерите не треба да чекаат до следниот месец да го видат телефонот за прв пат. Слики од уредот веќе беа објавени од Федералната комуникациска комисија (FCC),

Samsung Galaxy Note10 5G ќе пристигне со 1TB простор и 12 GB RAM

Samsung Galaxy Note10 5G ќе пристигне со 1TB простор и 12 GB RAM

Судејќи според деталите од најновиот извештај, 5G верзијата на Samsung Galaxy Note10 ќе има основна верзија со 256 GB простор за складирање. Покрај ова, купувачите ќе можат да се одлучат за модел со 512 GB или 1 TB интерна меморија. Капацитетот на RAM меморијата ќе биде поврзан со изборот на просторот за складирање, па моделот со најголемо количество

Samsung Galaxy Note10 5G ќе пристигне со 1TB простор и 12 GB RAM

Samsung Galaxy Note10 5G ќе пристигне со 1TB простор и 12 GB RAM

Судејќи според деталите од најновиот извештај, 5G верзијата на Samsung Galaxy Note10 ќе има основна верзија со 256 GB простор за складирање. Покрај ова, купувачите ќе можат да се одлучат за модел со 512 GB или 1 TB интерна меморија. Капацитетот на RAM меморијата ќе биде поврзан со изборот на просторот за складирање, па моделот со најголемо количество

Samsung со Galaxy Note 10 ќе донесе и нови слушалки

Samsung со Galaxy Note 10 ќе донесе и нови слушалки

Samsung Mobile заедно со новиот супер моќен фаблет Galaxy Note 10 ќе донесе и нови слушалки кои овој пат ќе имаат стандарден кабел, односно нема да бидат безжични. Исто така треба да се спомене дека новите слушалки со Samsung Galaxy Note 10 ќе се поврзуваат преку USB Type C конекторот бидејќи и овој уред нема да има 3.5 милиметарски влез за аудио.