притисни ентер »

(Видео) Евровизиската претставничка на Кипар се омажила и родила на 14 години

(Видео) Евровизиската претставничка на Кипар се омажила и родила на 14 години

Евросонг започнува во вторник, 14 мај, а меѓу 17-те натпреварувачи што ќе се појават во првата полуфинална вечер е претставничката на Кипар, Тамта (38). Таа ќе ја пее песната „Replay”. Тамта е родена и израсната во Грузија, а на 14-годишна возраст се запознала со две години постар дечко за кој се омажила. Таа наскоро ја родила ќерката Ани (24) и се

(Видео) Евровизиската претставничка на Кипар се омажила и родила на 14 години

(Видео) Евровизиската претставничка на Кипар се омажила и родила на 14 години

Евросонг започнува во вторник, 14 мај, а меѓу 17-те натпреварувачи што ќе се појават во првата полуфинална вечер е претставничката на Кипар, Тамта (38). Таа ќе ја пее песната „Replay”. Тамта е родена и израсната во Грузија, а на 14-годишна возраст се запознала со две години постар дечко за кој се омажила. Таа наскоро ја родила ќерката Ани (24) и се

(Видео) Евровизиската претставничка на Кипар се омажила и родила на 14 години

(Видео) Евровизиската претставничка на Кипар се омажила и родила на 14 години

Евросонг започнува во вторник, 14 мај, а меѓу 17-те натпреварувачи што ќе се појават во првата полуфинална вечер е претставничката на Кипар, Тамта (38). Таа ќе ја пее песната „Replay”. Тамта е родена и израсната во Грузија, а на 14-годишна возраст се запознала со две години постар дечко за кој се омажила. Таа наскоро ја родила ќерката Ани (24) и се

Тамта од Кипар со скандалозен настап и скандалозна животна приказна!

Тамта од Кипар со скандалозен настап и скандалозна животна приказна!

Тамта по потекло е од Грузија, но од својата 22 година живее во Грција. Таа дефинитивно ја има најнеобичната животна приказна. Има 38 години ќерка од 24. Звучи неверојатно, но вистинито е. Тамта се омажила кога имала 14 години и тогаш всушност и ја родила ќерката Ани. По шест години брак двојката се разделила, а Тамта со ќерка и и мајка и се преселиле

Тамта од Кипар со скандалозен настап и скандалозна животна приказна!

Тамта од Кипар со скандалозен настап и скандалозна животна приказна!

Тамта по потекло е од Грузија, но од својата 22 година живее во Грција. Таа дефинитивно ја има најнеобичната животна приказна. Има 38 години ќерка од 24. Звучи неверојатно, но вистинито е. Тамта се омажила кога имала 14 години и тогаш всушност и ја родила ќерката Ани. По шест години брак двојката се разделила, а Тамта со ќерка и и мајка и се преселиле

Кипарската претставничка полугола!

Кипарската претставничка полугола!

Почна Евровизија, најголемото европско музичко натпреварување во чии рамки ќе ги видиме и чуеме претставниците на 41 земја. Честа да го отвори првото полуфинале и припадна на Тамта од Кипар, грузијска пејачка која живее во Грција, а пее за Кипар. Тамта успеа да го привлече вниманието на себе, можеби не со песната, но со настапот и изгледот дефинитивно

Кипарската претставничка полугола!

Кипарската претставничка полугола!

Почна Евровизија, најголемото европско музичко натпреварување во чии рамки ќе ги видиме и чуеме претставниците на 41 земја. Честа да го отвори првото полуфинале и припадна на Тамта од Кипар, грузијска пејачка која живее во Грција, а пее за Кипар. Тамта успеа да го привлече вниманието на себе, можеби не со песната, но со настапот и изгледот дефинитивно

Ќерката ја родила на 14 години - претставничката на Кипар на Евровизија крие чудна животна приказна

Ќерката ја родила на 14 години - претставничката на Кипар на Евровизија крие чудна животна приказна

Претставничката на Кипар, Тамта која е родена во Грузија „го проби мразот“ и прва настапи на полуфиналето на Евровизија 2019 година и влезе во финале. Таа е позната и по тоа што играла во мјузикли, а сега ја отпеа песната „Replay". Има многу необична животна приказна. 38-годишната Тамта на 14-годишна возраст го запознала 2 години постарото момче за

На 14 години родила ќерка, се развела, а потоа чистела туѓи куќи: Тамта направила сè за да дојде до Евросонг, а еве кој најмногу ѝ помогнал

На 14 години родила ќерка, се развела, а потоа чистела туѓи куќи: Тамта направила сè за да дојде до Евросонг, а еве кој најмногу ѝ помогнал

Евровизиската претставничка на Кипар за Песната на Евровизија, Тамта, се омажила и родила на 14 години. Таа ќе настапи на првата полуфинална вечер и ќе се претстави со песната "Replay". Тамта се родила и пораснала во Грузија, на 14 години се запознала со две години постаро момче се кое се омажила. Набрзо родила девојче, а се развела по шест години

Евровизиската претставничка на Кипар родила дете на 14 години

Евровизиската претставничка на Кипар родила дете на 14 години

Евровизиската претставничка на Кипар родила дете на 14 години Вечерва во 21 часот почнува првата полуфинална евровизиска вечер, а меѓу 17-те натпреварувачи кои настапуваат е и претставничката на Кипар, Тамта (38). Таа ќе ја пее песната „Replay“. Тамта е родена и пораснала во Грузија, а на 14 години запознала 16-годишно момче за кое се омажила. Набрзо

Неверојатна приказна се крие зад оваа евровизиска претставничка (ФОТО)

Неверојатна приказна се крие зад оваа евровизиска претставничка (ФОТО)

Претставничката на „Евровизија“, 38 годишната Тамта откри дека во Грузија, каде се родила и пораснала, го запознала две години постарото момче со кое се омажила на 14 години. Веднаш потоа и добиле дете, девојчето Анние кое денес има 24 години. По шест години брак Тамта се развела од сопругот, а во едно интервју потенцираше дека нејзината ќерка секогаш

Имала дете на 14 години и била чистачка, приказната на евровизиската претставничка на Кипар (ВИДЕО)

Имала дете на 14 години и била чистачка, приказната на евровизиската претставничка на Кипар (ВИДЕО)

Евровизиската претставничка на Кипар, 38-годишната Тамта станала мајка на 14 години. Тамта се родила и пораснала во Грузија. На 14 години запознала две години постаро момче и се омажила. Ја родила ќерката Ана која сега има 24 години, а се разведила по шест години брак. Во една прилика изјавила дека нејзината ќерка секогаш ѝ е на прво место. – Горда

Евровизиската претставничка на Кипар родила дете на 14 години

Евровизиската претставничка на Кипар родила дете на 14 години

фото: принтскрин/инстаграм Претставничката на „Евровизија“, 38 годишната Тамта откри дека во Грузија, каде се родила и пораснала, го запознала две години постарото момче со кое се омажила на 14 години. Веднаш потоа и добиле дете, девојчето Анние кое денес има 24 години. По шест години брак Тамта се развела од сопругот, а во едно интервју потенцираше

ЕВРОСОНГ 2019: Претставничката на Кипар родила дете на 14 години

ЕВРОСОНГ 2019: Претставничката на Кипар родила дете на 14 години

Тамта во една прилика изјавила дека ќерката секогаш ќе ѝ биде на прво место. Вечерва во 21 часот почнува првата полуфинална евровизиска вечер, а меѓу 17-те натпреварувачи кои настапуваат е и претставничката на Кипар, Тамта (38). Таа ќе ја пее песната „Replay“. Тамта е родена и пораснала во Грузија, а на 14 години запознала 16-годишно момче за кое се