притисни ентер »

iPhone 13 Pro и Pro Max објавени со 120Hz екрани и 1TB простор за складирање (ВИДЕО)

iPhone 13 Pro и Pro Max објавени со 120Hz екрани и 1TB простор за складирање (ВИДЕО)

МОБИЛНИ , Топ iPhone 13 Pro и Pro Max објавени со 120Hz екрани и 1TB простор за складирање (ВИДЕО) 4 минути 1 1 Apple официјално ги објави најмоќните модели во рамките на новата iPhone линија: iPhone 13 Pro и 13 Pro Max. Ова е трета година едноподруго Apple да ја дели својата премиум линија на стандардни и Pro уреди, iPhone 13 Pro и Pro Max добија

Welcome iPhone 13. Кралот се појави, поданиците чекаат во ред

Welcome iPhone 13. Кралот се појави, поданиците чекаат во ред

Apple официјално го претстави iPhone 13 – стандардниот модел во рамките на смартфон линијата на компанијата за 2021. година. Како и минатата година, годинашниот iPhone 13 пристигнува во две верзии: 6,1-инчниот iPhone 13 и 5.4-инчниот iPhone 13 Mini. Телефоните го задржуваат OLED панелот и рамките од алуминиум помеѓу двата панела од стакло. Кога е во

iPhone 13 Pro и Pro Max објавени со 120Hz екрани и 1TB простор за складирање (ВИДЕО)

iPhone 13 Pro и Pro Max објавени со 120Hz екрани и 1TB простор за складирање (ВИДЕО)

Apple официјално ги објави најмоќните модели во рамките на новата iPhone линија: iPhone 13 Pro и 13 Pro Max. Ова е трета година едноподруго Apple да ја дели својата премиум линија на стандардни и Pro уреди, iPhone 13 Pro и Pro Max добија A15 Bionic чипсет, три нови камери и подобрен дисплеј со до 120Hz ProMotion стапка на освежување и 1000 нита осветлување

iPhone 13 претставен со редизајниран систем на камери и помал засек (ВИДЕО)

iPhone 13 претставен со редизајниран систем на камери и помал засек (ВИДЕО)

МОБИЛНИ , Топ iPhone 13 претставен со редизајниран систем на камери и помал засек (ВИДЕО) 2 минути 1 1 Apple официјално го претстави iPhone 13 – стандардниот модел во рамките на смартфон линијата на компанијата за 2021. година. Како и минатата година, годинашниот iPhone 13 пристигнува во две верзии: 6,1-инчниот iPhone 13 и 5.4-инчниот iPhone 13 Mini

iPhone 13 претставен со редизајниран систем на камери и помал засек (ВИДЕО)

iPhone 13 претставен со редизајниран систем на камери и помал засек (ВИДЕО)

Apple официјално го претстави iPhone 13 – стандардниот модел во рамките на смартфон линијата на компанијата за 2021. година. Како и минатата година, годинашниот iPhone 13 пристигнува во две верзии: 6,1-инчниот iPhone 13 и 5.4-инчниот iPhone 13 Mini. Телефоните го задржуваат OLED панелот и рамките од алуминиум помеѓу двата панела од стакло. Кога е во

iPhone 13 и 13 mini претставени со редизајниран систем на камери и помал засек (ВИДЕО)

iPhone 13 и 13 mini претставени со редизајниран систем на камери и помал засек (ВИДЕО)

Apple официјално го претстави iPhone 13 – стандардниот модел во рамките на смартфон линијата на компанијата за 2021. година. Како и минатата година, годинашниот iPhone 13 пристигнува во две верзии: 6,1-инчниот iPhone 13 и 5.4-инчниот iPhone 13 Mini. Телефоните го задржуваат OLED панелот и рамките од алуминиум помеѓу двата панела од стакло. Кога е во

Apple го претстави iPhone 13, ги надгради iPad и часовниците

Apple го претстави iPhone 13, ги надгради iPad и часовниците

Apple Inc во вторникот ги претстави новите iPhone 13 и 13 Mini со посветол екран со 5G технологија, додека исто така се најавени промени на iPad и часовниците. IPhone 13 ќе има нов чип, A15 Bionic, кој ќе има можност автоматски да открие кога камерата на телефонот е ориентирана кон текст, додека уредот ќе доаѓа во пет бои. Паметниот часовник од серијата

Apple денеска ќе ги претстави првите iPhone модели со 1TB складирање

Apple денеска ќе ги претстави првите iPhone модели со 1TB складирање

МОБИЛНИ , Топ Apple денеска ќе ги претстави првите iPhone модели со 1TB складирање 3 минути 0 0 Apple ја најави својата најнова презентација за 14 септември , а сите очекуваат да биде објавена iPhone 13 линијата, како и подобрени AirPods слушалки . За прв пат, се очекува дека ќе видиме iPhone модели со 1TB простор за складирање. Според аналитичарот

Што да очекувате од денешниот настан на Apple iPhone 13?

Што да очекувате од денешниот настан на Apple iPhone 13?

На 14 септември 2021 година, Apple закажа настан за испорака на смартфонот iPhone 13. Се шпекулира дека може да биде претставен заедно со Apple Watch Series 7, што би можело да го има првиот голем редизајн на куќиштето од воведувањето на прва серија, но и слушалки од третата генерација AirPods. The bigger the better, right? 🤔 #AppleEvent pic.twitter

Apple денеска ќе ги претстави првите iPhone модели со 1TB складирање

Apple денеска ќе ги претстави првите iPhone модели со 1TB складирање

Apple ја најави својата најнова презентација за 14 септември , а сите очекуваат да биде објавена iPhone 13 линијата, како и подобрени AirPods слушалки . За прв пат, се очекува дека ќе видиме iPhone модели со 1TB простор за складирање. Според аналитичарот Минг-Чи Куo, iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max ќе имаат опции за складирање од 1TB. Покрај ова,

Apple денес ги претставува новите апарати, еве што засега се знае за iPhone 13

Apple денес ги претставува новите апарати, еве што засега се знае за iPhone 13

APPLE денес во 19 часот по локално време ќе ги презентира новите уреди. Се шпекулира дека ќе биде претставен и нов iPhone. Извештаите сугерираат дека компанијата ќе го нарече iPhone 13 и дека ќе доаѓа во четири различни модели – iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max. Кога станува збор за новите карактеристики, TechCrunch пишува

Apple предупредува дека вибрациите на мотоциклите можат да ги деградираат iPhone камерите

Apple предупредува дека вибрациите на мотоциклите можат да ги деградираат iPhone камерите

МОБИЛНИ , Топ Apple предупредува дека вибрациите на мотоциклите можат да ги деградираат iPhone камерите 9 минути 2 2 Постојат носачи кои се наменети за користење на мотоциклите, а на возачот му дозволуваат на нив на го постави смартфонот. Ова е одличен начин за возачите да ги користат апликацииите како Google Maps за да се снајдат во текот на возењето

Дизајнот на Apple Watch 7 ќе биде усогласен со најновите iPhone и iPad модели

Дизајнот на Apple Watch 7 ќе биде усогласен со најновите iPhone и iPad модели

Apple Watch 7 серијата ќе биде со нов дизајн, со рамен екран и рамни агли. Гигантот од Купертино наводно ќе лансира нови ременчиња и интерфејси за часовниците, кои доаѓаат во димензии од 41мм и 45мм и потенки рамки. Часовниците ќе бидат со нов S7 процесор, при што Apple може да ги открие новите AirPods 3 за време на евентот. Слушалките наводно доаѓаат

Уште 2 дена: Apple ќе ги претстави iPhone 13, Apple Watch 7, AirPods 3 и iPad mini 6

Уште 2 дена: Apple ќе ги претстави iPhone 13, Apple Watch 7, AirPods 3 и iPad mini 6

Време е за настанот на Apple , кој секогаш се реализира во септември. Се очекуваат нови производи, вклучувајќи ги iPhone 13 5G и Apple Watch Series 7. Apple настанот е на 14 септември, вторник. Apple се очекува да ја претстави подобрената Apple TV апликација, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, AirPods 3, iPad,