притисни ентер »

Животот во Белата куќа го разниша односот помеѓу Меланија и Иванка Трамп?

Животот во Белата куќа го разниша односот помеѓу Меланија и Иванка Трамп?

Иванка Трамп (лево) и Меланија Меланија и Иванка Трамп несомнено се најважните жени во животот на американскиот претседател Доналд Трамп. Двете се гламурозни и ја следат модата. Двете се паметни и вешти. Тие се еднакво моќни и влијателни особено кога станува збор за односите со американскиот лидер, објавува Си-ен-ен. Но, и покрај одржувањето на блиски

Во фокус блискоста меѓу Макрон и Меланија во Лондон – со Трамп е во „војна“, а неа не ја испушташе

Во фокус блискоста меѓу Макрон и Меланија во Лондон – со Трамп е во „војна“, а неа не ја испушташе

Вчера во Лондон започна НАТО самитот, па светските лидери и нивните сопружници се собраа во главниот град на Британија. Американскиот претседател Доналд Трамп пристигна заедно со Меланија Трамп, а првата дама на САД повторно беше во центарот на вниманието, како поради нејзината комбинација на фустани, така и поради блискоста со францускиот лидер Емануел

Во фокус блискоста меѓу Макрон и Меланија во Лондон – со Трамп е во „војна“, а неа не ја испушташе

Во фокус блискоста меѓу Макрон и Меланија во Лондон – со Трамп е во „војна“, а неа не ја испушташе

Вчера во Лондон започна НАТО самитот, па светските лидери и нивните сопружници се собраа во главниот град на Британија. Американскиот претседател Доналд Трамп пристигна заедно со Меланија Трамп, а првата дама на САД повторно беше во центарот на вниманието, како поради нејзината комбинација на фустани, така и поради блискоста со францускиот лидер Емануел

Во фокус блискоста меѓу Макрон и Меланија во Лондон – со Трамп е во „војна“, а неа не ја испушташе

Во фокус блискоста меѓу Макрон и Меланија во Лондон – со Трамп е во „војна“, а неа не ја испушташе

Вчера во Лондон започна НАТО самитот, па светските лидери и нивните сопружници се собраа во главниот град на Британија. Американскиот претседател Доналд Трамп пристигна заедно со Меланија Трамп, а првата дама на САД повторно беше во центарот на вниманието, како поради нејзината комбинација на фустани, така и поради блискоста со францускиот лидер Емануел

Макрон ја зграпчи за рака Меланија, а со Трамп е во „војна“

Макрон ја зграпчи за рака Меланија, а со Трамп е во „војна“

И додека Трамп и Макрон деновиве немаат многу убави зборови за еден за друг, Меланија одлучила да биде „врската“ помеѓу двајцата лидери. Во Лондон започна самитот на НАТО, а светските лидери и нивните сопружници се собраа во главниот град на Британија. Американскиот претседател Доналд Трамп пристигна заедно со Меланија Трамп, а првата дама на Америка

Меланија Трамп повторно „падна“ на шармот на Макрон (фото)

Меланија Трамп повторно „падна“ на шармот на Макрон (фото)

Меланија Трамп изгледа е во одличен однос со сите машки светски лидери, а на приемот кај кралицата, изгледаше прилично блиско со Макрон и зрачеше со елеганција во жолта комбинација. Во јуни годинава, Меланија уживаше во бакнежот за поздрав со францускиот претседател Емануел Макрон, а подоцна во август, се стопи пред шармот на канадскиот премиер Џастин

Макрон е во „војна“ со Трамп, ама тука е Меланија да ги зближи

Макрон е во „војна“ со Трамп, ама тука е Меланија да ги зближи

Во Лондон почна НАТО самитот, па светските лидери и нивните сопружници се собраа во главниот град на Британија. Американскиот претседател Доналд Трамп пристигна заедно со Меланија Трамп, а првата дама на САД повторно беше во центарот на вниманието, како поради нејзината комбинација на фустани, така и поради блискоста со францускиот лидер Емануел Макрон

Меланија Трамп ја претстави празнична атмосфера во Белата куќа

Меланија Трамп ја претстави празнична атмосфера во Белата куќа

Меланија Трамп преку видео и фотографии ги презентираше божиќните и новогодишните декорации во претседателскиот дом. 49-годишната прва дама на САД изгледаше модерно во светол стајлинг додека ги покажуваше елките, цветовите и лампионите.