притисни ентер »

Почина жената која беше тешко повредена во верижниот судир на автопатот Велес -Скопје

Почина жената која беше тешко повредена во верижниот судир на автопатот Велес -Скопје

Жената по несреќата беше во кома поради тешки повреди на главата. Повредени се две други лица кои се пренесени во велешката болница. Сообраќајот на автопатот неколку часа беше затворен за сообраќај, а според првичните информации, причини за сообраќајката е густата магла и голомразица на мостот каде се случила несреќата...

Почина жената која утринава беше тешко повредена во верижниот судир на автопатот Велес -Скопје

Почина жената која утринава беше тешко повредена во верижниот судир на автопатот Велес -Скопје

Пред околу еден час почина жената која беше тешко повредена во верижниот судир кој што утринава се случи на автопатот Велес- Скопје, пренесе „Канал5“ Жената по несреќата беше во кома поради тешки повреди на главата. Повредени се две други лица кои се пренесени во велешката болница. Сообраќајот на автопатот неколку часа беше затворен за сообраќај, а

Тројца повредени во верижен судар на автопатот Велес - Скопје

Тројца повредени во верижен судар на автопатот Велес - Скопје

Embedded video for Тројца повредени во верижен судар на автопатот Велес - Скопје Стравична сообраќајка на автопатот Велес – Скопје. Една жена се бори за живот на скопските клиники а 10 годишно дете е задржано на лекување во велешката болница. Несреќата се случила утринава на мостот непосредно пред зимскиот пункт.. Учествувале шест возила – пет автомобили

Во сообраќајката кај Велес возило удрило во камион, повредената жена во тешка состојба

Во сообраќајката кај Велес возило удрило во камион, повредената жена во тешка состојба

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи утрово кај Пуста Кула. Како што велат за МИА од Ургентниот центар при Хируршките клиники во Скопје, жената била примена во кома. Направено и е компјутерско снимање и се преземаат мерки за санирање

Набиени автомобили, скршени стакла и прекин на сообраќај во тешката несреќа на автопатот Велес-Скопје на познатото ризично место

Набиени автомобили, скршени стакла и прекин на сообраќај во тешката несреќа на автопатот Велес-Скопје на познатото ризично место

Набиени автомобили, скршени стакла и прекин на сообраќај во тешката несреќа на автопатот Велес-Скопје на познатото ризично место Под густа магла, расфрлани коли по меѓународниот автопат. По тешкиот судир на вкупно 6 возила, остатоците покажуваа дека повредените и вознемираните патници на секој начин се обидувале да се извлечат од автомобилите откако

Верижен судир на автопатот Велес - Скопје, тројца повредени

Верижен судир на автопатот Велес - Скопје, тројца повредени

Жената, која е од Кавацарци, е со тешки телесни повреди и во кома со крварање е пренесена и задржана на КАРИЛ во Скопје, каде што и се утврдени сериозни повреди на главата по што се преземени мерки за санирање на нејзината состојба.  Мажот и девојчето пак со полесни повреди се пренесени во велешката болница и задржани на понатамошна опсервација. Полицијата

Тројца повредени во сообраќајната несреќа на шест возила на автопатот Велес-Скопје

Тројца повредени во сообраќајната несреќа на шест возила на автопатот Велес-Скопје

Тројца патници се повредени во сообраќајката кај месноста Кула, во која според АМСМ учествувале шест возила, при што двајца се пренесени во велешка болница, а еден на клиника во Скопје. Таа се случила утрово околу осум часот на автопатот Велес-Скопје и според сведоците, автомобил со кавадаречки регистарски таблички удрил во задниот дел од камион, а

ПО НЕСРЕЌАТА НА АВТОПАТОТ Велес-Скопје: Најтешко повредена жена-на клиника заврши во кома

ПО НЕСРЕЌАТА НА АВТОПАТОТ Велес-Скопје: Најтешко повредена жена-на клиника заврши во кома

По утринската сообраќајка незгода која се случи кај Пуста Кула на автопатот Велес-Скопје, со потешки повреди завршила една жена. Имено, според информациите од Ургентниот центар при Хируршките клиники во Скопје каде е префрлена повредената, жената била донесена во состојба на кома а по комјутерските снимки се работи на санирање на нејзината состојба

ЖЕНА ВО КОМА ПРЕНЕСЕНА НА КЛИНИКА од карамболот на автопатот Велес - Скопје (ФОТО)

ЖЕНА ВО КОМА ПРЕНЕСЕНА НА КЛИНИКА од карамболот на автопатот Велес - Скопје (ФОТО)

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи утрово кај Пуста Кула. Како што велат за МИА од Ургентниот центар при Хируршките клиники во Скопје, жената била донесена во кома. Направено и е компјутерско снимање и се преземаат мерки за санирање

ЖЕНА ВО КОМА ПРЕНЕСЕНА НА КЛИНИКА од карамболот на автопатот Велес - Скопје (ФОТО)

ЖЕНА ВО КОМА ПРЕНЕСЕНА НА КЛИНИКА од карамболот на автопатот Велес - Скопје (ФОТО)

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи утрово кај Пуста Кула. Како што велат за МИА од Ургентниот центар при Хируршките клиники во Скопје, жената била донесена во кома. Направено и е компјутерско снимање и се преземаат мерки за санирање

Во тешка состојба повредената жена во сообраќајката на автопатот Велес – Скопје

Во тешка состојба повредената жена во сообраќајката на автопатот Велес – Скопје

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи утрово кај Пуста Кула. Како што велат за МИА од Ургентниот центар при Хируршките клиники во Скопје, жената била донесена во кома. Направено и е компјутерско снимање и се преземаат мерки за санирање

Во сообраќајката кај Пуста Кула возило удрило во камион, повредената жена во тешка состојба

Во сообраќајката кај Пуста Кула возило удрило во камион, повредената жена во тешка состојба

Во сообраќајката кај Пуста Кула возило удрило во камион, повредената жена во тешка состојба Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи утрово кај Пуста Кула. Како што велат за МИА од Ургентниот центар при Хируршките клиники во Скопје,

Нормализиран сообраќајот на автопатот кон Штип кај наплатната рампа Миладиновци

Нормализиран сообраќајот на автопатот кон Штип кај наплатната рампа Миладиновци

Од 11:45 часот нормализиран е сообраќајот на автопатот кон Штип кај наплатната рампа Миладиновци, кој беше во прекин поради сообраќајна незгода, информираат од АМСМ. На автопатот Велес-Скопје, кај местото Кула утрово околу осум часот се случи сообраќајна незгода помеѓу повеќе возила, поради што патниот правец беше целосно затворен за сообраќај. Во

Тешка сообраќајка на автопатот Скопје-Велес

Тешка сообраќајка на автопатот Скопје-Велес

Во верижниот судир што се случи утрово околу осум часот меѓу шест возила кај Пуста Кула на автопатот Велес-Скопје, три лица се повредени, од кои две се однесени во велешката Општа болница, а едно е пренесено во Скопје. Поради несреќата, сообраќајот е сé уште во прекин, информираат за МИА од СВР Велес. Велат и дека увидот трае, но наскоро се очекува