Ѓоковиќ е и билијард мајстор – го „делка“ Иванишевиќ, па го пецна на социјалните мрежи (ВИДЕО)!

Новак Ѓоковиќ игра фантастичен тенис на Мастерсот во Синсинати. Синоќа лесно обезбеди четвртфинале на овој турнир, а дека неговиот противник Карено-Буста речиси и да не го умори, говори фактот што по тој меч Ноле се реши да одигра неколку партии билијард со својот тренер Горан Иванишевиќ. Судејќи по неговата објава на социјалните мрежи може да се заклучи