притисни ентер »

Четири бундеслигаши решија на чуден начин ги спасат своите ривали!

Четири бундеслигаши решија на чуден начин ги спасат своите ривали!

Во време кога епидемијата на коронавирус прави сериозни проблеми, неколку фудбалски гиганти во Германија решија да донираат парични средства за останатите клубови во првата и втората лига. Имено, Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Лајпциг и Баер Леверкузен донираа 20 милиони евра како поддршка за тимовите, а заедно со парите од Федерација, како ТВ-права,

Фудбалерите на Унион Берлин се откажаа од платите само за да го спасат клубот

Фудбалерите на Унион Берлин се откажаа од платите само за да го спасат клубот

Фудбалерите на германскиот бундеслигаш Унион Берлин нема да добијат никаква месечна заработка во наредниот период само за да го спасат клубот од банкрот. Во информацијата пренесена од Ројтерс не е наведено колку долго ќе трае таквата одлука. Фудбалерите на Унион Берлин се откажале од платите за да го спасат клубот од финансиско уништување за време

Фудбалерите на Унион Берлин се откажаа од платите само за да го спасат клубот

Фудбалерите на Унион Берлин се откажаа од платите само за да го спасат клубот

Фудбалерите на германскиот бундеслигаш Унион Берлин нема да добијат никаква месечна заработка во наредниот период само за да го спасат клубот од банкрот. Во информацијата пренесена од Ројтерс не е наведено колку долго ќе трае таквата одлука. Фудбалерите на Унион Берлин се откажале од платите за да го спасат клубот од финансиско уништување за време

Фудбалерите на Унион Берлин се откажаа од платите само за да го спасат клубот

Фудбалерите на Унион Берлин се откажаа од платите само за да го спасат клубот

Фудбалерите на германскиот бундеслигаш Унион Берлин нема да добијат никаква месечна заработка во наредниот период само за да го спасат клубот од банкрот. Во информацијата пренесена од Ројтерс не е наведено колку долго ќе трае таквата одлука. Фудбалерите на Унион Берлин се откажале од платите за да го спасат клубот од финансиско уништување за време

Четирите најбогати клубови од Бундеслигата донираат за спас на останатите

Четирите најбогати клубови од Бундеслигата донираат за спас на останатите

Голем гест на солидарност во германската Бундеслига од четирите најбогати клубови, тие ќе им помогнат на останатите да ја надминат кризата. Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Лајпциг и Баер Леверкузен донираат повеќе од 20 милиони евра за помош на нивните ривали од Бундеслигата, а од сумата ќе има и за екипите од втората лига во Германија. Покрај здравствениот

Бундес-лигашка солидарност: Баерн, Борусија, Лајпциг и Леверкузен ќе им помогнат на најкритичните

Бундес-лигашка солидарност: Баерн, Борусија, Лајпциг и Леверкузен ќе им помогнат на најкритичните

Четири клубови од Бундес-лигата одлучија финансиски да им помогнат на оние се најдоа во криза поради коронавирус. Баерн, Борусија Дортмунд, Лајпциг и Леверкузен заедно ќе соберат 20 милиони евра кои ќе бидат поделени на оние кои најмногу имаат потреба од тоа. „Со уште три германски клубови, сакаме да покренеме кампања за солидарност за сите останати

Бундес-лигашка солидарност: Баерн, Борусија, Лајпциг и Леверкузен ќе им помогнат на најкритичните

Бундес-лигашка солидарност: Баерн, Борусија, Лајпциг и Леверкузен ќе им помогнат на најкритичните

Четири клубови од Бундес-лигата одлучија финансиски да им помогнат на оние се најдоа во криза поради коронавирус. Баерн, Борусија Дортмунд, Лајпциг и Леверкузен заедно ќе соберат 20 милиони евра кои ќе бидат поделени на оние кои најмногу имаат потреба од тоа. „Со уште три германски клубови, сакаме да покренеме кампања за солидарност за сите останати

Четири германски клубови донираат за спас на останатите во Бундеслигата

Четири германски клубови донираат за спас на останатите во Бундеслигата

Голем гест на солидарност во германската Бундеслига од четирите најбогати клубови, тие ќе им помогнат на останатите да ја надминат кризата. Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Лајпциг и Баер Леверкузен донираат повеќе од 20 милиони евра за помош на нивните ривали од Бундеслигата, а од сумата ќе има и за екипите од втората лига во Германија. Покрај здравствениот

Најголемите бундеслигашки клубови со финансиска помош за останатите

Најголемите бундеслигашки клубови со финансиска помош за останатите

Пандемијата предизвикана од вирусот ковид-19 зеде огромен замав ширум светот, а голем број клубови ќе останат со финансиски проблеми. Германските медиуми најавија дека четири големи екипи од Бундеслигата ќе формираат фонд за помош на најпогодените тимови. Се работи за Баерн Минхен , РБ Лајпциг , Баер Леверкузен и Борусија Дортмунд . Според најавите,

„Големата четворка“ ја спасува Бундеслигата

„Големата четворка“ ја спасува Бундеслигата

Фудбалскиот свет е воодушевен од гестот на четири екипи Бундеслигата, во периодот кога светот е парализиран од коронавирусот. Четири клуба (Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Баер Леверкузен и РБ Лајпциг) решија да формираат солидарен фонд за да им помогнат на помалите клубови кои не можат да се изборат со финансиските проблеми. Наведените клубови ќе

„Големата четворка“ ја спасува Бундеслигата

„Големата четворка“ ја спасува Бундеслигата

Фудбалскиот свет е воодушевен од гестот на четири екипи Бундеслигата, во периодот кога светот е парализиран од коронавирусот. Четири клуба (Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Баер Леверкузен и РБ Лајпциг) решија да формираат солидарен фонд за да им помогнат на помалите клубови кои не можат да се изборат со финансиските проблеми. Наведените клубови ќе

Бундес-лигашка солидарност: Баерн, Борусија, Лајпциг и Леверкузен ќе им помогнат на најкритичните

Бундес-лигашка солидарност: Баерн, Борусија, Лајпциг и Леверкузен ќе им помогнат на најкритичните

Четири клубови од Бундес-лигата одлучија финансиски да им помогнат на оние се најдоа во криза поради коронавирус. Баерн, Борусија Дортмунд, Лајпциг и Леверкузен заедно ќе соберат 20 милиони евра кои ќе бидат поделени на оние кои најмногу имаат потреба од тоа. „Со уште три германски клубови, сакаме да покренеме кампања за солидарност за сите останати

Играчите на Баерн и Борусија ќе си ги намалат платите за да им помогнат на вработените во клубот

Играчите на Баерн и Борусија ќе си ги намалат платите за да им помогнат на вработените во клубот

Играчите и директорите на Баерн Минхен и Борусија Дортмунд се согласија да им бидат намалени платите додека трае кризата со коронавирусот. Германските фудбалски гиганти соопштија дека на овој начин сакаат финансиски да им помогнат на останатите вработени во клубот. Фудбалерите на Унион Берлин, кој е 11. на табелата, кажаа дека се откажуваат од платите

Фудбалерите на Унион Берлин се откажаа од платите

Фудбалерите на Унион Берлин се откажаа од платите

Фудбалерите на бундеслигашот Унион Берлин се откажаа од своите плати откако германскиот клуб објави дека е во „тешка и необична“ положба по прекинувањето на шампионатот поради корона вирусот. Поради прекинот на шампионатот, приходите на Унион Берлин од билетите отсуствуваат и фудбалерите се согласиле да не земаат плата за да помогнат. „Фудбалерите

Фудбалерите на Унион Берлин се откажаа од платите

Фудбалерите на Унион Берлин се откажаа од платите

Фудбалерите на бундеслигашот Унион Берлин се откажаа од своите плати откако германскиот клуб објави дека е во „тешка и необична“ положба по прекинувањето на шампионатот поради корона вирусот. Поради прекинот на шампионатот, приходите на Унион Берлин од билетите отсуствуваат и фудбалерите се согласиле да не земаат плата за да помогнат. „Фудбалерите