притисни ентер »

Првите зборови на Алегри по веста за неговото заминување

Првите зборови на Алегри по веста за неговото заминување

Масимилијано Алегри ја прокоментира разделбата со Јувентус, што ќе се случи по крајот на сезоната. Претходно истиот ден шампионите официјално објавија дека во новиот шампионат тренерот веќе нема да биде на клупата. – Ми требаа пет години, за да го изградам овој Јуве. Ова беа пет години голема љубов. За мене пет години се многу. Но, тоа е животот продолжува

Алегри: Поминав пет години исполнети со љубов, сигурно ќе ме наследи големо тренерско име!

Алегри: Поминав пет години исполнети со љубов, сигурно ќе ме наследи големо тренерско име!

Раководните луше на Јувентус денес и официјално потврдија дека Масимилиjано Алегри следната сезона нема да седи на клупата и „старата дама“ по завршувањето на оваа сезона ќе добие нов предводник. >>> ПОВРЗАНО - ОФИЦИЈАЛНО: Алегри заминува од Јувентус на крајот од сезоната! Иако официјалната прес-конференција за неговото заминување од клубот е закажана

„Сега си одам дома“: Се огласи Алегри по веста за неговото заминување

„Сега си одам дома“: Се огласи Алегри по веста за неговото заминување

„Сега си одам дома“: Се огласи Алегри по веста за неговото заминување Масимилијано Алегри ја прокоментира разделбата со Јувентус, што ќе се случи по крајот на сезоната. Претходно истиот ден шампионите официјално објавија дека во новиот шампионат тренерот веќе нема да биде на клупата. -Ми требаа пет години, за да го изградам овој Јуве. Ова беа пет години

Алегри: Ќе ме замени голем тренер во Јувентус!

Алегри: Ќе ме замени голем тренер во Јувентус!

Алегри помина пет години во Торино и освои многу трофеи, но ќе си замине од „Старата дама“, која бара негов наследник. Јувентус има неколку имиња на листата со желби, а никој не може со сигурност да каже кој ќе седне на „жешкото столче“, но сепак Алегри вели дека ќе дојде голем тренер во „Старата дама“. „Беа потребни пет години за да се изгради овој

Алегри: Знам дека Јувентус ќе најде одличен тренер

Алегри: Знам дека Јувентус ќе најде одличен тренер

Масимилијано Алегри ја прокоментира разделбата со Јувентус, што ќе се случи по крајот на сезоната. Претходно истиот ден шампионите официјално објавија дека во новиот шампионат тренерот веќе нема да биде на клупата. – Ми требаа пет години, за да го изградам овој Јуве. Ова беа пет години голема љубов. За мене пет години се многу. Но, тоа е … животот

Гвардиола за можноста да се пресели во Јувентус: Се знае кој тим ќе го водам во наредната сезона

Гвардиола за можноста да се пресели во Јувентус: Се знае кој тим ќе го водам во наредната сезона

Италијанскиот калчолигаш Јувентус е во потрага по нов тренер откако одлучи да се раздели со Масимилијано Алегри кој по пет минати години си заминува од Торино. „Бјанконерите“ одлучија да му се заблагодарат на Алегри и предвреме да ја завршат соработката со стратегот кој имаше активен договор до 2020 година. Ова значи дека Јувентус од наредната сезона

„Сега си одам дома“: Се огласи Алегри по веста за неговото заминување

„Сега си одам дома“: Се огласи Алегри по веста за неговото заминување

Масимилијано Алегри ја прокоментира разделбата со Јувентус, што ќе се случи по крајот на сезоната. Претходно истиот ден шампионите официјално објавија дека во новиот шампионат тренерот веќе нема да биде на клупата. -Ми требаа пет години, за да го изградам овој Јуве. Ова беа пет години голема љубов. За мене пет години се многу. Но, тоа е … животот продолжува

Алегри: Пет години исполнети со љубов, сигурно ќе ме наследи голем тренер!

Алегри: Пет години исполнети со љубов, сигурно ќе ме наследи голем тренер!

Јувентус денес и официјално потврди дека Масимилиано Алегри нема да биде тренер наредната сезона. Алегри во сабота во 14 часот заедно со претседателот Ањели ќе одржи пресконференција со која ќе се збогува од Јувентус. Во меѓувреме, новинарите во Италија успеаа да земат кратка изјава од Алегри, кој е сигурен дека него ќе го наследи голем тренер. „Беа

Алегри со прва изјава по разделбата со Јувентус: Ќе ме наследи голем тренер…

Алегри со прва изјава по разделбата со Јувентус: Ќе ме наследи голем тренер…

Масимилијано Алегри и дефинитивно нема да остане во Јувентус по крајот на актуелната сезона, а барем засега не е познато кој ќе го наследи, ниту пак дали тој ќе има нов клуб за наредната сезона. Денеска, Алегри имал кратка комуникација со италијански новинар и на тој начин ја даде првата изјава по објавувањето на информацијата од клубот. – Беа потребни

Гвардиола: Колку пати треба да кажам? Не одам во Јувентус!

Гвардиола: Колку пати треба да кажам? Не одам во Јувентус!

Пеп Гвардиола се „иззема“ од трката за наследник на Масимилијано Алегри на клупата на Јувентус, велејќи дека не оди во Италија откако Алегри доби отказ од „старата дама“. Јувентус потврди дека Алегри не останува за следната сезона, заминувајќи си од Торино една година пред крајот на неговиот договор. Гвардиола и претходно беше поврзуван со оваа позиција,

Фаворитите за тренерската позиција во Јувентус

Фаворитите за тренерската позиција во Јувентус

Италијанскиот шампион Јувентус ја објави својата разделба со Масимилијано Алегри, а во италијанските медиуми почнаа шпекулациите со имињата на фаворитите за ослободениот пост. На прво место е Пеп Гвардиола, кој неодамна ја освои титулата во Англија со Манчестер Сити. Сепак, според експертите во Италија, пристигнувањето на Пеп на „Алијанц“ стадионот

Гвардиола: Колку пати треба да кажам? Не одам во Јувентус!

Гвардиола: Колку пати треба да кажам? Не одам во Јувентус!

Пеп Гвардиола се „иззема“ од трката за наследник на Масимилијано Алегри на клупата на Јувентус, велејќи дека не оди во Италија откако Алегри доби отказ од „старата дама“. Јувентус потврди дека Алегри не останува за следната сезона, заминувајќи си од Торино една година пред крајот на неговиот договор. Гвардиола и претходно беше поврзуван со оваа позиција,

Познати фаворитите за тренерската позиција во Јувентус

Познати фаворитите за тренерската позиција во Јувентус

Италијанскиот шампион Јувентус ја објави својата разделба со Масимилијано Алегри, а во италијанските медиуми почнаа шпекулациите со имињата на фаворитите за ослободениот пост. На прво место е Пеп Гвардиола, кој неодамна ја освои титулата во Англија со Манчестер Сити. Сепак, според експертите во Италија, пристигнувањето на Пеп на „Алијанц“ стадионот

Јувентус доби јавно „корпа“ од Гвардиола

Јувентус доби јавно „корпа“ од Гвардиола

Јувентус доби јавно „корпа“ од Гвардиола Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола денес јавно ја отфрли можноста да се пресели на клупата на италијанскиот шампион Јувентус. Откако денес стана јасно дека Макс Алегри сигурно ќе го напушти Јувентус, медиумите веднаш почнаа да пишуваат дека прва желба на раководството на „старата дама“ е токму Пеп Гвардиола

Гвардиола за можноста да се пресели во Јувентус: Се знае кој тим ќе го водам во наредната сезона

Гвардиола за можноста да се пресели во Јувентус: Се знае кој тим ќе го водам во наредната сезона

Италијанскиот калчолигаш Јувентус е во потрага по нов тренер откако одлучи да се раздели со Масимилијано Алегри кој по пет минати години си заминува од Торино. „Бјанконерите“ одлучија да му се заблагодарат на Алегри и предвреме да ја завршат соработката со стратегот кој имаше активен договор до 2020 година. Ова значи дека Јувентус од наредната сезона

Италијански медиуми: Гвардиола прв на листата за замена на Алегри во Јувентус

Италијански медиуми: Гвардиола прв на листата за замена на Алегри во Јувентус

Италијанскиот шампион Јувентус ја објави својата разделба со Масимилијано Алегри, а во италијанските медиуми почнаа шпекулациите со имињата на фаворитите за ослободениот пост. На прво место е Пеп Гвардиола, кој неодамна ја освои титулата во Англија со Манчестер Сити. Сепак, според експертите во Италија, пристигнувањето на Пеп на „Алијанц“ стадионот

Јувентус ја објави разделбата со Алегри

Јувентус ја објави разделбата со Алегри

Италијанскиот шампион Јувентус на својата официјална веб-страница го објави заминувањето на тренерот Масимилијано Алегри на крајот од сезоната. Утре, Алегри ќе одржи прес-конференција заедно со претседателот на Јувентус, Андреа Ањели. Претходно стана познато дека преговорите на торинскиот клуб со 51-годишен италијански фудбалски експерт за продолжување

Фаворитите за тренерската позиција во Јувентус

Фаворитите за тренерската позиција во Јувентус

Италијанскиот шампион Јувентус ја објави својата разделба со Масимилијано Алегри, а во италијанските медиуми почнаа шпекулациите со имињата на фаворитите за ослободениот пост. На прво место е Пеп Гвардиола, кој неодамна ја освои титулата во Англија со Манчестер Сити. Сепак, според експертите во Италија, пристигнувањето на Пеп на „Алијанц“ стадионот