притисни ентер »

Двајца прилепчани обвинети за тешка кражба во Скопје

Двајца прилепчани обвинети за тешка кражба во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица за кривично дело – тешка кражба. – Обвинетите, на возраст од 34 и 25 години, инаку жители на Прилеп, на 2 септември заеднички провалле во стан на улица „Манапо“ во Скопје, така што со употреба на подесен клуч „калауз“ ја отвориле бравата од влезната блиндор врата. Извршиле

Двајца прилепчани обвинети за кражба на колекција пари, часовници и накит

Двајца прилепчани обвинети за кражба на колекција пари, часовници и накит

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе oбвинителен предлог против две лица за тешка кражба од член 236 став 1 точка 1 во врска со член 22 од Кривичниот законик. Обвинетите, на возраст од 34 и 25 години, инаку жители на Прилеп, на 2 септември заеднички провалиле во стан на улица „Манапо“ во Скопје, така што со употреба на „калауз“ ја отвориле

Двајца прилепчани обвинети за кражба на колекција пари, часовници и накит

Двајца прилепчани обвинети за кражба на колекција пари, часовници и накит

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе oбвинителен предлог против две лица за тешка кражба од член 236 став 1 точка 1 во врска со член 22 од Кривичниот законик. Обвинетите, на возраст од 34 и 25 години, инаку жители на Прилеп, на 2 септември заеднички провалиле во стан на улица „Манапо“ во Скопје, така што со употреба на „калауз“ ја отвориле

Двајца прилепчани обвинети за кражба на колекција пари, часовници и накит

Двајца прилепчани обвинети за кражба на колекција пари, часовници и накит

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе oбвинителен предлог против две лица за тешка кражба од член 236 став 1 точка 1 во врска со член 22 од Кривичниот законик. Обвинетите, на возраст од 34 и 25 години, инаку жители на Прилеп, на 2 септември заеднички провалиле во стан на улица „Манапо“ во Скопје, така што со употреба на „калауз“ ја отвориле

Двајца прилепчани обвинети за тешка кражба во Скопје

Двајца прилепчани обвинети за тешка кражба во Скопје

– Обвинетите, на возраст од 34 и 25 години, инаку жители на Прилеп, на 2 септември заеднички провалле во стан на улица „Манапо" во Скопје, така што со употреба на подесен клуч „калауз" ја отвориле бравата од влезната блиндор врата. Извршиле пребарување на станот и одзеле женски парфеми, стара колекција пари, рачни часовници и накит во вкупна вредност

Двајца прилепчани обвинети за тешка кражба во Скопје

Двајца прилепчани обвинети за тешка кражба во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица за кривично дело – тешка кражба. – Обвинетите, на возраст од 34 и 25 години, инаку жители на Прилеп, на 2 септември заеднички провалле во стан на улица „Манапо“ во Скопје, така што со употреба на подесен клуч „калауз“ ја отвориле бравата од влезната блиндор врата. Извршиле

Двајца прилепчани обвинети за тешка кражба во Скопје

Двајца прилепчани обвинети за тешка кражба во Скопје

Скопје, 18 септември 2020 () – Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица за кривично дело – тешка кражба. – Обвинетите, на возраст од 34 и 25 години, инаку жители на Прилеп, на 2 септември заеднички провалле во стан на улица „Манапо“ во Скопје, така што со употреба на подесен клуч „калауз“ ја отвориле бравата

Фатени двајца крадци во Штип

Фатени двајца крадци во Штип

Вчера полициски службеници од СВР Штип ги привелеФ.И.(31) и Р.Д.(41) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“ на подрачјето на Полициската станица Штип, информира полицијата. извор: Makfax

Oбвинeти двajцa пpилeпчaни зa тeшкa кpaжбa во cтaн во Скопје: Oштeтaтa изнecyвaлa 474 илjaди дeнapи

Oбвинeти двajцa пpилeпчaни зa тeшкa кpaжбa во cтaн во Скопје: Oштeтaтa изнecyвaлa 474 илjaди дeнapи

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица за кривично дело – Тешка кражба од член 236 став 1 точка 1 во врска со член 22 од Кривичниот законик. Обвинетите, на возраст од 34 и 25 години, инаку жители на Прилеп, на 2 септември заеднички провалиле во стан на улица „Манапо“ во Скопје, така што со употреба на подесен

Фатени двајца крадци во Штип

Фатени двајца крадци во Штип

Вчера полициски службеници од СВР Штип ги привелеФ.И.(31) и Р.Д.(41) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“ на подрачјето на Полициската станица Штип, информира полицијата. извор: Makfax

Фатени двајца крадци во Штип

Фатени двајца крадци во Штип

Вчера полициски службеници од СВР Штип ги привелеФ.И.(31) и Р.Д.(41) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“ на подрачјето на Полициската станица Штип, информира полицијата.

Обвинети двајца прилепчани кои украле накит вреден над 7.000 евра од стан во Карпош

Обвинети двајца прилепчани кои украле накит вреден над 7.000 евра од стан во Карпош

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица за кривично дело – Тешка кражба од член 236 став 1 точка 1 во врска со член 22 од Кривичниот законик. Обвинетите, на возраст од 34 и 25 години, инаку жители на Прилеп, на 2 септември заеднички провалиле во стан на улица „Манапо“ во Скопје, така што со употреба на подесен

Уапсени двајца штипјани поради тешка кражба

Уапсени двајца штипјани поради тешка кражба

Хроника Уапсени двајца штипјани поради тешка кражба 2 минути ago На 17.09.2020, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода Ф.И.(31) и Р.Д.(41), двајцата од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“ на подрачјето на Полициската станица Штип. Continue Reading Previous Казнети 533 лица за неносење маска

Приведен прилепчанец за кражба во стан во Скопје

Приведен прилепчанец за кражба во стан во Скопје

Полицијата поднесе кривична пријава против Д.К.(35) и М.Р.(25), двајцата од Прилеп, за тешка кражба, при што се стекнале со противправна имотна корист во износ од околу 560.000 денари. Пријавените, на втори овој месец колу 13.30 часот во стан на ул.„Манапо“ во Скопје со употреба на подесен клуч „калауз“ ја отклучиле бравата од влезната блиндор врата,

Приведен прилепчанец за кражба во стан во Скопје

Приведен прилепчанец за кражба во стан во Скопје

Полицијата поднесе кривична пријава против Д.К.(35) и М.Р.(25), двајцата од Прилеп, за тешка кражба, при што се стекнале со противправна имотна корист во износ од околу 560.000 денари. Пријавените, на втори овој месец колу 13.30 часот во стан на ул.„Манапо“ во Скопје со употреба на подесен клуч „калауз“ ја отклучиле бравата од влезната блиндор врата,

УАПСЕНИ ПРИЛЕПЧАНИ: Провалиле во стан и украле 560.000 денари

УАПСЕНИ ПРИЛЕПЧАНИ: Провалиле во стан и украле 560.000 денари

Единицата за внатрешни работи-Одделение за криминалистички работи Карпош при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.К.(35) и М.Р.(25), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „тешка кражба“, предвидено и казниво согласно член 236 од Кривичниот Законик, при што се стекнале со противправна имотна корист

УАПСЕНИ ПРИЛЕПЧАНИ: Провалиле во стан и украле 560.000 денари

УАПСЕНИ ПРИЛЕПЧАНИ: Провалиле во стан и украле 560.000 денари

Единицата за внатрешни работи-Одделение за криминалистички работи Карпош при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.К.(35) и М.Р.(25), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „тешка кражба“, предвидено и казниво согласно член 236 од Кривичниот Законик, при што се стекнале со противправна имотна корист

Приведен крадец од Прилеп што крадел во Скопје

Приведен крадец од Прилеп што крадел во Скопје

Единицата за внатрешни работи-Одделение за криминалистички работи Карпош при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.К.(35) и М.Р.(25), двајцата од Прилеп, осомничени дека сториле кривично дело „тешка кражба“, при што се стекнале со противправна имотна корист во износ од околу 560.000 денари. Пријавените, на 02.09.2020 околу 13.30 часот во стан

Приведен прилепчанец за кражба во стан во Скопје

Приведен прилепчанец за кражба во стан во Скопје

Полицијата поднесе кривична пријава против Д.К.(35) и М.Р.(25), двајцата од Прилеп, за тешка кражба, при што се стекнале со противправна имотна корист во износ од околу 560.000 денари. Пријавените, на втори овој месец колу 13.30 часот во стан на ул.„Манапо“ во Скопје со употреба на подесен клуч „калауз“ ја отклучиле бравата од влезната блиндор врата,