притисни ентер »

Федерер донираше 1 милион долари за најзагрозените фамилии

Федерер донираше 1 милион долари за најзагрозените фамилии

Поранешниот светски тениски првак Рожер Федерер и неговата сопруга Мирка донираа 1 милион швајцарски франци (1 милион долари) на фамилиите погодени поради пандемијата на корона вирусот во Швајцарија. „Ова се тешки времиња и никој не смее да биде запоставен“, напишал Федерер на својот профил на Твитер. Швајцарија има 9.900 потврдени случаи и 122 мртви

Федерер донираше милион франци за најпогодените семејства во Швајцарија од коронавирусот

Федерер донираше милион франци за најпогодените семејства во Швајцарија од коронавирусот

Швајцарија- Тенискиот ас Роџер Федерер и неговата сопруга Мирка донираа милион франци за најпогодените семејства во Швајцарија од коронавирусот. -Нашиот прилог е само почеток. Се надеваме дека и други ќе се приклучат со донации за најзагрозените семејства. Заедно можеме да ја надминеме кризата. Останете здрави, пишува во пораката на Федерер објавена

Федерер донираше 1 милион долари за најзагрозените фамилии

Федерер донираше 1 милион долари за најзагрозените фамилии

Поранешниот светски тениски првак Рожер Федерер и неговата сопруга Мирка донираа 1 милион швајцарски франци (1 милион долари) на фамилиите погодени поради пандемијата на корона вирусот во Швајцарија. „Ова се тешки времиња и никој не смее да биде запоставен“, напишал Федерер на својот профил на Твитер. Швајцарија има 9.900 потврдени случаи и 122 мртви

Федерер донираше 1 милион долари за најзагрозените фамилии

Федерер донираше 1 милион долари за најзагрозените фамилии

Поранешниот светски тениски првак Рожер Федерер и неговата сопруга Мирка донираа 1 милион швајцарски франци (1 милион долари) на фамилиите погодени поради пандемијата на корона вирусот во Швајцарија. „Ова се тешки времиња и никој не смее да биде запоставен“, напишал Федерер на својот профил на Твитер. Швајцарија има 9.900 потврдени случаи и 122 мртви

Федерер донираше 1 милион франци за загрозените од коронавирусот

Федерер донираше 1 милион франци за загрозените од коронавирусот

Поранешниот прв светски тениски рекет, легендарниот Роџер Федерер и неговата сопруга Мирка донираа 1 милион швајцарски франци (околу 940.000 евра) на семејствата кои се загрозени поради пандемијата од коронавирусот во Швајцарија. „Ова се тешки времиња за сите и никој не смее да биде запоставен“ напиша Федерер на социјалните мрежи. Во Швајцарија има

Федерер донираше 1 милион франци за загрозените од коронавирусот

Федерер донираше 1 милион франци за загрозените од коронавирусот

Поранешниот прв светски тениски рекет, легендарниот Роџер Федерер и неговата сопруга Мирка донираа 1 милион швајцарски франци (околу 940.000 евра) на семејствата кои се загрозени поради пандемијата од коронавирусот во Швајцарија. „Ова се тешки времиња за сите и никој не смее да биде запоставен“ напиша Федерер на социјалните мрежи. Во Швајцарија има

Федерер и Мирка донираа милион франци за борбата со коронавирусот

Федерер и Мирка донираа милион франци за борбата со коронавирусот

Најтрофејниот тенисер на денешницата заедно со својата соприга донираа милион франци на семејствата кои се погодени од пандемијата на коронавирусот во неговата земја. Федерер моментно се опоравува по операцијата на коленото, но не седи со скрстени раце и одлучи да им помогне на тие кои им е најпотребна помошта во овие времиња. – Ова се тешки времиња

Федерер донираше милион за сиромашните Швајцарци

Федерер донираше милион за сиромашните Швајцарци

Тенискиот великан Роџер Федерер објави дека донирал еден милион франци за да им помогне на најсиромашните семејства во Швајцарија за време на коронавирусот. Ова, како што напиша Роџер во објавата на „Инстаграм“, е само почеток на неговиот придонес за помагање во борбата против тешкиот непријател што ја води Швајцарија, како и сите земји во светот.

Роџер Федерер донираше милион франци за швајцарските семејства, но тоа е само почеток

Роџер Федерер донираше милион франци за швајцарските семејства, но тоа е само почеток

Тенискиот великан Роџер Федерер објави дека донирал еден милион франци за да им помогне на најсиромашните семејства во Швајцарија за време на коронавирусот. Ова, како што напиша Роџер во објавата на „Инстаграм“, е само почеток на неговиот придонес за помагање во борбата против тешкиот непријател што ја води Швајцарија, како и сите земји во светот.

Роџер Федерер донираше милион франци за швајцарските семејства, но тоа е само почеток

Роџер Федерер донираше милион франци за швајцарските семејства, но тоа е само почеток

Тенискиот великан Роџер Федерер објави дека донирал еден милион франци за да им помогне на најсиромашните семејства во Швајцарија за време на коронавирусот. Ова, како што напиша Роџер во објавата на „Инстаграм“, е само почеток на неговиот придонес за помагање во борбата против тешкиот непријател што ја води Швајцарија, како и сите земји во светот.

Роџер Федерер донираше милион франци за швајцарските семејства, но тоа е само почеток

Роџер Федерер донираше милион франци за швајцарските семејства, но тоа е само почеток

Тенискиот великан Роџер Федерер објави дека донирал еден милион франци за да им помогне на најсиромашните семејства во Швајцарија за време на коронавирусот. Ова, како што напиша Роџер во објавата на „Инстаграм“, е само почеток на неговиот придонес за помагање во борбата против тешкиот непријател што ја води Швајцарија, како и сите земји во светот.

Роџер Федерер донираше милион франци за швајцарските семејства, но тоа е само почеток

Роџер Федерер донираше милион франци за швајцарските семејства, но тоа е само почеток

Роџер Федерер донираше милион франци за швајцарските семејства, но тоа е само почеток СПОРТРоџер Федерер донираше милион франци за швајцарските семејства, но тоа е само почетокОбјавено пред 29 минути – 25 март, 2020Од Макфакс Тенискиот великан Роџер Федерер објави дека донирал еден милион франци за да им помогне на најсиромашните семејства во Швајцарија

Роџер Федерер и Мирка донираат 1 милион евра за најранливите швајцарски семејства во време на корона вирус

Роџер Федерер и Мирка донираат 1 милион евра за најранливите швајцарски семејства во време на корона вирус

Сите се погодени од кризата која ја донесе корона вирусот, а Роџер Федерер и неговата сопруга Мирка решија да им помогнат на најранливите семејства во Швајцарија. Парот одлучи да донира 1 милион швајцарски франци, што е околу 940.000 евра. --> Тенисерот ја објави веста на неговиот Инстаграм профил и напиша: Ова се предизвикувачки времиња за сите и

Федерер донираше еден милион франци за најзагрозените семејства во Швајцарија

Федерер донираше еден милион франци за најзагрозените семејства во Швајцарија

Роџер Федерер, за многумина најдобриот тенисер на сите времиња, уште еднаш ја докажа својата човечност и во овие тешки моменти донираше еден милион франци во борбата против коронавирусот кој направи хаос во Европа. Тенискиот ас заедно со својата сопруга Мирка издвоија еден милион франци кои ќе бидат прераспределени на најзагрозените семејства во Швајцарија

Федерер донираше еден милион франци за најранливите семејства во Швајцарија

Федерер донираше еден милион франци за најранливите семејства во Швајцарија

Швајцарскиот тениски ас, Рожер Федерер ја покажа својата големина и донираше еден милион швајцарски франци за најранливите семејства во неговата татковина. Федерер со ова се приклучи во борбата со коронавирусот со тоа што за разлика од голем број на негови колеги кои донираа во здравствениот систем поточно во опрема, болници и слично тој одлучи да

Господин: Федерер прв од тенисерите донира „милионче“ за борбата против Ковид-19!

Господин: Федерер прв од тенисерите донира „милионче“ за борбата против Ковид-19!

Најдобриот тенисер на сите времиња, Роже Федерер, се приклучи во низата спортисти кои деновиве одвојуваат дел од своето богатство во корист на разните фондови за борба против коронавирусот, но и порати економскиот крах кој полека се случува поради оваа пандемија. Тој донира милион франци за помош на семејствата чија финансиска сигурност е загрозена

Тенискиот свет се разбуди, Федерер донираше милион франци

Тенискиот свет се разбуди, Федерер донираше милион франци

Федерер донира милион франци за помош на семејствата чија финансиска сигурност е загрозена од болеста Ковид-19. „Ова е предизвикувачки период за сите нас и никој не смее да остане настрана. Мирка и јас лично одлучивме да донираме еден милион швајцарски франци за најзагрозените семејства во Швајцарија. Овој наш допринос е само старт. Се надеваме дека