притисни ентер »

Сите жени и деца на Александар Маленко

Сите жени и деца на Александар Маленко

Нашиот поранешен пливач Александар Маленко повторно, по петти пат стапи во брак. Овојпат неговата избраничка е инструкторката по пливање Метка Спаравец, која на социјалните мрежи веќе го додала и презимето Маленко. Пливачот со своите жени до сега има 5 деца. Ќерката Лора од бракот со Сузана Турунџиева е првата радост и најстара меѓу наследниците на

Маленко е македонски рекордер во пливање… во брачни води:  Тој „една рака“ деца, а заедно со неговата нова, петта невеста, вкупно девет!

Маленко е македонски рекордер во пливање… во брачни води: Тој „една рака“ деца, а заедно со неговата нова, петта невеста, вкупно девет!

Некогаш македонскиот машки пливачки мегаталент, велат најдобар на сите времиња,  излезе дека најмногу љуби да плива во 2брачните води“. Александар Маленко како јуниор редеше рекорди, добиваше медали, собираше трофеи, но како сениор, се покажа дека во пливањето низ животт „се дави“ на секои неколку години. Најбновата вест вели дека некогашниот пливачки

РЕКОРДЕР: Маленко по петти пат стапи во брак (фото)

РЕКОРДЕР: Маленко по петти пат стапи во брак (фото)

Еден од нашите најдобри пливачи Александар Маленко по се изгледа ќе го прогласиме и за човек со најмногу бракови зад  себе. Неговата нова избраничка е исто така поранешна пливачка, а нејзиното име е Метка Спаравец и е од Словенија. Веста дека запловиле во брачните води ја објавија двајцата на социјалните мрежи. Од тоа што може да се види на социјалните

ФОТО | Mаленко се ожени по петти пат: Сопругата е поранешна пливачка

ФОТО | Mаленко се ожени по петти пат: Сопругата е поранешна пливачка

ФОТО | Mаленко се ожени по петти пат: Сопругата е поранешна пливачка M.Р. Пред 4 минути Фото: Принтскрин / Facebook По бракот со водителката Сузана Турунџиева, Русинката Татјана Михалова Фјодорова, актерката Јелена Жугиќ и охриѓанката Фани, македонската пливачка легенда Александар Маленко по петти пат заплива во брачните води. Фото: Принтскрин/Facebook

Александар Маленко се ожени по петти пат, па твитер се преплави од шеги – Ова е новата избраничка (ФОТО)

Александар Маленко се ожени по петти пат, па твитер се преплави од шеги – Ова е новата избраничка (ФОТО)

| октомври 12, 2021 Еден од нашите најдобри пливачи, моментален претседател на Пливачката федерација на Македонија и познат казанова Александар Маленко, по се изгледа ќе го прогласиме и за човек со најмногу бракови зад себе, откако вчера објави дека се оженил повторно, по петти пат. Неговата избраничка е исто така поранешна пливачка, а нејзиното име

(Фото) Маленко се ожени по петти пат

(Фото) Маленко се ожени по петти пат

Нашиот најдобар пливач и актуелен претседател на Пливачката федерација се ожени по петти пат, а фотографии од регистрацијата сподели на Инстаграм. Маленко зад себе има 4 брака и 5 деца. Негова нова избраничка е инструкторката за пливање Метка Спаравец од Словенија. „По 26 години си кажавме да“, напиша Маленко.

Петта СРЕЌА: Маленко во нов брак!

Петта СРЕЌА: Маленко во нов брак!

Еден од нашите најдобри пливачи Александар Маленко по се изгледа ќе го прогласиме и за човек со најмногу бракови зад  себе. Неговата нова избраничка е исто така поранешна пливачка, а нејзиното име е Метка Спаравец и е од Словенија. Веста дека запловиле во брачните води ја објавија двајцата на социјалните мрежи. Од тоа што може да се види на социјалните

ФОТО: Александар Маленко се ожени по петти пат

ФОТО: Александар Маленко се ожени по петти пат

Нашиот најдобар пливач и актуелен претседател на Пливачката федерација се ожени по петти пат, а фотографии од регистрацијата сподели на Инстаграм. Маленко зад себе има 4 брака и 5 деца. Негова нова избраничка е инструкторката за пливање Метка Спаравец од Словенија. „По 26 години си кажавме да“, напиша Маленко.

(Фото) Александар Маленко се ожени по петти пат, инструкторка по пливање e новата сопруга на познатиот пливач

(Фото) Александар Маленко се ожени по петти пат, инструкторка по пливање e новата сопруга на познатиот пливач

Познатиот пливач Александар Маленко се ожени со инструкторката за пливање Метка Спаравец. Таа ги објави фотографиите од венчавката, а на социјалните мрежи не престануваат да стигаат честитки. И Александар Маленко на својот профил објави денеска дека се оженил со Спаравец. „По 26 години си кажавме да“, рече Маленко. Двајцата се решија венчавката да

(Фото) Александар Маленко се ожени по петти пат, инструкторка по пливање e новата сопруга на познатиот пливач

(Фото) Александар Маленко се ожени по петти пат, инструкторка по пливање e новата сопруга на познатиот пливач

Познатиот пливач Александар Маленко се ожени со инструкторката за пливање Метка Спаравец. Таа ги објави фотографиите од венчавката, а на социјалните мрежи не престануваат да стигаат честитки. И Александар Маленко на својот профил објави денеска дека се оженил со Спаравец. Двајцата се решија венчавката да биде едноставна, без многу гости. Метка избра

Не е шега: Алекснадар Маленко се ожени по 5-ти пат, овој пат фати Словенка!

Не е шега: Алекснадар Маленко се ожени по 5-ти пат, овој пат фати Словенка!

Еден од нашите најдобри пливачи, Александар Маленко по се изгледа ќе го прогласиме и за човек со најмногу бракови позади себе. Неговата избраничка е исто така поренешна пливачка, а нејзиното име е Метка Спаравец од Словенија. Фото: Фејсбук Веста дека запловиле во брачните води ја објавија двацата на социјалните мрежи. Фото: Принтскрин/Фејсбук Од тоа