Боризовска и во следната сезона ќе тресе мрежи за ЖРК Куманово

Откако пред пет дена го доведе Симе Симовски за нов шеф на стручниот штаб, македонскиот вицешампион во женската Суперлига, Куманово, го продолжи договорот со една од најдобрите ракометарки на тимот во претходната сезона. Одличната Александра Боризовска и во иднина ќе ја креира играта на кумановки, откако денес клубот со задоволство објави дека постигнат