притисни ентер »

Никола Ѓорѓиев продолжи да блеска, пак е МВП во Германија

Никола Ѓорѓиев продолжи да блеска, пак е МВП во Германија

Македонскиот одбојкарски репрезентативец Никола Ѓорѓиев продолжи со одличните партии во дресот на германски Фридрисхафен и пак се закити со признание за МВП. Фридрисхафен на домашен терен како апсолутен фаворит со 3-0 (25-21, 25-16, 25-19) славеше над Гисен, а Ѓорѓиев уште еднаш покажа дека е одбојкар од светска класа. На дуелот, македонскиот репрезентативец

Повторно беше најдобар на теренот: Ѓоргиев го растури Гизен!

Повторно беше најдобар на теренот: Ѓоргиев го растури Гизен!

Македонскиот репрезентативец, Никола Ѓоргиев блесна уште еднаш во дресот на Фридрихсхафен во првата лига на Германија. Капитенот на нашиот националец тим овојпат одигра фантастично во битката со Гизен на која прокнижи 22 поени во победата од 3-0 во сетови (25-21, 25-16, 25-19). Ѓоргиев сосема заслужено за оваа партија го понесе признанието МВП што