притисни ентер »

(ФОТО) Што правеше мажот на Колинда, додека таа славеше со фудбалерите

(ФОТО) Што правеше мажот на Колинда, додека таа славеше со фудбалерите

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ им „ ја украде“ славата на фудбалерите на доделувањето на медалите, а за нејзиното однесување изминативе денови зборува светот. Она за што малку се зборува е дека нејзиниот сопруг Јаков Китаровиќ, беше со Колинда како и на претходните натпревари, но вообичаено тој е во втор план. Хрватската претседателка

Човек во сенка: Што правеше сопругот на Колинда додека таа се бакнуваше со фудбалерите

Човек во сенка: Што правеше сопругот на Колинда додека таа се бакнуваше со фудбалерите

Хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ, им ја украде славата на фудбалерите на церемонијата на доделувањето медали, а за нејзиното однесување зборува целиот свет. Но она за што ретко се зборува е нејзиниот сопруг, Јаков Китаровиќ, кој како и секогаш досега ја придружуваше и во Москва, но, како и обично, беше во заднина. Присуството на посилниот

Човек во сенка: Што правеше сопругот на Колинда додека таа се бакнуваше со фудбалерите

Човек во сенка: Што правеше сопругот на Колинда додека таа се бакнуваше со фудбалерите

Хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ, им ја украде славата на фудбалерите на церемонијата на доделувањето медали, а за нејзиното однесување зборува целиот свет. Но она за што ретко се зборува е нејзиниот сопруг, Јаков Китаровиќ, кој како и секогаш досега ја придружуваше и во Москва, но, како и обично, беше во заднина. Присуството на посилниот

Поддршка во сенка: Кој е сопругот на хрватската претседателка Колинда?

Поддршка во сенка: Кој е сопругот на хрватската претседателка Колинда?

Еуфоричната хрватска претседателка Колинда Грабар Китаровиќ се уште е хит во светските медиуми по финалето на СП во Русија. За нејзините прегратки, бакнежи и среќа до небото поради огромниот успех на „ватрените“ се уште се зборува. Како единствена жена меѓу толку мажи, сите се запрашаа која е посилната половина на Колинда? Кој е всушност толерантниот

Додека два фудбалски тима ја прегрнуваа и бакнуваа сопругата тој се дружеше со Путин- сопругот на Колинда за кој малку се знае

Додека два фудбалски тима ја прегрнуваа и бакнуваа сопругата тој се дружеше со Путин- сопругот на Колинда за кој малку се знае

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ ја украде славата на фудбалерите при доделувањето на медали, а нејзиното однесување со денови се раскажува низ целиот свет. Во Русија, Колинда навиваше за хрватската репрезентација, а влезе и во соблекувалните, скокајќи до руски колеги и по завршувањето во натпреварот заа ги изгушка и бакна Француските

Колинда попопуларна од Модриќ- во минатото го доела своето бебе пред политичарите, а нејзиниот сопруг ја оставил кариерата поради неа

Колинда попопуларна од Модриќ- во минатото го доела своето бебе пред политичарите, а нејзиниот сопруг ја оставил кариерата поради неа

Колинда попопуларна од Модриќ- во минатото го доела своето бебе пред политичарите, а нејзиниот сопруг ја оставил кариерата поради неа Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ вчеравечер од ВИП ложата на стадионот Лужњики во Москва заедно со својот сопруг го проследи финалето на СП. Китаровиќ овие денови стана најпознатиот претседател во

Колинда им ја одзеде славата на хрватските фудбалери(видео)

Колинда им ја одзеде славата на хрватските фудбалери(видео)

За претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, вчера во светските медиуми се пишувало 25 проценти повеќе, отколку за најдобриот фудбалер на Мундијалот, Лука Модриќ или за хрватската репрезентација. Ова го тврди сопственикот на хрватската медиумска компанија, Медиатокт, Томислав Грубишиќ. Неговата компанија забележала дека за Хрватска се