притисни ентер »

Дејвис: Овој состав на Лејкерс може секого да победи

Дејвис: Овој состав на Лејкерс може секого да победи

Ентони Дејвис од нареднава сезона ќе го гледаме во дресот на Лос Анџелес Лејкерс, тим во кој заврши по трејдот кој беше реализиран со Њу Орлеанс Пеликанс во кој ги мина минативе седум години или поточно откако пристигна во НБА лигата. Центарот е свесен дека доаѓа во сосема поинаква средина, победничка организација и е подготвен да одговори на големиот

Дејвис: Овој тим на Лејкерси може да победи било кого

Дејвис: Овој тим на Лејкерси може да победи било кого

Откако генералниот менаџер на Лос Анџелес лејкерс, Роб Пелинка го нарече Ентони Дејвис „најдоминантниот млад кошаркар на светот“, тој врати со изјава за целосна доверба во тимот од кој ќе се очекува многу следната сезона. „Искрено? Овој тим на Лејкерс би можел да победи било кого. Мислам дека во секоја серија од седум меча, ние би славеле“, изјави

Дејвис: Овој тим на Лејкерс може сите да ги победи! (ФОТО)

Дејвис: Овој тим на Лејкерс може сите да ги победи! (ФОТО)

Генералниот менаџер на Лос Анџелес Лејкерс, Роб Пелинка, искажа пофални зборови за новото засилување Ентони Дејвис, кој го нарече „најдоминантен млад кошаркар во светот“. По оваа негова изјава, возврати и Дејвис и верува дека овој тим на „езерџиите“ има шанси да победи секого во наредната натпреварувачка сезона. Искрено, овој тим на Лејкерс би можел

Дејвис: Овој тим на Лејкерси може да победи било кого

Дејвис: Овој тим на Лејкерси може да победи било кого

Откако генералниот менаџер на Лос Анџелес лејкерс, Роб Пелинка го нарече Ентони Дејвис „најдоминантниот млад кошаркар на светот“, тој врати со изјава за целосна доверба во тимот од кој ќе се очекува многу следната сезона. „Искрено? Овој тим на Лејкерс би можел да победи било кого. Мислам дека во секоја серија од седум меча, ние би славеле“, изјави

Леброн го носи бр. 23 поради реклама на „Најк“

Леброн го носи бр. 23 поради реклама на „Најк“

Во скоро целата кариера досега Еј Ди играл претежно со бр.23 – гимназија, колеџ и НБА. Леброн Џејмс сепак ќе продолжи да игра со бр.23 за Лос Анџелес Лејкерс, иако јавно ја изјави својата намера да го отстапи на новата ѕвезда на тимот, Ентони Дејвис. Желбата на Џејмс била осуетена од производителите на официјалната опрема на НБА – „Најк“ кои истакнале

Откако „Најк“ не му ја исполни желбата на Леброн, Дејвис ја доби бројката на дресот на Лејкерси

Откако „Најк“ не му ја исполни желбата на Леброн, Дејвис ја доби бројката на дресот на Лејкерси

Откако спортската компанија „Најк“ не му ја оствари желбата на Леброн Џејмс да му ја отстапи својата бројка на новиот соиграч, Ентони Дејвис во новата сезона на својот грб ќе ја носи „тројката“. Иако „Кралот“ сакаше да му ја подари „23-та“ на новиот центар на Лејкерси, „Најк“ не дозволи такво нешто, со образложение дека ќе претрпе милионски загуби

Официјално: Ентони Дејвис ја доби новата бројка на дресот во Лејкерс (ВИДЕО)

Официјално: Ентони Дејвис ја доби новата бројка на дресот во Лејкерс (ВИДЕО)

Иако Леброн Џејмс сакаше да му го подари бројот „23“ на Ентони Дејвис и да му посака топло добредојде во Лос Анџелес, сепак „Најк“ не му дозволи такво нешто. Џејмс сакаше повторно да го носи бројот „6“ на дресот како од времето кога играше за Мајами, но „Најк“ има направено премногу дресови со бројот „23“ со неговото презиме, па ќе мораше да претрпи

„Најк“ му забрани: Леброн останува со „23-та“ на својот грб!

„Најк“ му забрани: Леброн останува со „23-та“ на својот грб!

Леброн Џејмс, првата ѕвезда на Лос Анџелес Лејкерс, и следната сезона на грбот ќе го носи бројот „23“, пренесуваат американските медиуми. „Кралот“, пред извесен период најави дека има желба да го ослободи бројот 23 заради новото засилување на тимот, Ентони Дејвис и повторно да си ја врати шестката, но не доби одобрение од „Најк“. Наводно, компанијата

„Најк“ не му дозволи на Леброн да му го даде бројот 23 на Дејвис

„Најк“ не му дозволи на Леброн да му го даде бројот 23 на Дејвис

Иако сакаше, Леброн Џејмс нема да може да му го даде бројот 23 на својот нов колега, Антони Дејвис, причина е „Најк“ кој засега не го дозволува тоа. Леброн Џејмс изјави дека ќе му го отстапи бројот 23 на својот пријател Ентони Дејвис, а тој ќе се врати на бројот шест, но тоа ќе биде одложено. Причината е „Најк“ кој не дозволува сега да се случи промената

Поради „Најк“, ЛеБрон ќе продолжи да го носи бр. 23

Поради „Најк“, ЛеБрон ќе продолжи да го носи бр. 23

Леброн Џејмс сепак ќе продолжи да игра со бр.23 за Лос Анџелес Лејкерс, иако јавно ја изјави својата намера да го отстапи на новата ѕвезда на тимот, Ентони Дејвис. Желбата на Џејмс била осуетена од производителите на официјалната опрема на НБА – „Најк“ кои истакнале дека ваквиот потег ќе доведе до проблеми со производството, а исто така и до сериозни

„Најк“ не дава Леброн да му ја „подари“ 23-ката на Дејвис

„Најк“ не дава Леброн да му ја „подари“ 23-ката на Дејвис

Планираниот подарок на Леброн Џејмс на бројот 23 на својот нов колега од Лос Анџелес лејкерс, Ентони Дејвис нема да се случи следната сезона поради противењето на спонзорот, производителот на спортска опрема „Најк“, тврди „ЕСПН“. Џејмс го носеше овој број додека играше со Кливленд кавалирс и минатата сезона со Лос Анџелес лејкерс, но тој е бројот со

Дејвис реши со кој број ќе игра во Лејкерси (ФОТО)

Дејвис реши со кој број ќе игра во Лејкерси (ФОТО)

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Ентони Дејвис одлучи со кој број ќе игра во својот нов тим. Првично поранешниот играч на Њу Орлеанс требаше да го земе бр.23, откако Леброн Џејмс беше подготвен да му го отстапи, но тоа се покажа невозможно поради проблеми од страна на производителите на опремата – Nike. Сега самиот играч објави дека ќе игра со бр.3

НБА: Леброн ќе продолжи да го носи бр. 23

НБА: Леброн ќе продолжи да го носи бр. 23

Леброн Џејмс сепак ќе продолжи да игра со бр.23 за Лос Анџелес Лејкерс, иако јавно ја изјави својата намера да го отстапи на новата ѕвезда на тимот, Ентони Дејвис. Желбата на Џејмс била осуетена од производителите на официјалната опрема на НБА – „Најк“ кои истакнале дека ваквиот потег ќе доведе до проблеми со производството, а исто така и до сериозни

Поради „Најк“, ЛеБрон ќе продолжи да го носи бр. 23

Поради „Најк“, ЛеБрон ќе продолжи да го носи бр. 23

Леброн Џејмс сепак ќе продолжи да игра со број 23 за Лос Анџелес Лејкерс, иако јавно ја изјави својата намера да го отстапи на новата ѕвезда на тимот, Ентони Дејвис. Желбата на Џејмс била осуетена од производителите на официјалната опрема на НБА – „Најк“ кои истакнале дека ваквиот потег ќе доведе до проблеми со производството, а исто така и до сериозни

Леброн не му го отстапи дресот на Дејвис, овој потврди со кој број ќе дебитира за Лејкерс

Леброн не му го отстапи дресот на Дејвис, овој потврди со кој број ќе дебитира за Лејкерс

Лос Анџелес Лејкерс доведе сериозни засилувања со кои ќе ја започне новата НБА сезона, а едно од нив е Ентони Дејвис. Тој доби и ветување од својот голем пријател Леброн Џејмс дека ќе му биде отстапен дресот со број 23, но на крајот првата ѕвезда на Лејкерс се откажа од планот. Клубот потврди дека Леброн и следната сезона ќе биде 23-ка на составот

Поради „Најк“, ЛеБрон ќе продолжи да го носи бр. 23

Поради „Најк“, ЛеБрон ќе продолжи да го носи бр. 23

Леброн Џејмс сепак ќе продолжи да игра со бр.23 за Лос Анџелес Лејкерс, иако јавно ја изјави својата намера да го отстапи на новата ѕвезда на тимот, Ентони Дејвис. Желбата на Џејмс била осуетена од производителите на официјалната опрема на НБА – „Најк“ кои истакнале дека ваквиот потег ќе доведе до проблеми со производството, а исто така и до сериозни

Поради „Најк“, ЛеБрон ќе продолжи да го носи бр. 23

Поради „Најк“, ЛеБрон ќе продолжи да го носи бр. 23

Леброн Џејмс сепак ќе продолжи да игра со бр.23 за Лос Анџелес Лејкерс, иако јавно ја изјави својата намера да го отстапи на новата ѕвезда на тимот, Ентони Дејвис. Желбата на Џејмс била осуетена од производителите на официјалната опрема на НБА – „Најк“ кои истакнале дека ваквиот потег ќе доведе до проблеми со производството, а исто така и до сериозни

Поради „Најк”, ЛеБрон ќе продолжи да го носи бр. 23

Поради „Најк”, ЛеБрон ќе продолжи да го носи бр. 23

Леброн Џејмс сепак ќе продолжи да игра со бр.23 за Лос Анџелес Лејкерс, иако јавно ја изјави својата намера да го отстапи на новата ѕвезда на тимот, Ентони Дејвис. Желбата на Џејмс била осуетена од производителите на официјалната опрема на НБА – „Најк” кои истакнале дека ваквиот потег ќе доведе до проблеми со производството, а исто така и до сериозни

Хауард им се нудел на Лејкерси, но веднаш бил одбиен!

Хауард им се нудел на Лејкерси, но веднаш бил одбиен!

Некогашниот најдобар центар во НБА лигата, Тим Хауард, се понудил повторно да го облече дресот на својот поранешен клуб Лос Анџелес Лејкерс . Искусниот кошаркар за „езерџиите“ настапуваше во сезоната 2012/13, потоа доживеа голем пад во својата кариера, а од следната сезона повторно сака да го носи дресот на поранешниот шампион на најсилното клупско