„Десет од десет“: Брилијантниот Костески му донесе победа на Линц

Македонскиот интернационалец, Никола Костески одигра перфектен меч и беше најзаслужен што Линц славеше над гостувањето кај Ремус во Австрија. Гостите се изборија за триумф од 26-24 и тоа во меч во кој брилијантен беше Костески со десет погодоци од десет обиди. Десното крило беше незапирливо со што само уште еднаш потврди дека се наоѓа во извонредна