притисни ентер »

Федерер казнет со 3.000 долари

Федерер казнет со 3.000 долари

Роџер Федерер е казнет со 3.000 американски долари поради вербалниот инцидент што го предизвика во текот на четврт-финалниот меч со Тенис Сандгрен. Швајцарецот беше мнигу нервозен во вториот сет кога не можеше никако да му се спротивстави на Американецот. Поради тоа упатил многу недолични збориви кон една од линиските судијки. Федерер комбинирал германски

Федерер е „удрен“ по џебот, поради пцовките на мечот со Сандгрен

Федерер е „удрен“ по џебот, поради пцовките на мечот со Сандгрен

Швајцарскиот ас Роџер Федерер години наназад важи како еден од најкоректнит тенисери и за прв пат во богатата кариера доби парична казна поради инцидентот со српската судијка Маријана Вељовиќ која беше дел од неговиот меч против Тенис Сандгрен. Видно изреволтираниот Федерер на дуелот од четврфиналето упати неколку пцовки на адреса на судијката Маријана

Маријана Вељовиќ – убавата српска судијка која го „засени“ Федерер (фото)

Маријана Вељовиќ – убавата српска судијка која го „засени“ Федерер (фото)

Маријана Вељовиќ е српската судијка во тенис која го украде шоуто на Федерер во вторникот на отвореното првенство во Австралија. Нормално, кога игра Федерер, сите очи се вперени во него на теренот. Но овојпат, беше засенет од убавата Маријана. the umpire in this roger/tennys match is super pretty 😍 — Genie Bouchard (@geniebouchard) January 28, 2020

Федерер казнет поради убавата судика од Србија

Федерер казнет поради убавата судика од Србија

Искусниот 38-годишниот Роџер Федерер е казнет со 3.000 долари за неспортско однесување за време на четвртфиналниот меч од тенискиот гренд-слем турнир Австарлија опен во Мелбурн, кој среќно го доби против Денис Сандгрен откако се извлече и покрај седум меч топки за противникот. Швајцаерцот го опцул линискиот судија, а кога бил опомент од старна на симпатичната

Федерер си ја доби заслужената казна поради конфликтот со судијката од Србија

Федерер си ја доби заслужената казна поради конфликтот со судијката од Србија

Швајцарскиот ас Роџер Федерер доби парична казна поради инцидентот со српската судијка Маријана Вељовиќ која беше дел од неговиот меч против Тенис Сандгрен. Поради лошата игра, ветеранот од Базел испрати пцовка на англиски и германски јазик, па доби јавна опомена. Поради тоа ќе плати 3.000 американски долари. 38-годишниот шампион имаше лоши моменти

Федерер пцуеше, згодната српска судијка му одржа лекција (ФОТО)

Федерер пцуеше, згодната српска судијка му одржа лекција (ФОТО)

Маријана Вељовиќ, згодната српска судијка го водеше мечот меѓу Сандгрен и Федерер на Австралија опен, а за време на дуелот имаше полни раце работа. За време на вториот сет Федерер беше исклучително нервозен, Сангрен направи пресврт и почна да доминира, со што Швајцарецот не можеше да се помири. Тој упати пцовки, а линискиот судија ги пријави кај убавата

Фаталната Србинка му одржа лекција на Федерер (ВИДЕО)

Фаталната Србинка му одржа лекција на Федерер (ВИДЕО)

Роџер Федерер е на домашен терен, каде секогаш е во центарот на вниманието. Поточно, тој беше таму се додека неговиот статус на главна sвезда не му го украде српската судијка, која го привлече вниманието поради атрактивниот изглед , поради што навивачите пееја  „Маријана, слатка мала Маријана…“ Вељовиќ судеше на  напнат натпревар во четвртфиналето

Кој има поголем авторитет? Судијката од Србија или Федерер (Видео)

Кој има поголем авторитет? Судијката од Србија или Федерер (Видео)

Роџер Федерер одигра уште еден драматичен меч на Австралија опан. Во пет сета го победи Тенис Сандгрен. Швајцарецот покрај со одличниот противник и неговите разорни сервиси, во текот на мечот мораше да се бори и со својот темперамент. Ретко кога Федерер бил толку фрустриран како на мечот со Сандгрен. Се и сешто и кажал на една од линиските судијки,

Убавата судијка го налути Федерер (ВИДЕО)

Убавата судијка го налути Федерер (ВИДЕО)

Српската судијка Маријана Вељовиќ имаше расправија со Рожер Федерер за време не неговиот дуел со Сандгрен. Во текот на третиот сет од дуелот со Тенис Сандгрен, Федерер беше нервозен поради одличната игра на противникот но и поради тоа што играше со болки. Во тие моменти, Федерер почна да пцуе поради што доби опомена од судијката Веаковиќ. “Give me

Федерер бесен како рис - ја „нападна“ српската судијка, а таа жестоко му одговори (ВИДЕО)

Федерер бесен како рис - ја „нападна“ српската судијка, а таа жестоко му одговори (ВИДЕО)

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се измачи против Тенис Сандгрен за да се пласира во полуфиналето на Австралијан опен, а легендарниот тенисер во еден момент се скара со српската судијка Маријана Вељовиќ. Во текот на третиот сет Федерер беше бесен како рис, а неговиот противник играше одлично, додека Швајцарецот имаше проблеми со болки. Ниту овој