Вкусни триаголници со мармелад

Десерт во кој ќе уживате! Еве како да подготвите триаголници со мармелад што ќе ја засити вшата желба за слатко. Состојки: 230 грама путер (треба да омекне на собна температура) 220 грама крем сирење (треба да омекне на собна температура) 300 грама брашно Чаша мармелад по желба Подготовка: Во голем сад изматете го путерот и крем сирењето, додека смесата