притисни ентер »

Топ вести

Автомобили

Викенд Тарифа: Целосно електричен Corvette C7

Викенд Тарифа: Целосно електричен Corvette C7

Genovation GXE е електричен автомобил базиран целосно на добро познатиот модел на Chevrolet, Corvette C7 Официјално откриен за време на 2018 LA Auto Show, каде информираа дека производството ќе биде лимитирано на само 75 единици. Оригиналниот V8 мотор на Corvette е целосно изваден и заменет со два електрични мотори, додека трансмисијата е оставена

Ford започнува со производството на електричниот камионет од F серијата

Ford започнува со производството на електричниот камионет од F серијата

Ford го претстави „освежениот“ Mondeo, во понудата и караван хибрид (фото+видео)

Ford го претстави „освежениот“ Mondeo, во понудата и караван хибрид (фото+видео)

Редизајнираниот „Ford Mondeo“ дебитираше на саемот за автомобили во Брисел. Покрај стилските подобрувања, претставена е и нова моторизација, како и караван верзија со хибриден погон. И покрај претходните шпекулации за можното повлекување на „Mondeо“ од Европа, „Ford“ им понуди на европските купувачи им понуди „освежена“ верзија од овој модел. Стилските

Нови руски лудории КАРАМБОЛ / ВИДЕО

Нови руски лудории КАРАМБОЛ / ВИДЕО

Како реагира Русин кога пајак му го дига автомобилот (ВИДЕО)

Како реагира Русин кога пајак му го дига автомобилот (ВИДЕО)

Спуштање на автомобил од пајак возило не е најпаметна опција , зашто штетата сигурно ќе чини далеку повеќе отколку казната за непрописно паркирање. Во овој случај возачот дури и не бил формален сопственик на автомобилот. Кога полицијата на аеродромот во Москва му ги побарала документите нервозниот Русин дал документи од друг сопственик , од кого штотуку

Новиот RAV4 Hybrid (фото+видео)

Новиот RAV4 Hybrid (фото+видео)

„Toyota“ објави нова серија фотографии од моделот „RAV4“ со хибриден погон, пред стартот на продажбата на овој „SUV“ во Европа. Петтата генерација на „Toyotа RAV4“ имаше светска премиера пред речиси една година во Њујорк, а на европскиот пазар ќе пристигне во првиот квартал од 2019-та. Слично како и американската верзија, и европскиот модел со хибриден

Фиат типо спорт – Италијанците заборавија што значи спортски автомобил (ФОТО)

Фиат типо спорт – Италијанците заборавија што значи спортски автомобил (ФОТО)

Фиат на купувачи ќе им понуди спортски пакет опрема за моделот типо хечбек кој, за жал на автомобилските ентузијасти, нема да биде проследен и со соодветна поддршка под хаубата. Благодарение на додатоците на надворешноста, типо спорт изгледа поагресивно и поспортски, па би помислиле дека под површината се крие жесток мотор. Меѓутоа, Фиат се реши да

Почна продажбата на најбрзиот СУВ на светот (ВИДЕО)

Почна продажбата на најбрзиот СУВ на светот (ВИДЕО)

Новиот Ламборџини го споредуваат со класата СУВ на Ауди , но Урус сепак е претставник на новата генерација брзи спортско – урбани возила , кои се хит на пазарот. Освен што е прилагоден и за теренско возење на снег , кал и невреме , Урус знае и да се однесува како спортски автомобил со максимална брзина од 305 км/час. Има 4.0 V8 турбо мотор со 650 Кс

Подарок за 60 роденден на Мини (ФОТО)

Подарок за 60 роденден на Мини (ФОТО)

Во чест на најпродаваниот британски автомобил , стигна роденденската серија. Ограниченото издание ,,60 Years Edition”, кое се темели на Купер С , ќе биде понудено во само 500 примероци. Past meets present with the #MINI #60Years Edition inspired by our beginnings in 1959. Iconic design and go kart handling all wrapped in our British Racing Green. https://t

Први фотографии од новиот Golf

Први фотографии од новиот Golf

Како што може да се види и од фотографиите, најголемите визуелни промени кај осмицата се однесуваат на предниот дел на автомобилот, каде што доминира дизајнот на светлосната група, а потоа и прилично различната решетка и предниот браник. И во задниот дел има измена во дизајнот на светлата, но не толку трастично како напред. Се е тоа, во склад со неодамна