притисни ентер »

Топ вести

Автомото

Леклерк победник на виртуелното австралиско Гранд-при

Леклерк победник на виртуелното австралиско Гранд-при

Австралиското Гранд-при односно првата трка од новата сезона во Формула 1 шампионатот требаше многу одамна да се оддржи, а поради проблемите во пандемијата, целата сезона сеуште е неизвесна, но сепак Леклерк победи во Мелбурн. Затоа, во Формула 1 изнајдоа решение како во овие моменти да ги анимираат и задржат своите фанови. Тие организираа виртуелни

„Формула 1 пред колапс!“

„Формула 1 пред колапс!“

Амбициозните Кинези веќе ја подготвуваат патеката во Шангај за трката во Формула 1

Амбициозните Кинези веќе ја подготвуваат патеката во Шангај за трката во Формула 1

Мото ГП финансиски ќе ги помогне клубовите за време на пандемијата

Мото ГП финансиски ќе ги помогне клубовите за време на пандемијата

Сите спортови, спортски колективи, професионалци се силно погодени од пандемијата од ковид-19 и последиците ќе бидат огромни. Затоа превентивно сите се обидуваат да се соочат со кризата со помали трошоци внатре во своите тимови, со оглед на тоа што и влезот на средства ќе се намали. Првите луѓе на Мото ГП шампионатот одлучија да обезбедат финансиска

Лоренцо: Бев светски шампион, а немав возачка дозвола

Лоренцо: Бев светски шампион, а немав возачка дозвола

Шпанскиот мотоциклист Хорхе Лоренцо открива дека станал светски шампион, а притоа немал возачка дозвола. „Мислам дека не би се снашол во градски возење. Никогаш во животот не сум возел полека мотор, иако поседувам возачка дозвола што ја добив доцна, на 23 годишна возраст, а претходно бев светски шампион во Мото ГП“, вели Лоренцо. Лоренцо има две

Еклстоун: Не знам зошто толку врева, баш е забавно да се има дете на 89 години

Еклстоун: Не знам зошто толку врева, баш е забавно да се има дете на 89 години

Легендата на Формула 1 и човекот кој го издигна овој спорт на светскиот врв, Берни Еклстоун потврди дека очекува уште едно дете. 89-годишниот бизнисмен веќе неколку години е во брак со 44-годишната Фабијана Флоси, а парот кој живее во околината на Сао Пауло ова лето треба да го добие првото дете. Оваа вест предизвика голема фама низ светските медиуми,