20
1 
meklaren-im-se-vrati-na-svoite-koreni

Sportmedia

Мекларен им се врати на своите корени

пред еден ден - Sportmedia

Тимот на мекларен влее во нова ера благодарение на партнерството со Рено, а по тој повод се врати на својата оригинална...

ferari-sozdade-dzver-i-po-10-godini-konechno-saka-titula

Sportmedia

Ферари создаде „ѕвер“ и по 10 години конечно сака титула

пред еден ден - Sportmedia

Многу внимание на овој болид се има посветено на аеродинамичноста на страничните делови, а во споредба со претходниот...

tech3-i-yamaha-ke-ja-prekinat-sorabotkata-od-2019-godina

Мотори

Tech3 и Yamaha ќе ја прекинат соработката од 2019 година

пред 2 дена - Мотори

Yamaha и Tech3 објавија дека 2018 ќе биде последна година за нив како партнери во MotoGP Светскиот Шампионат После...

vo-fors-indija-demantiraat-deka-se-na-prodazhba

Top Sport

Во Форс Индија демантираат дека се на продажба

пред 2 дена - Top Sport

Тимот на Форс Индија официјално демантираше дека има понуди за откупување на Формула 1 тимот откако британските...

mercedes-ne-go-dava-vrvot-vo-f1-galerija

Top Sport

Мерцедес не го дава врвот во Ф1 (галерија)

пред 3 дена - Top Sport

Актуелните шампиони и најдоминантниот Формула 1 тим во последните четири години, Мерцедес го претстави својот болид...

fernando-alonso-podlozhen-na-doping-test

Канал 5

Фернандо Алонсо подложен на допинг тест

пред 2 дена - Канал 5

Испекторите на Агенцијата кај Алонсо пристигнале околу шест часот наутро. Возачот на Мекларен, кој оваа седмица...

kubica-veruval-deka-ke-vozi-ovaa-sezona

Top Sport

Кубица верувал дека ќе вози оваа сезона

пред 3 дена - Top Sport

Роберт Кубица вели дека бил „речиси сигурен“ дека ќе биде на стартот на Австралиското ГП следниот месец, откако...

rikardo-go-oshteti-noviot-bolid-na-red-bul

Канал 5

Рикардо го оштети новиот болид на Ред Бул

пред 3 дена - Канал 5

Инцидентот се случил на тестирањето во ограничени услови до 100 километри на влажна стаза, а според дел од британските...

maliot-bik-ednostavno-morashe-da-go-pokazhe-bolidot

Top Sport

„Малиот Бик“ едноставно „мораше“ да го покаже болидот

пред 3 дена - Top Sport

Скудерија Торо росо ги објави првите фотографии од новиот болид СТР13, кој првпат ќе вози со мотори на Хонда во...

shto-ako-kompaniite-koi-proizveduvaat-motocikli-pochnat-da-proizveduvaat-avtomobili

Мотори

Што ако компаниите кои произведуваат мотоцикли почнат да произведуваат автомобили

пред 3 дена - Мотори

Луѓето од „Jennings“ повторно имаат нешто интересно за нас. Овој пат се мото компании кои произведуваат автомобили....

valentino-rosi-yamaha-se-potpira-na-sudbinata-bidejki-ke-bidat-potrebni-nekolku-meseci-da-se-reshat-problemite

Мотори

Валентино Роси: „Yamaha се потпира на судбината бидејќи ќе бидат потребни неколку месеци да се решат проблемите“

пред 3 дена - Мотори

Италијанецот призна дека не очекува да биде компетитивен на првата трка која ќе се оддржи на патеката во Катар...

na-motogp-testovite-sѐ-zavisi-od-aerodinamikata

Мотори

На MotoGP тестовите сѐ зависи од аеродинамиката

пред 3 дена - Мотори

Неколку зборови зошто аеродинамиката е важна и зошто тимовите посветуваат толку внимание на неа. Колку побрзо возите...

hafiz-sarin-ke-vozi-za-jamaha-teh-3

Top Sport

Хафиз Сарин ќе вози за Јамаха Тех 3

пред 4 дена - Top Sport

Хафиз Сарин ќе биде првиот Малезиец кој ќе се натпреварува во кралската класа во Мото ГП. Сарин сезонава ќе вози...

1