20
1 2 3 
turistka-pravejki-selfi-zaginala-na-plitvichkite-ezera

MK News

Туристка правејќи селфи загинала на Плитвичките езера!

пред 3 часа - MK News

Tуристка од Јужна Кореја трагично го завршила своето патување. Таа загинала правејќи селфи на Плитвичките езера...

posle-poplavite-zemjotres-ja-strese-crna-gora

Прес 24

После поплавите земјотрес ја стресе Црна Гора

пред 3 часа - Прес 24

Заводот за хидрометеорологија и сеизмологија регистрираше утринава во 7 часот и 24 минути земјотрес со помала јачина,...

brnabik-razgovori-za-rekonstrukcija-na-vladata-vo-najkus-mozhen-rok

Алфа

Брнабиќ: Разговори за реконструкција на Владата во најкус можен рок

пред 4 часа - Алфа

Српската премиерка Ана Брнабиќ синоќа изјави дека е неопходна реконструкција на нејзината Влада за да може таа...

polava-vo-hrvatska

+Инфо

Полава во Хрватска

пред 4 часа - +Инфо

Невреме ја погоди и Хрватска, каде војската се бори со најдојдената река Сава, чиј водостој е на рекордно високо...

gradnik-vreden-40-000-evra-carinik-se-posomneval-vo-izjavata-na-patnici-pa-napravil-pretres

Прес 24

Градник „вреден“ 40.000 евра - цариник се посомневал во изјавата на патници, па направил претрес

пред 5 часа - Прес 24

На 17. март 2018 година, на граничниот премин Градина во Србија биле запленети скоро 40.000 непријавени евра. На...

srbija-ja-dobiva-prvata-digitalna-farma

Бизнис инфо

Србија ја добива првата дигитална фарма

пред 6 часа - Бизнис инфо

Фото: Pixabay Во Кривај кај Бечка Топола ќе биде отворена првата дигитална фарма во Србија којашто ќе го означува...

gi-tepal-babata-i-majkata-pa-napravil-takov-cirkus-shto-policjata-morala-da-puka

Прес 24

Ги тепал бабата и мајката па направил таков циркус што полицјата морала да пука

пред 6 часа - Прес 24

Вистинска драма се одвивала во Србија при што интервенирала полицијата, морала да пука, па го ранила насилникот...

evropol-predupreduva-preku-30-000-teroristi-vo-evropa-spremni-na-vojna-najveke-na-zapaden-balkan

Infomax

ЕВРОПОЛ ПРЕДУПРЕДУВА: Преку 30.000 терористи во Европа спремни на војна – највеќе на Западен Балкан

пред 9 часа - Infomax

Директорот на ЕВропол Роб Вајнрајт изјави во Софија дека околу 800 луѓе од Западен Балкан се бореле на страната...

sava-se-izlea-hrvatska-se-bori-so-polavi

Прес 24

Сава се излеа - Хрватска се бори со полави

пред 15 часа - Прес 24

Реката Сава го надмина максимумот од 1970 година е ги преплави крајбрежните места. Најкритично е во Јасеновац ,...

zoshto-vuchik-tajno-zamina-vo-njujork

Канал 5

Зошто Вучиќ тајно замина во Њујорк ?

пред 16 часа - Канал 5

Посетата на САД не е најавена од неговиот кабинет , па во медиумите се раширија шпекулации дека се среќава со претставни...

crna-gora-pod-voda-niz-kotor-mozhe-da-se-pomine-samo-so-chamec

Прес 24

Црна Гора под вода - низ Котор може да се помине само со чамец

пред 17 часа - Прес 24

Во Котор и Рисан денеска е отежнат сообраќајот, поради големата колиина вода која е по коловозите. Според фотографиите...

hrvatska-i-srbija-pod-sneg-studeniot-bran-doagja-kon-makedonija

Вечер

Хрватска и Србија под снег , студениот бран доаѓа кон Македонија

пред 19 часа - Вечер

Цела Хрватска побеле денеска по обилните врнежи на снег кои формираа покривка од 20-тина см во одредени места.Снежен...

silno-nevreme-predizvika-problemi-vo-regionot

Прес 24

Силно невреме предизвика проблеми во регионот

пред 21 часа - Прес 24

Околу 9.000 домаќинства во источниот дел на Унгарија се без електрична енергија, откако за време на викендот земјата...

hrvatska-ima-120-supermilioneri

еМАГАЗИН

Хрватска има 120 супермилионери

пред 21 часа - еМАГАЗИН

Според податоците на лондонската консултантска куќа „Knight Frank“, од извештаите за минатата година, Хрватска...

eu-ochekuva-celosna-primena-na-site-dogovori-od-briselskiot-dijalog

A1on

ЕУ очекува целосна примена на сите договори од Бриселскиот дијалог

пред 21 часа - A1on

Европската унија очекува целосно спроведување на сите договори произлезени од дијалогот меѓу Белград и Приштина...

1 2 3