20
1 2 3 4 5 6 7 
skopski-pazar-vo-dolgovi-prodal-nedvizhnini-vredni-milioni-evra

еМАГАЗИН

Скопски пазар во долгови, продал недвижнини вредни милиони евра

пред 3 часа - еМАГАЗИН

Некогашниот трговски гигант, Скопски пазар, е во долгови, а во изминатите четири години продал или заложил недвижнини...

kajli-djener-gi-padna-akciite-na-snepchet-so-eden-tvit

A1on

Кајли Џенер ги падна акциите на „Снепчет“ со еден твит

пред 37 минути - A1on

Само еден твит на ријалити ѕвездата Кајли Џенер за социјалната мрежа „Снепчет“ предизвика пад од 1,3 милијарди...

kadrovski-smeni-vo-vladinite-institucii

24 вести

Кадровски смени во владините институции

пред еден час - 24 вести

Дарио Николовски од вчера е новиот директор на Државниот студентски дом, откако пред два дена поднел оставка од...

asani-na-samit-za-zheleznici-vo-praga

Сител

Асани на Самит за железници во Прага

пред 4 часа - Сител

Директорот на ЈП Македонски Железници Инфраструктура – Скопје, Ирфан Асани, учествуваше на шестиот меѓународен...

ohridska-vecher-vo-ramki-na-40-megjunaroden-zaem-za-turizam-vo-belgrad

Сител

„Охридска вечер“ во рамки на 40.Меѓународен заем за туризам во Белград

пред 4 часа - Сител

Во рамки на активностите за презентација на туристичките можности на Охрид на 40-от Меѓународен саем на туризам...

mvr-planira-da-potroshi-10-milioni-denari-za-suvomesnati-proizvodi

Скопје Инфо

МВР планира да потроши 10 милиони денари за сувомеснати производи

пред 6 часа - Скопје Инфо

Министерството за внатрешни работи планира да потроши 10.000.000 денари за сувомеснати производи, објави Економски.мк....

makedonija-so-najniska-prosechna-plata-na-balkanot

Скопје Инфо

Македонија со најниска просечна плата на Балканот

пред 8 часа - Скопје Инфо

Најголеми плати во регионот земаат Словенците, а најмали Македонците, покажуваат статистичките податоци на земјите...

kroacija-osiguruvanje-vo-novoto-sedishte-vo-skopje

еМАГАЗИН

„Кроација осигурување“ во новото седиште во Скопје

пред 5 часа - еМАГАЗИН

Кроација осигурување – друштво за неживотно осигурување на 1.март 2018 го отвара новото седиште во Скопје во деловниот...

saudiska-arabija-vlozhuva-64-milijardi-dolari-za-poveke-zabava-vo-zemjata

Весник

Саудиска Арабија вложува 64 милијарди долари за повеќе забава во земјата

пред 9 часа - Весник

Саудиска Арабија ќе инвестира 64 милијарди долари во забавниот сектор во следната деценија, како дел од спроведувањето...

germanija-potvrdi-deka-i-vo-2017-rabotela-kako-da-e-germanija

Off.net.mk

Германија потврди дека и во 2017 работела како да е Германија

пред еден час - Off.net.mk

Не е изненадување што минатата година, 2017, германската држава успеа да ја заврши со суфицит (пари останати од...

novi-nesoglasuvanja-vo-feni

24 вести

Нови несогласувања во „Фени”

пред еден час - 24 вести

Нови протести и блокади најавија транспортерите на Фени. Во понеделник три часа ќе го блокираат патот Кавадарци...

pijte-vo-ogranicheni-kolichini-koe-vino-ne-predizvikuva-mamurlok

еМАГАЗИН

Пијте во ограничени количини: Кое вино не предизвикува мамурлок

пред еден час - еМАГАЗИН

Истражувачите од Универзитетот во Илиноис во стручното списание Applies and Enviromental Microbiology објавија...

za-palmi-bile-potrosheni-500-000-evra

Денар

За палми биле потрошени 500.000 евра

пред 8 часа - Денар

ЈП „Македонски шуми” во периодот од 2008 до 2016 година за Акцијата „Ден на дрвото засади ја својата иднина“ направило...

germanija-ja-odlozhi-odlukata-za-zabrana-na-dizel-vozila

+Инфо

Германија ја одложи одлуката за забрана на дизел возила

пред 10 часа - +Инфо

Германскиот суд ја одложи пресудата за тоа дали смеат градовите да забрануваат дизел автомобили кои многу ја загадуваат...

minimalnite-plati-vo-evropa-go-pokazhuva-jazot-vo-prihodite-pomegju-istokot-i-zapadot

Денар

Минималните плати во Европа го покажува јазот во приходите помеѓу Истокот и Западот

пред 3 часа - Денар

Минималните плати во земјите од Европската унија (ЕУ) го покажуваат јазот во приходите и животниот стандард меѓу...

1 2 3 4 5 6 7