20
1 2 3 4 5 6 7 
investitorite-investiraa-rekordni-43-milijardi-dolari-vo-fondovi

Економски

Инвеститорите инвестираа рекордни 43 милијарди долари во фондови

пред 11 часа - Економски

Минатата недела глобалните инвеститори инвестираа 43 милијарди долари во акционерски инвестициски фондови и ЕТФ....

shampioni-na-finansiskite-pazari-akcija-koja-porasna-za-250-pati

Економски

Шампиони на финансиските пазари-Акција која порасна за 250 пати

пред 11 часа - Економски

Истражувањето на Ерика Конли (Блог на Zen Investor), кое се занимава со движењето на цените на акциите во рамките...

sluzhbata-za-opshti-i-zaednichki-raboti-na-vladata-na-republika-makedonija-ke-potroshi-1-600-000-denari-za-mlechni-proizvodi

Економски

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија ќе потроши 1.600.000 денари за млечни производи

пред 11 часа - Економски

Нa официјалната страна на Јавни набавки стои оглас каде Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република...

naften-gigant-sklopi-dogovor-vreden-1-45-milijardi-dolari

Економски

Нафтен гигант склопи договор вреден 1,45 милијарди долари

пред 11 часа - Економски

Државната нафтена компанија на Обединетите Арапски Емирати потпиша договор вреден 1,45 милијарди долари со францускиот...

merkel-saka-da-ja-namali-zavisnosta-na-gas-od-rusija

Економски

Меркел сака да ја намали зависноста на гас од Русија

пред 11 часа - Економски

Владата на Ангела Меркел се обидува да изгради индустрија за течен природен гас во Германија во основа од нула...

raboti-koi-mora-da-gi-razgledate-pred-sekoe-pojavuvanje-na-tv-intervju

Marketing365

Работи кои мора да ги разгледате пред секое појавување на ТВ интервју

пред 11 часа - Marketing365

Постои доста јасна разлика кога на телевизија се појавува лице кое нема медиумски тренинг и лице кое веќе е спремно....

oglas-za-rabota-vo-pivara-skopje

Marketing365

Оглас за работа во Пивара Скопје

пред 11 часа - Marketing365

Пивара Скопје објавува оглас за вработување на: Специјалист за управување со промоции во SAP системот . Работната...

sozr-na-vladata-ke-potroshi-450-000-denari-na-nabavka-na-bademi-fstaci-indiski-orevi

еМАГАЗИН

СОЗР на Владата ќе потроши 450.000 денари на набавка на бадеми, фстаци, индиски ореви...

пред 11 часа - еМАГАЗИН

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија распиша оглас за набавка на апетисани....

milionska-nabavka-pretsedatelot-gjorgje-ivanov-kupuva-kompjuterska-oprema

еМАГАЗИН

Милионска набавка: Претседателот Ѓорѓе Иванов купува компјутерска опрема

пред 11 часа - еМАГАЗИН

Кабинетот на претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов распиша оглас за набавка на компјутерска опрема...

novica-zechevik-naznachen-za-direktor-na-rezervatot-jasen

еМАГАЗИН

Новица Зечевиќ назначен за директор на резерватот Јасен

пред 11 часа - еМАГАЗИН

Новица Зечевиќ е назначен за директор на Јавното претпријатие за управување и заштита на повеќенаменско подрачје...

biroto-za-javni-nabavki-dobi-nov-v-d-direktor

еМАГАЗИН

Бирото за јавни набавки доби нов в.д. директор

пред 11 часа - еМАГАЗИН

Бардул Насуфи е назначен за вршител  а должност директор на Бирото за јавни набавки. Според објавата на Централниот...

eden-milion-dolari-za-najdobrata-uchitelka-na-svetot

Вечер

Еден милион долари за најдобрата учителка на светот

пред 15 часа - Вечер

Учителката од Велика Британија, Андрија Зафираку е добитничка на наградата од еден милион долари, која ѝ е доделена...

ima-ili-ne-dogovor-so-srbija-za-brashnoto

Канал 5

Има или не договор со Србија за брашното?

пред 13 часа - Канал 5

Се закануваат дека ако до средината на април нема трајно решение ќе воведат контра мерки. На оваа тема во вестите...

saudia-airlines-regrutira-makedonki-za-stjuardesi

+Инфо

Saudia Airlines регрутира Македонки за стјуардеси

пред 14 часа - +Инфо

Saudia Airlines, водечката авиокомпанија од Блискиот Исток, објави оглас за регрутирање на кандидати од Македонија....

katar-obvini-banka-od-abu-dabi-za-finansiska-vojna

+Инфо

Катар обвини банка од Абу Даби за „финансиска војна“

пред 15 часа - +Инфо

Катар побарал од американските власти да извршат истрага на работата на Првата банка на Абу Даби, најголемата банка...

1 2 3 4 5 6 7