20
1 2 3 4 5 6 7 
niz-makedonija-ke-tranzitira-priroden-gas-za-razvoj-na-infrastrukturata-vo-zapaden-balkan

Порта3

Низ Македонија ќе транзитира природен гас за развој на инфраструктурата во Западен Балкан

пред 15 часа - Порта3

Како што соопшти владината прес-служба, а пренесе МИА, согласно мерките за градење доверба помеѓу Република Македонија...

fk-lokomotiva-stana-del-od-cashback-world-semejstvoto

Бизнис вести

ФК Локомотива стана дел од Cashback World семејството

пред 15 часа - Бизнис вести

Фудбалскиот клуб Локомотива е најновиот партнер на Cashback World, најголемата куповна заедница во светот која...

politichki-marketing-nepolitichki-sredbi

Marketing365

Политички маркетинг: Неполитички средби

пред 13 часа - Marketing365

Како што верувам добро знаете во Република Македонија секогаш изборите се оддржуваат во Недела, а саботата, денот...

makpetrol-otkupi-sopstveni-akcii

еМАГАЗИН

„Макпетрол“ откупи сопствени акции

пред 13 часа - еМАГАЗИН

„Макпетрол“ АД Скопје преку Македонската берза информира дека се стекнал со 18 сопствени акции и сега поседува...

mastercard-go-poddrzhuva-kreiranjeto-na-nacionalni-kriptovaluti

Денар

MasterCard го поддржува креирањето на национални криптовалути

пред 13 часа - Денар

Компанијата за платежни услуги „MasterCard“ би била „среќна“ за да помогне во користењето на националните виртуелни...

chetiri-najchesti-problemi-na-rabota-i-kako-da-gi-reshite

Бизнис инфо

Четири најчести проблеми на работа и како да ги решите

пред 13 часа - Бизнис инфо

Фото: Pexels Како да излезете на крај со најчестите проблеми што можат да се случат на работното место… во продолжение....

delovi-od-kisela-voda-utre-bez-struja

Денар

Делови од Кисела Вода утре без струја

пред 18 часа - Денар

Делови од Општината Кисела Вода утре, во времетраење од неколку часа ќе останат без електрична енергија. ЕВН најави...

Нетпрес

Стопанска банка а.д. Битола официјален партнер и спонзор на Скопски mаратон 2018

пред 14 часа - Нетпрес

ecb-razmisluva-da-go-zapre-masovnoto-kupuvanje-akcii-na-evropskite-berzi

A1on

ЕЦБ размислува да го запре масовното купување акции на европските берзи

пред 14 часа - A1on

Во Европската централна банка се водат дискусии за запирање на програмата за „квантитативно олеснување“ во рамките...

shvajcarskiot-franak-bi-mozhel-povtorno-da-stane-interesen-za-investitorite

Економски

Швајцарскиот франак би можел повторно да стане интересен за инвеститорите

пред 15 часа - Економски

Претседателот на швајцарската федерална банка, Томас Џордан, предупреди дека американските протекционистички тенденции...

eu-obezbedi-20-milioni-evra-povolni-krediti-za-razvoj-na-malite-i-srednite-pretprijatija-vo-srbija

Економски

ЕУ обезбеди 20 милиони евра поволни кредити за развој на малите и средните претпријатија во Србија

пред 15 часа - Економски

Од средината на годината, мали и средни претпријатија во Србија  во одредени комерцијални банки ќе можат да добијат ...

dneven-izveshtaj-od-svetskite-berzi-19-03-2018

Економски

Дневен извештај од светските берзи 19.03.2018

пред 15 часа - Економски

Цените на суровата нафта се во мАл пад. Цените на златото исто така паѓаат, бидејќи состанокот на Федералните резерви ...

kozhuvchanka-od-polovina-litar-so-aroma-na-limon

Вечер

Кожувчанка од половина литар со арома на лимон

пред 18 часа - Вечер

Кожувчанка ДОО, како компнанија, во Република Македонија, важи за една од компаниите што секогаш ги следи светските...

shto-e-demonetizacija

Бизнис инфо

Што е демонетизација?

пред 15 часа - Бизнис инфо

Фото: Pixabay Демонетизација значи повлекување на парите од оптек, независно дали во целост ќе се исфрлат, претопат...

voveduvanjeto-carina-za-uvoz-na-chelik-i-aluminium-vo-sad-nema-da-ima-golemo-vlijanie-vrz-maloprodazhnite-ceni

Алфа

Воведувањето царина за увоз на челик и алуминиум во САД нема да има големо влијание врз малопродажните цени

пред 18 часа - Алфа

Во анализата се потсетува дека против американските царини најмногу се побунија претставниците на Канада, Европската...

1 2 3 4 5 6 7