20
1 2 3 4 5 6 7 

Нетпрес

Нови цени на горивата од полноќ

пред 15 часа - Нетпрес

blockchain-tehnologijata-od-koren-go-menuva-globalniot-finansiski-pazar

Денар

Blockchain технологијата од корен го менува глобалниот финансиски пазар

пред 15 часа - Денар

„ICT“ технологијата веќе со години претставува главен двигател на развојот на глобалната економија. Работите се...

grafik-na-denot-kako-se-promeni-zhivotot-na-rusite-za-vreme-na-vladeenjeto-na-putin

Денар

График на денот: Како се промени животот на Русите за време на владеењето на Путин

пред 15 часа - Денар

Владимир Путин доминира во руската политика како нејзин неоспорен лидер речиси две децении. Во последователните...

objaveni-glavnite-temi-na-panelite-na-nem-2018

Marketing365

Објавени главните теми на панелите на NEM 2018

пред 16 часа - Marketing365

NEM 2018 , најголемиот собир на телевизиската индустрија во регионот на Централна и Источна Европа, ќе се одржи...

japan-tobacco-kupi-edna-od-najgolemite-ruski-kompanii

Денар

Japan Tobacco купи една од најголемите руски компании

пред 17 часа - Денар

Компанијата „Japan Tobacco“ постигна договор за купување на руската „Donskoy Tabak“ за околу 90 милијарди рубљи...

dobra-vest-za-makedoncite-koi-zhiveat-ili-chesto-patuvaat-vo-germanija

Скопје Инфо

Добра вест за Македонците кои живеат или често патуваат во Германија

пред 20 часа - Скопје Инфо

Македонија и Германија постигнале договор за меѓусебно признавање на возачките дозволи, објави Дојче Веле. Отстранети...

avstrija-gi-rushi-prognozite-doprva-ke-raste

Денар

Австрија ги руши прогнозите, допрва ќе расте

пред 17 часа - Денар

Економијата на Австрија ќе ја задржи високата динамика и ќе расте оваа година посилно отколку што беше прогнозирано....

sovremeni-zheni-mokna-grupa-koja-investira-se-vkluchuva-i-vlijae-vrz-drugite

Marketing365

Современи жени: моќна група која инвестира, се вклучува и влијае врз другите

пред 18 часа - Marketing365

Брендовите и организациите кои сакаат да стигнат до овие свесни потрошувачи имаат повеќе опции од кога било досега...

novi-vrabotuvanja-vo-agencijata-za-vrabotuvanje-plati-do-23-200-denari

еМАГАЗИН

Нови вработувања во Агенцијата за вработување, плати до 23.200 денари

пред 18 часа - еМАГАЗИН

Агенцијата за вработување објави оглас за вработување на определено време до 31.12.2018 година на три работни места....

jp-ulici-i-patishta-vrabotuva-12-lica-plati-do-26-800-denari

еМАГАЗИН

ЈП „Улици и патишта“ вработува 12 лица, плати до 26.800 денари

пред 18 часа - еМАГАЗИН

Јавното претпријатие „Улици и патишта“ Скопје распиша оглас за засновање на работен однос на неопределено време...

213-564-lica-se-nevraboteni-vo-makedonija

Бизнис вести

213 564 лица се невработени во Македонија

пред 22 часа - Бизнис вести

Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2017 година, активното население во Република Македонија...

15-ti-mesec-po-red-raste-japonskiot-izvoz

Денар

15-ти месец по ред расте јапонскиот извоз

пред 18 часа - Денар

Трговскиот биланс на Јапонија се врати во суфицит во февруари, а силна побарувачката во светски рамки помогна за...

gradski-elektrichen-avtomobil-za-samo-7-500-dolari-doagja-vo-evropa-vo-2019-godina

Бизнис вести

Градски електричен автомобил за само 7.500 долари доаѓа во Европа во 2019 година

пред 18 часа - Бизнис вести

Polymaker, компанија за 3D печатење, и XEV, италијански производител на автомобили, го претставија својот електричен...

10-5-milioni-evra-stimul-za-malite-i-srednite-pretprijatija

МТВ 1

10,5 милиони евра- стимул за малите и средните претпријатија

пред 18 часа - МТВ 1

Ќе имаат ли сила владините мерки да го поттикнат иновативниот дух кај младите и бизнис- секторот. Од Фондот за...

kolkava-e-platata-na-voren-bafet-i-charli-munger

Денар

Колкава е платата на Ворен Бафет и Чарли Мунгер?

пред 18 часа - Денар

Легендарните инвеститори Ворен Бафет (87 г.) и Чарли Мунгер (94 година) продолжуваат да управуваат со „Berkshire...

1 2 3 4 5 6 7