притисни ентер »

Топ вести

Фудбал

Клоп за Јунајтед: Тие не ни помогнаа, зошто ние да им помогнеме?

Клоп за Јунајтед: Тие не ни помогнаа, зошто ние да им помогнеме?

Јирген Клоп со шега одговори на прашањето како Оле Гунар Солскјер може да ја „сврти“ лошата форма на Манчестер јунајтед, велејќи дека нема потреба да им помогне откако Јунајтед не успеаја да ги совладаат Манчестер сити. Во средата, Јунајтед загубија 0:2 од Сити во градското дерби, во уште еден лош пораз на Јунајтед. Солскјер имаше фантастичен старт

Аталанта ќе се бори за италијанскиот куп по пресвртот против Фиорентина (видео)

Аталанта ќе се бори за италијанскиот куп по пресвртот против Фиорентина (видео)

Аталанта одличната сезона ќе ја круниса со борба со Лацио за трофејот од Копа Италија, откако и покрај раното водство на Фиорентина, во Бергамо стигна до импресивна 2:1 победа. Фиорентина, под водство на новиот тренер Винченцо Монтела, дојде во водство уште во третата минута, кога Луис Муриел по една неуспешна офсајд-стапица излезе сам пред голманот

Буфон пред напуштање на ПСЖ

Буфон пред напуштање на ПСЖ

Италијанскиот фудбалски ветеран Џанлуиџи Буфон може да стави крај на својата кариера во текот на летото, откако откажа да го обнови договорот со Пари Сен Жермен. Славниот голман всушност размислува за предлог да се врати во Јувентус како директор. Четириесет и едно-годишниот голман потпиша со ПСЖ во текот на летото на 2018 година, откако стави крај

Хетафе го заддржа Реал во грдо реми без голови, но ЛШ е на дофат! (видео)

Хетафе го заддржа Реал во грдо реми без голови, но ЛШ е на дофат! (видео)

Дуелот на Хетафе и Реал Мадрид, двата клуба од Мадрид со различна историја и различна тежина, заврши без голови, со што Хетафе може да продолжи да сонува за историско квалификување во Лигата на шампионите. Реал Мадрид како едвај да чека да заврши кошмарната сезона во која трипати го сменија тренерот и на крајот го вратија Зинедин Зидан, бидејќи ниту

Реал со нула против Хетафе но Зидан доби ѕвезда за догодина, два магични потега на Брахим Диаз (ВИДЕО)

Реал со нула против Хетафе но Зидан доби ѕвезда за догодина, два магични потега на Брахим Диаз (ВИДЕО)

Реал Мадрид одигра скромни 0-0 на гостувањето кај Хетафе, но Зинедин Зидан може да го радува изданието на младиот Брахим Диаз, кој покажа голема желба за надигрување и имаше два магични потезга Во послендиот натпревар од 34. коло во Ла Лига, Хетафе и Реал Мадрид одиграа меч без погодоци. Но Зинедин Зидан може да го радува една работа, односно изданието

Јунајтед добива силна конкуренција: Реал со 180 милиони го „лови“ Санчо!

Јунајтед добива силна конкуренција: Реал со 180 милиони го „лови“ Санчо!

Како што пренесува германскиот медиум „Билд“, уште еден клуб пројавил голем интерес за еден од најдобрите млади фудбалери на светот, Џејдон Санчо . Веќе од поодамна се пишува дека англиски Манчестер Јунајтед е подготвен да одвои огромно богатство да го врати младиот Англичанецот во татковината, но сега наиде на голем проблем, бидејќи во трката влегува

Лукаку налето започнува авантура на Апенините!?

Лукаку налето започнува авантура на Апенините!?

Агентот на Ромелу Лукаку, напаѓачот на Манчестер Јунајтед, потврди дека сон на неговиот клиент е еден ден да заигра во Серија А. Лошата сезона која што белгискиот репрезентативец ја остава зад себе е причината за започнување на шпекулации дека ќе ја промени средината ова лето. Се споменуваат две дестинации каде што 26-годишникот би можел да тресе мрежи

Зидан: Продажба на Куртоа или Навас? Може да се случи

Зидан: Продажба на Куртоа или Навас? Може да се случи

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, сосема отворено призна дека во текот на летото тој може да се раздели со еден од неговите двајца водечки голмани. Францускиот ментор, сепак, одби да наведе дали тоа ќе биде Тибо Куртоа или Кејлор Навас. Во моментов, стартната позиција на Белгиецот изгледа полоша, бидејќи тој беше резерва во првиот меч на Зизу

Најскапиот допир: Санчез еднаш ја „пипна“ топката и си заработи 75.000 фунти

Најскапиот допир: Санчез еднаш ја „пипна“ топката и си заработи 75.000 фунти

Манчестер Јунајтед не се прослави на вчерашното дерби со Манчестер Сити кое го загуби со 2-0 со што дополнително си ги намали шансите за Топ 4 пласман, односно настап во Лигата на шампионите во наредната сезона. Меѓутоа денеска освен што се зборува за настапот на „црвените ѓаволи“, во фокусот е и една информација поврзана со Алексис Санчез. Чилеанецот

КУП ФИНАЛЕТО  МАКЕДОНИЈА ЃП- АКАДЕМИЈА П. НА 22 МАЈ

КУП ФИНАЛЕТО МАКЕДОНИЈА ЃП- АКАДЕМИЈА П. НА 22 МАЈ

КУП ФИНАЛЕТО МАКЕДОНИЈА ЃП- АКАДЕМИЈА П. НА 22 МАЈ Финалниот натпревар од 27.издание  во домашниот фудбалски Куп  ќе се игра на Арената Тодор Проески на 22 мај во термин од 18.30,објави ФФМ.Во борба за трофејот влегуваат Македонија ЃП и Академија Пандев.За скопската екипа тоа ќе биде трето учество во финалето,откако во 2006 година  го освои пехарот

loading...
КОМИТИ: Го повикуваме Михајло Михајловски да го спаси Вардар!

КОМИТИ: Го повикуваме Михајло Михајловски да го спаси Вардар!

Феноменлано: Новото засилување на Ајакс мораше да одработи „казна“ пред да потпише (видео)

Феноменлано: Новото засилување на Ајакс мораше да одработи „казна“ пред да потпише (видео)

Младиот голман на Емен, Кејл Шерпен одигра одлично оваа сезона во холандската лига и го привлече вниманието на големите клубови. Шерпен денес потпиша за Ајакс и од следната сезона ќе ги брани боите на клубот од Амстердам, но „проблем“ е неговото минато. Имено, тој како дете пред неколку години на Твитер се декларираше како голем фан на Феенорд и славеше

Имаше понуди помеѓу 150 и 180 милиони евра, но Реал не сакаше да слушне за продажба  агентот на Асенсио открива неверојатни предлози

Имаше понуди помеѓу 150 и 180 милиони евра, но Реал не сакаше да слушне за продажба агентот на Асенсио открива неверојатни предлози

Реал Мадрид можел добро да заработи на својата млада ѕвезда но „кралевите“ одбиле да го продадат Марко Асенсио и покрај тоа што на маса имале понуди помеѓу 150 и 180 милиони евра Се очекува од Сантијаго Бернабеу летоска да замина неколку играчи, но еден од нив нема да биде Марко Асенсио. Агентот на младиот Шпанец открива дека Реал одбил понуди помеѓу

Вечното дерби разочара со посетеноста, Звезда го доби Партизан (видео)

Вечното дерби разочара со посетеноста, Звезда го доби Партизан (видео)

Црвена звезда го доби 160. издание на „вечното“ белградско дерби против Партизан со 2:1 победа со која направи чекор кон одбрана на титулата од Срспката суперлига. Звезда дојде во водство во 60. минута откако Бен беше соборен во шестнаесетникот, и беше прецизен од белата точка. Во 81. минута, Звезда зголеми на 2:0 откако Вукановиќ го совлада Стојковиќ

Салвини удри по Гатузо и неговите избраници: Ова е срамота!

Салвини удри по Гатузо и неговите избраници: Ова е срамота!

Екипата на Милан доживеа пораз од Лацио од 1-0 во реваншот во полуфиналето на Купот на Италија со што уште еднаш ги разочара своите навивачи, бидејќи оваа елиминација значеше дека и оваа сезона клубот ќе остане без никаков трофеј. Ова предизвика реакции, а една од нив беше на вицепремиерот и министер за внатрешни работи на Италија, Матео Салвини. Тој

ДОМИНАЦИЈА НА ИГРАЧИТЕ НА МАНЧЕСТЕР С. И НА ЛИВЕРПУЛ ВО ТИМОТ НА СЕЗОНАТА

ДОМИНАЦИЈА НА ИГРАЧИТЕ НА МАНЧЕСТЕР С. И НА ЛИВЕРПУЛ ВО ТИМОТ НА СЕЗОНАТА

ДОМИНАЦИЈА НА ИГРАЧИТЕ НА МАНЧЕСТЕР С. И НА ЛИВЕРПУЛ ВО ТИМОТ НА СЕЗОНАТА После  дербито на Манчестер кое го доби Сити со 2-0 на Олд Трафорд,соопштен е тимот на сезоната во Премиер лигата.Според очекувањата  доминираат играчите на Манчестер Сити  со 6. и на Ливерпул со 4 претставници.Единствено Пол Погба се најде во избраното друштво како фудбалер

Симеоне се засилува од „Олд Трафорд“, и тоа без пари

Симеоне се засилува од „Олд Трафорд“, и тоа без пари

Како што пренесуваат англиските медиуми, Атлетико Мадрид покажува сериозен интерес во своите редови да го донесе фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Хуан Мата. Искусниот 30 годишен играч за врска според последните информации ќе се врати во Ла Лига и да потпише договор со Атлетико Мадрид. Договорот на Мата со Јунајтед истекува ова лето. Нема договор,

Видал е со импресивна серија, брка осма првенствена титула во низа

Видал е со импресивна серија, брка осма првенствена титула во низа

Чилеанецот Артуро Видал кој минатото лето за 18 милиони евра од Баерн Минхен премина во редовите на шпанска Барселона може да се нарече „човек-титула“. Тој од 2012 година па се до сега, кога е пред освојување на осмата првенствена титула во низа со Барселона, на крајот на сезоната го подигнува пехарот. Со Јувентус првак беше четири години во низа,

Челзи изненаден од отсуството на Азар од „Тимот на годината“

Челзи изненаден од отсуството на Азар од „Тимот на годината“

Денес англиската Премиер лига откри како изгледа „Тимот на годината“. Големото изненадување е поврзано со присуството на Пол Погба во оваа постава, како и отсуството на Еден Азар од неа. Сепак, Челзи денес ја бранеше својата белгиска ѕвезда со официјална изјава. – Нашиот бр.10 има неверојатна сезона полна со неверојатни моменти, па фактот дека не се

Баерн и „официјално“ во куп-финалето влезе со спорен пенал (видео)

Баерн и „официјално“ во куп-финалето влезе со спорен пенал (видео)

По контроверзната 3:2 победа на Баерн Минхен на гости кај Вердер Бремен за пласман во ДФБ купот, каде што ќе играат со Лајпциг, дури и Германската фудбалска федерација (ДФБ) призна дека пеналот со кој Баварците дојдоа до триумфот е „грешка“. Баерн водеше со 2:0, пред Вердер за само една минута да израмни на 2:2, пред во 80. минута, судијата Даниел