20
1 
pechurki-vo-tava

Репортер

Печурки во тава

пред 6 часа - Репортер

Потревни состојки: 400 г свежи печурки 1-2 кромида 250 г кашкавал 2 лажици масло за готвење 1 лажичка сол ½ лажичка...

koga-ti-e-zort

Репортер

Кога ти е зорт

пред 2 часа - Репортер

Кога на детето ќе му дојде зорт и паркингот пред Град Скопје е добар за онаа работа.

shekerna-ivona-za-120-denari

Репортер

Шеќерна Ивона за 120 денари

пред 2 часа - Репортер

Во еден скопски ресторан има интересна понуда на десерти. Фотографијата на која е понудата од слатки предизвика...

archi-od-fcherashni-ja-kazha-najgolemata-mudrost-na-bubamara

Репортер

Арчи од „Фчерашни“ ја кажа најголемата мудрост на „Бубамара“

пред 7 часа - Репортер

Арчи од „Фчерашни новости“, кој никогаш не кажува ништо, ја кажа најголемата мудрост на „Златна бубамара“ на популарност...

ochekuvanje-vs-realnost-sporedbi-zaradi-koi-e-opravdano-da-bidete-skeptichni

Црно бело

„Очекување vs. реалност“ споредби заради кои е оправдано да бидете скептични

пред 9 часа - Црно бело

Скептичните мисли нè обземаат најмалку еднаш во денот, а има моменти кога се навистина издржани и неопходни. На...

izvleche-tula-i-ja-srushi-cela-zgrada

Репортер

Извлече тула и ја сруши цела зграда

пред еден ден - Репортер

Доколку постои избор за идиот на годината, ова момче сигурно би зазело некои од првите места. Дали од досада или...

parodija-od-nastapot-na-maja-nikolik-na-beovizija

Репортер

Пародија од настапот на Маја Николиќ на Беовизија

пред 2 дена - Репортер

Сања Илиќ и Балканика се победници на Беовизија 2018 и ќе ја претставуваат Србија во Лисабон на Евросонг, но главната...

mu-dade-pari-na-ian-mekelen-misleshe-deka-e-bezdomnik

Репортер

Му даде пари на Иан Мекелен, мислеше дека е бездомник

пред 2 дена - Репортер

Актерот Сер Иан Мекелен во моментов снима филм каде што глуми бездомник. Во облеката од снимањето, популарниот...

vozrasni-lugje-so-detski-duh-koi-odbivaat-da-porasnat

Црно бело

Возрасни луѓе со детски дух кои одбиваат да пораснат

пред 2 дена - Црно бело

Колку и да поминуваат времето и годините, некои луѓе едноставно одбиваат да пораснат. Тие го одбиваат фактот дека...

moment-koga-mislite-deka-vratata-vi-e-zatvorena

Интересно

Момент кога мислите дека вратата ви е затворена

пред 2 дена - Интересно

Кучето се обиде да помине со голема гранка во устата, но поради должината не можеше да помине на влезот поради...

1