притисни ентер »

Топ вести

Љубов

Убедлив победник: Ова е моментално најпопуларниот вид на секс

Убедлив победник: Ова е моментално најпопуларниот вид на секс

Убедлив победник: Ова е моментално најпопуларниот вид на секс Кога сте помлади имате повеќе предрасуди кон експериментирањето и практикувањето на различни видови секс, што е и нормално. Како што станувате постари сфаќате дека станувате сè поотворени и подготвени сте да пробате повеќе работи и веќе имате идеја што ви се допаѓа, а што не. Оралниот секс

Смешни, но вистинити разлики помеѓу жените и мажите

Смешни, но вистинити разлики помеѓу жените и мажите

1. Брак – Жената се омажила за маж, и очекува тој да се промени со годините, но тој никогаш тоа нема да го направи. – Мажот се жени за жена, и очекува со годините, таа да не се промени, но тоа го прави. 2. Загриженоста за иднината – Една жена се грижи за иднината, додека не си најде маж. – Еден човек воопшто не се грижи за својата иднина, барем додека

Немате желба за секс? – Ова се трите најчести причини за оваа појава

Немате желба за секс? – Ова се трите најчести причини за оваа појава

Се помалку желба за сексуален однос, се е поприсутна кај современиот човек, иако многу почеста појава е кај жените отколку кај мажите. Тоа и не е некоја новост кога ќе се земе предвид современиот начин на живот, како и предности и слабости кои со себе тој ги носи. Новата студија од Австралија ги наведува најчестите причини за ваквата појава и објаснува

5 фази низ кои поминува секоја изневерена жена

5 фази низ кои поминува секоја изневерена жена

5 фази низ кои поминува секоја изневерена жена Животот понекогаш ни дава непријатни, но важни лекции… Да бидете предадени од личност којашто ја сакате е една од најлошите работи кои можат да ви се случат. Болните искуства оставаат длабоки траги на нас и на нашите идни односи. Тоа се нашите главни мисли и промени кои ни се случуваат по некое такво искуство

Краток и ефективен 20 минутен тренинг за мажите за потенција

Краток и ефективен 20 минутен тренинг за мажите за потенција

Краток и ефективен 20 минутен тренинг за мажите за потенција Со возраста, вашите најголеми непријатели ќе бидат стресот и намаленото ниво на тестостерон. Постојат два лесни начини да се справите со ова секој ден. 7 минуити медитирајте- Дел од задоволството од пушењето доаѓа од психолошко олеснување предизвикано од длабоко дишење. Замислете колку ќе

Погрешни причини поради кои жените влегуваат или остануваат во врска

Погрешни причини поради кои жените влегуваат или остануваат во врска

Ужасен с*кс-тренд се шири меѓу младите

Ужасен с*кс-тренд се шири меѓу младите

Ужасен с*кс-тренд се шири меѓу младите Модерните времиња и апликациите за состаноци придонесоа ужасен тренд да се шири меѓу младите луѓе. Имено, тие веќе не практикуваат секс за една ноќ бидејќи и тоа им е премногу. Меѓу нив актуелен е сексот за половина ноќ, односно трендот на напуштање на партнерот со кој не оди. Новите генерации немаат време за

Зошто изневеруваат жените?

Зошто изневеруваат жените?

Како социјалните мрежи ја уништуваат љубовната врска?

Како социјалните мрежи ја уништуваат љубовната врска?

Како социјалните мрежи ја уништуваат љубовната врска? Социјалните мрежи се важен дел од нашиот живот. Instagram, Facebook и Twitter ги поврзуват луѓето, но исто така можат да ги раздвојат. Позитивно, но и негативно влијаат на меѓучовечките односи, а за љубовните врски можат да бидат прилично опасни. Студијата од 2013 година објавена во научното списание

Станија отиде чекор предалеку: Се соблече па легна во песокот, а градите ги покри со неколку прамени мокра коса

Станија отиде чекор предалеку: Се соблече па легна во песокот, а градите ги покри со неколку прамени мокра коса

Познатата старлета Станија се чини дека отиде чекор предалеку. Неколку часа пред да влезе во реалити шоуто „Задруга“ таа на Инстаграм објави фотографија на која е топлес и многумина остави без зборови. Имено ледна во песокот, а градите ги покри со неколку прамени мокра коса. - Не го изговарајте моето име, освен во случај ако се молите за мене- порачала

Целиот свет тагувал кога се оженил: „Никогаш нема да ме видите со љубовница, тоа не ме интересира!“

Целиот свет тагувал кога се оженил: „Никогаш нема да ме видите со љубовница, тоа не ме интересира!“

Музичарот открил: „На сцена, јас сум рок-ѕвезда. А дома – татко на четири деца и сопруг. Дома воопшто не се однесувам како ѕвезда!“ Џон Бон Џови, американски музичар и основач на популарниот рок-бенд Бон Џови, живее со својата сопруга веќе три децении. View this post on Instagram Jon and Dorothea in 2014. #bonjovi #jonbonjovi #2014 #dorotheabongiovi

Најголемите женски лаги во с*ксот со кои мажите не можат да се помират

Најголемите женски лаги во с*ксот со кои мажите не можат да се помират

Најголемите женски лаги во с*ксот со кои мажите не можат да се помират Жените се обидуваат на многу начини да го изненадат мажот во кревет… Жените се способни да заведуваат со движења, изведба, но и лаги.Според истражување спроведено со 2.300 испитаници, дури 67% од жените во еден момент глумат оргазам. Со одлумениот оргазам мажите не знаат зошто жените

Прочитајте го ова ако се плашите од љубовта…

Прочитајте го ова ако се плашите од љубовта…

Прочитајте го ова ако се плашите од љубовта… Не беше секогаш вака. Љубовта порано беше лесна и природна како и дишењето. Се се вртеше околу пеперутки и сонце. Нежни бакнежи и ноќни разговори. Поврзување без труд. Затоа и не успеа да го предвидиш тоа што се случи. Неизбежниот крај. Твојата голема љубов се изгоре до темел. Скршеното срце беше исто како

Љубовта не е бајка, таа е вистинска приказна со грди моменти и плачки, но тоа ја прави убава

Љубовта не е бајка, таа е вистинска приказна со грди моменти и плачки, но тоа ја прави убава

Љубовта не е недоверба. Љубовта не е испрашување каде си, со кого си, чепкање и проверување на телефонот на партнерот додека тој е во тоалетот или пак спие. Љубовта не е поставување граници. Граници колку смее да се изеде, да се испие, колку треба да се смееш, колку гласно зборуваш или пак колку многу плачеш на филмови или песни. --> Љубовта не е еднонасочна

Најголемите разлики меѓу сексот од љубов и сексот без љубов

Најголемите разлики меѓу сексот од љубов и сексот без љубов

Не е голема тајна дека сексот и љубовта не мора секогаш да одат заедно. Во едниот случај се работи за чисто телесно задоволство, а во другиот за демонстрирање љубов кое е проследено со пеперутки во стомакот. Чистиот секс е себичен, а љубовта не е, па тука се крие и главната разлика меѓу овие два вида секс. Ви презентираме 8 карактеристики според кои

5 работи кои жените не треба да им ги кажуваат на мажите - што им ја навредува гордоста?

5 работи кои жените не треба да им ги кажуваат на мажите - што им ја навредува гордоста?

Колку и да изгледаат силно, мажите однатре се ранливи, а со одредени зборови, жените може вистински да им ја навредат гордоста. Можеби нешто за вас ќе биде само обична шега, но мажите може да ја сфатат сериозно и да се навредат, кога станува збор за чувствителни теми. --> Кои 5 работи жените не треба никогаш да им ги кажуваат на мажите? Што најмногу

Како да ја зајакнете вашата врска и да ја преживеете секоја љубовна криза?

Како да ја зајакнете вашата врска и да ја преживеете секоја љубовна криза?

Секој пар има свои подеми и падови во врската, и тоа е сосема нормално. Она што е важно е да ги надминете овие падови, а тоа можете да го сторите само ако сте силни. Еве како да ја зајакнете вашата врска и да ја преживеете секоја љубовна криза: --> Секогаш бидете искрени - Искреноста е еден од клучните делови на секоја успешна врска. Ова значи дека

Када жените сакаат да ги допирате?

Када жените сакаат да ги допирате?

Када жените сакаат да ги допирате? Кожата на жената е потенка и поосетлива на допир, за разлика од кожата на мажите. Со допир може да направите многу повеќе отколку со вложување на труд кој нема да даде резултат. Но, треба да знаете каде и како да ја допрете жената. Образи. Една неодамнешна студија покажала дека образите на жената се многу чувствителни

7 работи кои не смеете да ги правите во бракот

7 работи кои не смеете да ги правите во бракот

7 работи кои не смеете да ги правите во бракот Преголемите очекувања од брачниот живот може да бидат причина за многу проблеми по кажувањето на судбоносното ДА. Еве неколку совети како да не дозволите проблеми во бракот.

Дали љубовта и парите одат заедно

Дали љубовта и парите одат заедно

Дали љубовта и парите одат заедно Ако мислите дека вашиот партнер е сосема спротивен од вас, во финансиска смисла, веројатно сте во право. Се чини дека сакаме вакви спротивности, бидејќи тоа ни создава рамнотежа со сопствените тенденции. Тоа значи дека штедачите се во потрага по галантни и обратно. Но, ваквиот избор може да биде добар за вашата сметка