притисни ентер »

Топ вести

Љубов

Правила кои треба да ги следите доколку сакате да се смирите со бившиот

Правила кои треба да ги следите доколку сакате да се смирите со бившиот

Можеби вашата врска завршила бидејќи некој не бил доволно лојален или искрен. Можеби не сте се сакале доволно или можеби едноставно не сте биле подготвени да влезете во врска... Каква и да била вашата причина, во тој момент сте сакале да ја прекинете врската. Но, сега размислувате повторно да се обидете. Се прашувате дали ова е добра идеја... --> Пред

5 причини зошто секогаш „паѓате“ на лоши момци

5 причини зошто секогаш „паѓате“ на лоши момци

Ако имате лоши спомени со вашите бивши, сигурно барем еднаш сте се запрашале зошто постојано завршувате со погрешните момци. Постојат неколку можни причини, а добрата вест е што откако ќе ги откриете, вие ќе можете да го промените своето однесување. Кога тоа ќе се случи, конечно ќе можете да го пронајдете совршениот партнер. 1. Се плашите да бидете

5 сосема поинакви совети за добар секс

5 сосема поинакви совети за добар секс

Советите на искусните секс терапевти честопати се поинакви од „проверените“ рецепти за страст што имаме можност да ги проследиме од сите страни. Добриот секс се планира Спонтаноста е една од поважните работи во животот. Постојано ни говорат за важноста на спонтаниот миг, па и кога се работи за толку важно прашање како што е сексот веројатно сме склони

Зошто денес се растураат сè повеќе бракови?

Зошто денес се растураат сè повеќе бракови?

Веројатно имате забележано дека бројот на разводи постојано расте. Имено, односите помеѓу луѓето се цела наука. Американскиот психолог Џон Готман, кој ги проучува човечките односи веќе 40 години, утврдил дека постојат 4 причини за ова. Во продолжение погледнете кои се, и како можете да се справите со нив. 1. Исмејување на партнерот Показател: Еден

Овие хороскопски знаци даваат најдобар совет за врската

Овие хороскопски знаци даваат најдобар совет за врската

Ако се соочувате со љубовни проблеми и ви треба разумен совет од пријател кој ќе ве ислуша, обратете се кај припадник на еден од овие три хороскопски знаци. Емпатијата, искреноста и логиката што ја поседуваат овие три знаци се она што ви е потребно и самите реално да ја согледате ситуацијата во која се наоѓате и да донесете правилна одлука. Риби Рибите

Дали сте романтичен саботер и сами си ги уништувате врските?

Дали сте романтичен саботер и сами си ги уништувате врските?

Ако свесно и совесно направиме анализа на нашите постапки и ставови кога станува збор за врските во кои сме биле, можеме да почнеме со прекинување магепсаниот круг и решавање на проблемот. Психологот и истражувач Ракел Пил ја разработува теоријата дека самите си правиме саботажа на романтичните врски, а прв примерок за истражување била самата таа.

Дали русокосите жени се уште се омилени?

Дали русокосите жени се уште се омилени?

Неодамна спроведеното истражување покажало необични резултати... Истражувањето покажало дека дури 60% од мажите, од вкупно 2000 испитаници, најмногу сакаат жени со кафеава коса и сини очи. Дури 33,1% од мажите ги сметаат бринетите за најпосакувани, 28,6% ги преферираат оние со црна коса, додека само 29,5% се определиле за русокоси дами, а 8,8% за црвенокоси

Нештата што повеќе болат од неверство

Нештата што повеќе болат од неверство

За повеќето, неверството е точката кога нема враќање кон нормална врска... После неверството, имате чувство дека никогаш повеќе нема да му верувате на вашиот партнер. Сепак, многу парови сметаат дека има и полоши чувства од оние што ги искусуваат кога се изневерени. Одговорите на ова биле дека „повеќе не ги сакаат“, „се поверуваат на други за проблеми

Четири навики на луѓето во среќни врски

Четири навики на луѓето во среќни врски

Четири навики на луѓето во среќни врски Во една здрава емотивна романтична врска луѓето често изразуваат љубов, поддршка и разбирање, без никакво воздржување. Не чекаат посебна прилика да покажат колку им значи другиот и го охрабруваат таквото однесување. Експертите за врски укажуваат на одредено однесување, односно навики, што се карактеристични и

loading...
Позата „Соба со поглед“ е за сите љубители на соло акцијата: Доведете се до посакуваниот врв

Позата „Соба со поглед“ е за сите љубители на соло акцијата: Доведете се до посакуваниот врв

Љубителите на соло акција го слават овој месец на задоволство, бидејќи уживањето во оргазми продолжува. Месецот мај беше прогласен за месец на мастурбација, а ако покрај тоа знаете и неколку врвни движења, вашите оргазми никогаш нема да завршат. Ако сте одвоиле малку време за себе, пробајте ја позицијата „Соба со поглед“. Многу е лесно да се изведе

Зошто секогаш треба да се расправате пристојно?

Зошто секогаш треба да се расправате пристојно?

Во ред, не постои пар кој не се расправа, но постојат расправии и расправии… Чекор 1 : Запомнете со кого се расправате Станува збор за вашиот партнер, па затоа обидете се да ја разгледате неговата ситуација. „Полесно е да се биде сочувствителни кога ќе се сетите дека тој се грижи за вас, иако ви е лут”, вели терапевката, Кери Кол. Чекор 2 : Прифатете

7 работи што повеќето мажи никогаш нема да им ги признаат на своите партнерки

7 работи што повеќето мажи никогаш нема да им ги признаат на своите партнерки

Нормално дека нема потреба да му кажувате сè на вашиот партнер. Сигурно имате некои тајни кои никогаш не би ги споделиле со него. Но сигурно сакате да знаете кои се нештата што мажите најчесто ги кријат од своите партнерки. Можете да дознаете во продолжение. 1. Има атрактивна колешка Нормално дека партнерот никогаш нема да ви го каже ова. Всушност,

Не можеш да ја брзаш љубовта, ќе те најде кога ќе бидеш подготвена

Не можеш да ја брзаш љубовта, ќе те најде кога ќе бидеш подготвена

Знам дека е тешко да се биде сингл кога сè што сакаш е да љубиш некој. Разбирам дека си фрустрирана да гледаш како твоите пријатели се во врски, додека ти не можеш да пронајдеш некој за да биде со тебе. Верувај ми, сум била и јас во таа позиција кога се обидував да ја „натерам“ љубовта да дојде, но едноставно не функционираше. --> Тоа е затоа што вистинската

Неколку мажи откриваат што им е најодбивно кај жените

Неколку мажи откриваат што им е најодбивно кај жените

Сигурно сте се нашле во ситуација кога сте биле во дилема и не сте биле сигурни што некој маж мисли за вас. Веројатно се прашувате што му се допаѓа, а што не, каде грешите и слично. За да ѝ ставите крај на вашата дилема, погледнете што имаат да кажат неколку мажи за нештата што им се одбивни кај жените. „Премногу шминка. Ако после бакнувањето имам

Романтично и застрашувачко: Момче ја запроси девојката на врвот од активен вулкан (видео)

Романтично и застрашувачко: Момче ја запроси девојката на врвот од активен вулкан (видео)

Кога станува збор за уникатни запросувања ова дефинитивно е едно од тие. Џерод, кој е блогер за патувања, ја запроси својата девојка Алисон на вулканот Бромо во Индонезија на 2.300 метри надморска височина. --> Тие имаа прекрасен поглед на сите страни и, иако Алисон со задоволство вели „да“, ситуацијата изгледа малку застрашувачки. Инаку парот заедно

Научниците откриле што е клучно за добар секс и како да го имате уште повеќе

Научниците откриле што е клучно за добар секс и како да го имате уште повеќе

Страста во врската со време згаснува, поради што е многу важно да се задржи огнот во спалната соба. Ако сте во долга врска, вашиот секс веројатно ќе стане помалку возбудлив отколку што беше на почетокот на врската. Ако вашиот секс со партнерот станал млак и некако здодевен, ќе ве израдува веста за тоа дека сè може да се поправи и дека научниците имаат

Како да препознаете жена на која и треба секс?

Како да препознаете жена на која и треба секс?

Како да препознаете жена на која и треба секс? Кога жената постојано е нервозна, обично се шали дека и фали “витамин К”, односно секс. Меѓутоа, постојат низа факти кои можат јасно да ви дадат до знаење дека апстиненцијата завладеала со нејзиниот живот. Има многу знаци кои откриваат дека жената просто тежнее за машки допир и дека долго време немала