20
1 2 3 4 5 6 7 
soopshtenie-na-amsm-vo-12-chasot

Опсервер

Соопштение на АМСМ во 12 часот

пред 48 минути - Опсервер

СОСТОЈБА : Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно...

zashtiti-sprechi-vakciniraj-se-odbelezhuva-evropska-nedela-na-imunizacija-vo-gradski-park

Прес 24

„Заштити, спречи, вакцинирај“: Се одбележува европска недела на имунизација во Градски Парк

пред 3 часа - Прес 24

Министерството за здравство денеска во Градскиот парк организира забавно-едукативен настан по повод одбележувањето...

makedonija-se-vrati-na-evropskiot-pat-ima-ushte-mnogu-rabota

Прес 24

Македонија се врати на европскиот пат - има уште многу работа

пред 2 часа - Прес 24

Долгоочекуваниот извештај на Европската комисија за напредокот на Македонија ја врати земјава на патеката кон членството...

Нетпрес

Дали БЕГ ќе има иста судбина како „Сведмилк“

пред еден час - Нетпрес

chorapi-i-peshkiri-rasposlani-na-kokino-poradi-lesnovernost-pochnaa-da-go-smetaat-za-lekuvalishte

Скопје Инфо

Чорапи и пешкири распослани на Кокино - поради лесноверност почнаа да го сметаат за лекувалиште

пред 3 часа - Скопје Инфо

На 35 километри од Куманово, на надморска височина од 1013 метри, сместена на неовулкански рид веднаш под врвот...

privedenata-skopjanka-tvrdi-deka-ja-odnele-vo-policiska-stanica-bez-nikakva-osnova

Весник

Приведената скопјанка тврди дека ја однеле во полициска станица без никаква основа

пред 4 часа - Infomax

Девојката која завчера објави видео на кое пуши марихуана на улица во Скопје, вчеравечер беше приведена во градскиот...

tribina-za-kreativnosta-i-inovativnosta-vo-obrazovniot-sistem

Канал 5

Трибина за креативноста и иновативноста во образовниот систем

пред 4 часа - Канал 5

Целта на одблежувањето, под покровителство на Обединетите Нации, е да се охрабрат сите луѓе да ја искористат својата...

snimena-kavgata-na-nastavnichkata-na-ostavenite-uchenicite-ѝ-vozachot

Репортер

Снимена кавгата на наставничката на оставените учениците ѝ возачот

пред еден час - Репортер

Расправијата меѓу возачот на автобусот со наставничката која ги оставила двајца од своите средношколци од Неготино,...

shto-mislat-zhenite-koi-koristat-parni-generatori

Рингераја

Што мислат жените кои користат парни генератори?

пред еден час - Рингераја

Квалитетните апарати за домаќинство се основата на добра организација во домот. Помалку време, помалку нервоза,...

skopje-go-dobi-prviot-3d-peshachki-premin-kako-merka-protiv-brzoto-vozenje

Иновативност

Скопје го доби првиот 3Д пешачки премин како мерка против брзото возење

пред еден час - Иновативност

premierot-zaev-i-direktorot-na-fitr-despotovski-na-sredba-so-makedonskite-uchenici-inovatori-koi-ke-se-natprevaruvaat-vo-sad

Иновативност

Премиерот Заев и директорот на ФИТР Деспотовски на средба со македонските ученици-иноватори кои ќе се натпреваруваат во САД

пред еден час - Иновативност

vo-zhivo-pres-konferencija-na-premierot-zaev-i-ministerot-sugareski

+Инфо

Во живо прес конференција на премиерот Заев и министерот Сугарески

пред 2 часа - +Инфо

The post Во живо прес конференција на премиерот Заев и министерот Сугарески appeared first on PLUS INFO .

digitalniot-samit-i-20-te-iljadi-sirijci-vo-makedonija

Р.С. Европа

Дигиталниот самит и 20-те илјади Сиријци во Македонија

пред 2 часа - Р.С. Европа

Доаѓаат Сиријците. Името го сменија, а не ни кажаа. Новинарството во офсајд. ЕУ ќе ни прави Дигитална стратегија...

doagja-golemiot-praznik-napravete-go-ova-za-da-ve-sledi-sreka

Прес 24

Доаѓа големиот празник: Направете го ова за да ве следи среќа

пред 2 часа - Прес 24

Православните верници на 6 мај годинава ќе го прослават Ѓурѓовден, празник е врзан за најголем број обичаи што...

Нетпрес

Распишан јавниот повик за субвенции за купување велосипеди

пред 2 часа - Нетпрес

1 2 3 4 5 6 7