20
1 2 3 4 5 6 7 
sjo-namesto-uslovna-bara-zatvorska-kazna-za-novinarkata-ivona-talevska

еМАГАЗИН

СЈО наместо условна, бара затворска казна за новинарката Ивона Талевска

пред 14 часа - еМАГАЗИН

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) поднесе жалба до Апелацискиот суд за пресудата за новинарката Ивона Талевска...

reakcija-na-vmro-dpmne-na-soopshtenieto-na-izjavata-na-aleksandar-nacev

Сител

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на изјавата на Александар Нацев.

пред 8 часа - Сител

СДСМ може да лаже, но не може да ја излаже јавноста. Селективноста на правдата кога се работи за функционерите...

nasheto-ime-e-makedonija-porachaa-uchesnicite-na-protestot-vo-kanada

Вечер

„Нашето име е Македонија“ – порачаа учесниците на протестот во Канада

пред 8 часа - Вечер

Пред парламентот на Онтарио се одржа мирен протестен собир ,,Нашето име е Македнија“, организиран од македонско-канадска...

vmro-dpmne-zakonot-za-dvojazichnost-ke-ima-ogromni-finansiski-implikacii

Сител

ВМРО-ДПМНЕ:Законот за двојазичност ќе има огромни финансиски импликации

пред 13 часа - Сител

Законот за двојазичност, ваков каков што е, не смее да стапи на сила. Покрај тоа што е неуставен и неприменлив,...

poveke-osnovci-a-pomalku-srednoshkolci-vo-2016-2017-godina

A1on

Повеќе основци, а помалку средношколци во 2016/2017 година

пред 13 часа - A1on

На крајот на минатата учебна година (2016/2017) во редовните основни училишта имало 190. 225 ученици, што е зголемување...

veb-stranata-na-sobranieto-dobi-i-albanska-verzija

еМАГАЗИН

Веб страната на Собранието доби и албанска верзија

пред 10 часа - еМАГАЗИН

Неколку дена откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците, веб-страницата на Собранието има и целосно функционал...

mon-i-sojuzot-na-defektolozi-ke-rabotat-na-podobruvanje-na-obrazovanieto-na-licata-so-poprechenost

Прес 24

МОН и Сојузот на дефектолози ќе работат на подобрување на образованието на лицата со попреченост

пред 11 часа - Прес 24

Министерството за образование и наука и Сојузот на дефектолози денеска потпишаа меморандум за соработка за подобрување...

ednash-svet-izgradiv-ili-pretstava-za-preispituvanje-na-zhivotnite-odluki

Р.С. Европа

„Еднаш свет изградив“ или претстава за преиспитување на животните одлуки

пред 8 часа - Р.С. Европа

Н.У. Театар за деца и младинци-Скопје, чествувајќи ги Светскиот ден на детскиот театар и Светскиот ден на куклениот...

Нетпрес

Мицкоски од Ново Село: Со солзи во очите, граѓаните велат дека ова што и се случува на Македонија ги погодува и боли

пред 6 часа - Нетпрес

da-trchame-zaedno-so-decata-i-za-decata-so-daunov-sindrom

Репортер

Да трчаме заедно со децата и за децата со Даунов синдром

пред 15 часа - Репортер

На 25 март со почеток во 11:00 часот, во Градски парк во Скопје ќе се одржи третата хуманитарна трка за децата...

najgorliv-problem-za-romite-vo-prilep-e-nevrabotenosta

Вечер

Најгорлив проблем за Ромите во Прилеп е невработеноста

пред 11 часа - Вечер

Градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски, денеска во Скопје учествуваше на промоцијата на програмата...

od-utre-pochnuva-proletta-a-eve-od-koga-letnoto-smetanje-na-vremeto-ne-zaboravjte-da-go-mrdnete-chasovnikot-napred

Бркај работа

Од утре почнува пролетта, а еве од кога летното сметање на времето - не заборавјте да го мрднете часовникот напред

пред 11 часа - Бркај работа

Пролетта во Македонија и на северната хемисфера почнува утре во 17:15 часот и ќе трае до 21 јуни во 11:07 часот...

zgolemeni-nivoata-na-rekite

Скопје24

Зголемени нивоата на реките

пред 15 часа - Скопје24

Речиси двојно зголемени во однос на просекот за март се нивоата на реките Вардар кај Зајчев Рид и Велес, Треска...

makedonskite-banji-podgotveni-za-prestojot-na-penzonerite

Сител

Македонските бањи подготвени за престојот на пензонерите

пред 15 часа - Сител

Четирите бањи во Македонија „Дебарски Бањи-Цапа. “Бања Банко, Катланковска Бања и Негорци се целосно подготвени...

Нетпрес

Локвенец гарантира дека Уставот нема да биде сменет, Ѓорчев посочува дека Собранието е суспендирано

пред 7 часа - Нетпрес

1 2 3 4 5 6 7