20
1 2 3 4 5 6 7 

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Народот го крева својот глас, СДСМ наскоро ќе се соочи со реалноста

пред 7 часа - Нетпрес

deneska-e-posleden-zimski-den-utre-pochnuva-proletta

Сител

Денеска е последен зимски ден, утре почнува пролетта

пред 16 часа - Сител

Пролетта во Македонија и на северната хемисфера почнува утре во 17:15 часот. Во исто време на јужната полутопка...

ochevidci-svedochea-za-napadot-vrz-sela

Канал 5

Очевидци сведочеа за нападот врз Села

пред 11 часа - Канал 5

Меѓу сведоците беа и една новинарка и обезбедувачот на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тие зборуваа...

zhbogar-sproveduvanje-na-zakonot-za-jazici-ke-gi-podobri-odnosite-megju-zaednicite

24 вести

Жбогар: Спроведување на Законот за јазици ќе ги подобри односите меѓу заедниците

пред 11 часа - 24 вести

Законот за употреба на јазиците треба да ја врати земјата на реформскиот пат вели евроамбасадорот Самуел Жбогар...

kuvelis-ako-ne-se-reshi-prashanjeto-za-imeto-turcija-ke-zeme-zamav-na-balkanot-a-golema-albanija-stanuva-realnost

Вечер

Кувелис: Ако не се реши прашањето за името, Турција ќе земе замав на Балканот, а Голема Албанија станува реалност

пред 17 часа - Вечер

Решението на таканареченото македонско прашање е во корист и на Грција, под условите што се однесуваат на иредентизмот,...

odbranata-na-eks-direktorot-na-sozr-bara-ukinuvanje-na-pritvorot

Сител

Одбраната на екс директорот на СОЗР бара укинување на притворот

пред 11 часа - Сител

Embedded video for Одбраната на екс директорот на СОЗР бара укинување на притворот Одбраната на екс директорот...

Нетпрес

Клучниот сведок во „Сопот“ со ќотек и горење по телото теран да потпише изјава

пред 7 часа - Нетпрес

dali-drzhavata-e-vo-opasnost-ili-crnite-scenarija-se-za-politichki-poeni

Канал 5

Дали државата е во опасност или црните сценарија се за политички поени?

пред 8 часа - Канал 5

Дали државата е во опасност или црните сценарија се за политички поени? За правните дилеми, но и политичките импликации...

zakonot-za-audio-i-audio-vizuelni-mediumski-uslugi-pomina-vo-komisijata-za-transport-i-vrski

Сител

Законот за аудио и аудио визуелни медиумски услуги помина во Комисијата за транспорт и врски

пред 17 часа - Сител

Професионализација на работата на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги и на МРТВ, е една од целите...

Нетпрес

Македонија претпоследна во регионот според растот на вработеноста

пред 8 часа - Нетпрес

Нетпрес

Мицкоски: Се подготвува новата програма на ВМРО-ДПМНЕ, наша примарна цел се граѓаните и решавање на нивните проблеми

пред 8 часа - Нетпрес

suspendiran-sovetnikot-na-spasovski-osomnichen-za-oddavanje-na-sluzhbena-tajna

Прес 24

Суспендиран советникот на Спасовски осомничен за оддавање на службена тајна

пред 8 часа - Прес 24

Советникот на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој беше приведен поради оддавање на службена тајна,...

se-sprema-socijalen-bunt-protiv-izvrshitelite

Либертас

Се спрема социјален бунт против извршителите

пред 9 часа - Либертас

Неколку граѓански и синдикални здруженија најавуваат наскоро протести против извршителите посочувајќи дека тие...

sloboden-udar-koseto-dobi-nalog-za-egzekucija

+Инфо

СЛОБОДЕН УДАР Ќосето доби налог за егзекуција

пред 8 часа - +Инфо

Урнат е споменикот на Ќосето пред судската палата, ама споменот и митот за големиот ликвидатор диво, насилнички,...

najaveno-miniranje-na-odronot-na-regionalniot-pat-veles-gradsko

A1on

Најавено минирање на одронот на регионалниот пат Велес – Градско

пред 14 часа - A1on

Надлежните институции очекуваат за две недели да биде нормалиизран сообраќајот на регионалниот пат Велес-Градско,...

1 2 3 4 5 6 7