20
1 2 3 4 5 6 7 
bachev-mu-pisha-na-putin-vi-posakuvam-natamoshna-uspeshna-rabota-lichna-sreka-i-dobro-zdravje

Либертас

Бачев му пиша на Путин: Ви посакувам натамошна успешна работа, лична среќа и добро здравје

пред 9 часа - Либертас

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев денеска упати честитка до Владимир Путин по повод неговата победа...

zakonot-za-jazici-gi-stavi-site-drugi-temi-vo-vtor-plan

Р.С. Европа

Законот за јазици ги стави сите други теми во втор план

пред 9 часа - Р.С. Европа

Донесувањето на Законот за јазици и протестите пред домовите на пратениците од СДСМ се најкоментирани теми од нашите...

sdsm-sonk-da-se-ottrgne-od-partiskoto-vlijanie-na-vmro-dpmne-vo-interes-na-rabotnici

Прес 24

СДСМ: СОНК да се оттргне од партиското влијание на ВМРО-ДПМНЕ во интерес на работници

пред 11 часа - Прес 24

Филип Попоски портпарол на ОО на СДСМ Прилеп денеска на прес-конференција изјави дека Синдикалната организација...

sdsm-instituciite-rabotat-nezavisno-profesionalno-oslobodeni-od-partiski-pritisoci

Канал 5

СДСМ:Институциите работат независно, професионално, ослободени од партиски притисоци

пред 13 часа - Канал 5

ВМРО-ДПМНЕ, партијата што со години ги партизираше и злоупотребуваше институциите, нема капацитет да разбере што...

odzele-935-iljadi-denari-od-naplaten-punkt-na-evn-vo-struga

Вечер

Одзеле 935 илјади денари од наплатен пункт на ЕВН во Струга

пред 15 часа - Вечер

Непознати сторители извршиле тешка кражба во наплатен пункт на „ЕВН – Македонија“ во трговскиот комплекс на улицата...

protest-pred-kukata-na-pratenichkata-remenski

Сител

Протест пред куќата на пратеничката Ременски

пред 19 часа - Сител

Незадоволни од изгласувањето на Законот за употреба на  јазиците група граѓани синоќа протестираа пред домот на...

lokvenec-koj-e-vistinskiot-vlatko-onoj-koj-shiri-omraza-ili-onoj-od-27-april

+Инфо

Локвенец: Кој е вистинскиот Влатко, оној кој шири омраза или оној од 27 април?

пред 8 часа - +Инфо

Пратеникот Хари Локвенец во вечерашното гостување на Канал 5 му порача на неговиот соговорник Влатко Ѓорчев да...

Нетпрес

Суспендиран советникот на Спасовски осомничен за оддавање на службена тајна

пред 8 часа - Нетпрес

profesor-rosoklija-za-pratenicite-policijata-mozhe-da-im-obezbedi-fizichka-zashtita-no-ne-mozhe-da-im-gi-vrati-dostoinstvoto-i-zagubenata-chest

Вечер

Професор Росоклија за пратениците: Полицијата може да им обезбеди физичка заштита, но не може да им ги врати достоинството и загубената чест

пред 8 часа - Вечер

Народните избраници со полиција се штитат од народот што ги избрал и ги плаќа да му служат! Патем, и полицијата...

shilegov-ne-trpi-prashanja-gi-navredi-novinarite-deka-se-umobolni

Прес 24

Шилегов не трпи прашања - ги навреди новинарите дека се умоболни

пред 11 часа - Прес 24

Град Скопје планира да потроши 90 000 евра за патувања во 2018тата година. Според изјавата на градоначалникот Шилегов...

delkov-vrativme-stari-dolgovi-na-opshtina-negotino-od-nad-27-milioni-denari

A1on

Делков: Вративме стари долгови на општина Неготино од над 27 милиони денари

пред 15 часа - A1on

Вративме стари долгови на општина Неготино од над 27 милиони денари, рече денеска неготинскиот градоначалник Тони...

sneg-i-namalena-vidlivost-apel-za-vnimatelnost-do-vozachite

Прес 24

Снег и намалена видливост - апел за внимателност до возачите

пред 9 часа - Прес 24

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од дожд и снег се бележат во Крушево. На...

fon-slavi-15-godini-od-svoeto-postoenje

24 вести

ФОН слави 15 години од своето постоење

пред 9 часа - 24 вести

Универзитетот ФОН вечерва слави 15 години од своето постоење. Основан во 2003 –та година како Факултет за општествени...

ochevidec-po-pozharnikarski-skali-go-nosevme-sela-ako-go-udrea-ushte-ednash-ke-umreshe

+Инфо

Очевидец: По пожарникарски скали го носевме Села, ако го удреа уште еднаш, ќе умреше

пред 16 часа - +Инфо

Во Собрание влегов затоа што целта беше да бидам виден таму, се упатив во салата каде се одржуваа седници, беше...

atina-izjavata-na-dimitrov-frla-senka-vrz-pregovorite-i-posetata-na-kodzias

еМАГАЗИН

Атина: Изјавата на Димитров фрла сенка врз преговорите и посетата на Коѕиас

пред 10 часа - еМАГАЗИН

Изјавата на министерот за надворешни работи Никола Димитров кој наводно, при контактитe со европски колеги рекол...

1 2 3 4 5 6 7