20
1 2 3 4 5 6 7 
do-krajot-na-mart-oglas-za-opshtinski-proekti-koi-treba-da-gi-reshat-infrastrukturnite-problemi-na-romite

Либертас

До крајот на март оглас за општински проекти кои треба да ги решат инфраструктурните проблеми на Ромите

пред 10 часа - Либертас

До крајот на месецов ќе биде објавен оглас на кој локалните самоуправи ќе можат да аплицираат со инфраструктурни...

jp-vodovod-i-kanalizacija-potroshila-11-iljadi-evra-za-mobilni-telefoni-vo-2017-godina

Либертас

ЈП „Водовод и Канализација“ потрошила 11 илјади евра за мобилни телефони во 2017 година

пред 10 часа - Либертас

Советот на Град Скопје на денешната осма седница ги усвои годишните сметки за 2017 година за јавните претрпијатија...

reakcija-postoi-obid-za-protnuvanje-na-nova-zagaduvachka-industrija-vo-kavadarci

Либертас

Реакција: Постои обид за протнување на нова загадувачка индустрија во Кавадарци

пред 10 часа - Либертас

Има ли обид за протнување на нова загадувачка индустрија во Кавадарци, со оглед на фактот дека на итната седница...

uzh-na-vmro-dpmne-povik-za-kandidiranje-za-pretsedateli-i-chlenovi-na-republichkite-komisii

Прес 24

УЖ на ВМРО-ДПМНЕ: Повик за кандидирање за Претседатели и членови на републичките комисии

пред 10 часа - Прес 24

Согласно одлуката на ИК на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ, се објавува повик за кандидирање на кандидати за Претседатели...

pochna-sezonata-na-alergii-nedostigaat-del-od-reagensite

Канал 5

Почна „сезоната“ на алергии, недостигаат дел од реагенсите

пред 11 часа - Канал 5

Клиниката за детски болести нема дел од реагенсите за кожни испитување за алергии, станува збор за реагенси за...

obeshtetuvanjeto-na-stechajacite-ne-odi-nitu-lesno-nitu-brzo

Р.С. Европа

Обештетувањето на стечајаците не оди ниту лесно, ниту брзо

пред 11 часа - Р.С. Европа

Откако стечајците ќе поднесат барања до Агенцијата за вработување, треба да се проверат податоците на стечајците...

vmro-dpmne-obvinitelstvoto-da-ne-sproveduva-selektivna-pravda

МТВ 1

ВМРО-ДПМНЕ: Обвинителството да не спроведува селективна правда

пред 16 часа - МТВ 1

Правдата не е правда, доколку е селективна. Јавното обвинителство мора да почне да си ја врши функцијата и да престане...

vmro-dpmne-bara-ojo-da-go-razgleda-sluchajot-so-nabavkata-na-45-avtomobili-za-potrebite-na-mvr

Сител

ВМРО-ДПМНЕ бара ОЈО да го разгледа случајот со набавката на 45 автомобили за потребите на МВР

пред 11 часа - Сител

Embedded video for ВМРО-ДПМНЕ бара ОЈО да го разгледа случајот со набавката на 45 автомобили за потребите на МВР

mihajlovski-ivanov-e-edinstveniot-vo-ovoj-moment-koj-raboti-spored-ustavot-i-vo-interesot-na-gragjanite

Прес 24

Михајловски: Иванов е единствениот во овој момент кој работи според Уставот и во интересот на граѓаните

пред 11 часа - Прес 24

Ѓорѓе Иванов е единствениот во овој момент кој работи според Уставот, според законот и во интересот на граѓаните...

samo-vistina-ubedlivo-najgledana-politichka-emisija-veke-3-mesec-po-red

Канал 5

„САМО ВИСТИНА“ убедливо најгледана политичка емисија, веќе 3 месец по ред

пред 11 часа - Канал 5

Селедуваат рејтинзите според агенцијата Nielsen , за период од 12 до 18 Март 2018 година Прва на овва листа е „САМО...

sostanok-na-potkomitetot-za-transport-i-zhivotna-sredina-vo-brisel

Канал 5

Состанок на Поткомитетот за транспорт и животна средина во Брисел

пред 11 часа - Канал 5

На состанокот учествуваше и заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули. Ккао што...

gragjanite-i-lokalnite-vlasti-skeptichni-kon-regionalnite-deponii

VOA news

Граѓаните и локалните власти скептични кон регионалните депонии

пред 11 часа - VOA news

protestiiraat-rabotnici-jaka-80-od-gazda-nini-si-gi-baraat-zaostanatite-plati

24 вести

Протестиираат работници „Јака 80“ – од газда Нини си ги бараат заостанатите плати

пред 11 часа - 24 вести

Поранешните вработени од Јака 80 со  протест си ги бараат заостанатите  плати и отпремнини за три години. Се собраа...

lidija-dimchevska-naznachena-za-v-d-pretsedatelka-na-apelacioniot-sud-skopje

еМАГАЗИН

Лидија Димчевска назначена за в.д. претседателка на Апелациониот суд Скопје

пред 11 часа - еМАГАЗИН

Централниот Регистар на Република Македонија постапувајќи по пријавата за упис на промена-разрешување на претседател...

regionalna-deponija-vo-istochniot-planski-region-potrebni-26-610-594-evra

Сител

Регионална депонија во Источниот плански регион, потребни 26.610.594 евра

пред 17 часа - Сител

Советот на Општина Делчево денеска даде согласност да се основа регионална депонија и соодветна инфраструктура...

1 2 3 4 5 6 7