20
1 2 3 4 5 6 7 
nezavisni-profesionalci-i-eksperti-vo-antikorupciska-preporachuva-zaev

Сител

Независни професионалци и експерти во антикорупциска, препорачува Заев

пред 17 часа - Сител

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев смета дека Државната комисија за спречување на корупцијата...

glasnik-na-nevidlivite-nagrada-za-novinari-koi-pishuvaat-socijalni-temi

Нова ТВ

Гласник на невидливите:Награда за новинари кои пишуваат социјални теми

пред 15 часа - Нова ТВ

Во Скопје денеска ќе се одржи првото доделување на наградите „Гласник на невидливите“. Наградата „Гласник на невидливите...

utre-bez-struja-del-od-korisnicite-vo-przhino-i-crniche

Сител

Утре без струја дел од корисниците во Пржино и Црниче

пред 19 часа - Сител

РЦУК-Скопје по известување добиено од „ЕВН Македонија“ АД информира дека утре од електро - системот во Град Скопје...

shtip-se-podgotvuva-za-praznikot-chet-rse

Сител

Штип се подготвува за празникот Чет’рсе

пред 16 часа - Сител

Општина Штип се подготвува за одбележувањето на 22 март Денот на пролетта или меѓу штипјани познат како Чет’рсе....

utreshnata-tematska-sednica-na-vladata-celosno-posvetena-na-mladinskite-politiki

A1on

Утрешната тематска седница на Владата целосно посветена на младинските политики

пред 13 часа - A1on

Утре, со почеток во 11:30 часот, Владата на Република Македонија ќе одржи тематска седница посветена на младински...

osmani-mu-se-obrati-na-timonie-ambasadorot-mu-se-zablagodari

Нова ТВ

Османи му се обрати на Тимоние, амбасадорот му се заблагодари

пред 14 часа - Нова ТВ

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи преку видео порака на француски јазик на својот Фејсбук профил му...

dali-nedelava-ke-ima-priblizhuvanje-na-stavovite-za-imeto

VOA news

Дали неделава ќе има приближување на ставовите за името?

пред 13 часа - VOA news

angjushev-mrdnuvaat-od-mrtva-tochka-rabotite-okolu-penzionerski-dom-vo-kavadarci

A1on

Анѓушев: Мрднуваат од мртва точка работите околу Пензионерски дом во Кавадарци

пред 14 часа - A1on

По цели седум години чекање, мрднуваат од мртва точка работите околу изградба на Пензионерски дом во Кавадарци,...

tribina-vo-prilep-megju-mladite-govor-na-pochituvanje-namesto-govor-na-omraza

A1on

Трибина во Прилеп меѓу младите „Говор на почитување, наместо говор на омраза“

пред 14 часа - A1on

„Говор на почитување, наспроти говор на омраза“ е насловот на трибината што денеска напладне се одржа во прилепската...

otstraneti-tehnichkite-problemi-na-veb-stranicata-na-parlamentot

A1on

Отстранети техничките проблеми на веб страницата на Парламентот

пред 14 часа - A1on

„Согласно договорот за одржување на е – парламент системот, Компанијата Некстсенс(Nextsense) која реагираше на...

1 2 3 4 5 6 7