20
1 2 3 4 5 6 7 
zoi-shvajcarcite-ja-osvoija-prvata-alpska-timska-titula

Top Sport

ЗОИ: Швајцарците ја освоија првата алпска тимска титула

пред 57 минути - Top Sport

Швајцарија го освои златниот медал во алпската тимска трка во Пјонгчанг, дисциплина која првпат е на Олимпијадата,...

zoi-pjongchang-niskanen-go-dobi-skijachkiot-maraton

Top Sport

ЗОИ Пјонгчанг: Нисканен го доби скијачкиот маратон

ново - Top Sport

Финецот Иво Нисканен освои злато во нордиската трка на 50 километри победувајќи го Русинот Александер Болшунов....

problemi-za-emeri-nejmar-i-verati-se-razbolea-pred-derbito-so-olimpik-marsej

Екипа

Проблеми за Емери: Нејмар и Верати се разболеа пред дербито со Олимпик Марсеј

пред 12 минути - Екипа

juventus-na-leto-go-kupuva-darmijan

Екипа

Јувентус на лето го купува Дармијан

пред 46 минути - Екипа

ruskata-olimpijka-shto-noseshe-maica-ne-koristam-doping-pozitivna-na-doping

A1on

Руската олимпијка што носеше маица „Не користам допинг“ – позитивна на допинг

пред 10 часа - A1on

Уште еден руски спортист е тестиран позитивно за допинг на Зимските олимписки игри во Пјонгјанг. Овој пат станува...

zlatnite-amerikanki-se-soblekoa-na-mrazot

Sportmedia

Златните Американки се соблекоа на мразот

пред 14 часа - Sportmedia

Американките долго ќе го слават златото во хокеј на мраз, прекината е доминацијата на Канаѓанките, а по финалето...

zoi-osvojuvachi-na-medali-na-14-den-vo-pjongchang

Сител

ЗОИ: Освојувачи на медали на 14-ден во Пјонгчанг

пред 17 часа - Сител

Последната биатлонска трка на Олимпијадата беше машката штафета 4-пати по 7,5.км. Најбрзи и најпрецизни беа биатлонците...

inicijativen-odbor-za-vonredno-sobranie-na-pfm-deneshnoto-sobranie-na-koe-e-reizbran-malenko-e-nelegitimno

Дерби

Иницијативен одбор за вонредно собрание на ПФМ: Денешното собрание на кое е реизбран Маленко е нелегитимно

пред 12 часа - Дерби

Иницијативниот одбор за одржување вонредно собрание на Пливачката федерација на Македонија денеска испрати реакција...

letechkiot-makedonec-inspirativno-video-za-idje-shampionot-od-zemjata-na-sonceto

Infomax

ЛЕТЕЧКИОТ МАКЕДОНЕЦ: Инспиративно видео за Иџе, шампионот од земјата на сонцето

пред 8 часа - Infomax

Како ретко кој македонски спортист, македонскиот возач Игор Стефановски – Иџе добива признанија за успесите кои...

deportivo-ne-uspea-da-realizira-vazhni-tri-boda-protiv-espanjol

Спортски

Депортиво не успеа да реализира важни три бода против Еспањол

пред 9 часа - Спортски

o-saliven-vo-velshkoto-finale

Top Sport

О’Саливен во велшкото финале

пред 9 часа - Top Sport

Легендата Рони О’Саливен се пласираше во четврто ранкинг-финале оваа сезона, откако направи импресивен  кам-бек...

nevil-murinjo-znaeshe-shto-poseduva-pogba-koga-go-kupi-toa-treba-da-go-iskoristi

Спортски

Невил: Мурињо знаеше што поседува Погба кога го купи, тоа треба да го искористи

пред 10 часа - Спортски

zoi-vtoro-zlato-za-nuis-a-15-to-za-holandija-vo-brzo-lizganje

Сител

ЗОИ: Второ злато за Нуис, а 15-то за Холандија во брзо лизгање

пред 17 часа - Сител

Кјелд Нуис од Холандија е новиот олимписки шампион на 1.000,метри брзо лизгање. За 28-годишниот Холанѓанец ова...

el-klasiko-vo-kralska-rezhija-potop-na-crvena-zvezda-bez-antik

Екипа

„Ел Класико“ во „кралска режија“, потоп на Црвена звезда без Антиќ

пред 11 часа - Екипа

crvenite-gjavoli-pred-kluchniot-del-od-sezonata-ostanuvaat-bez-eden-od-najvazhnite-igrachi-vo-sostavot

Спортски

„Црвените ѓаволи“ пред клучниот дел од сезоната остануваат без еден од најважните играчи во составот!

пред 11 часа - Спортски

1 2 3 4 5 6 7