притисни ентер »

Топ вести

Мода

"Кутри" момчиња од Инстаграм: Погледнете што девојките ги тераат своите момчиња да праваат за да добијат совршена фотографија!

"Кутри" момчиња од Инстаграм: Погледнете што девојките ги тераат своите момчиња да праваат за да добијат совршена фотографија!

Пожртвуваните момчиња балансираат по опасни карпи, стојат меѓу автобуси, висат низ прозор и ги виткаат своите тела во неприродни положби за да направат фотографии за своите девојки за Инстаграм или Фејсбук. Профилот на Инстаграм кој ја документира нивната посветеност - "Boyfriends Of Insta" - станал популарен во 2017-та година, но тоа на што се подготвени

Сергеј Варошлија: Најголемиот проблем е што она се расчепатила! (ВИДЕО)

Сергеј Варошлија: Најголемиот проблем е што она се расчепатила! (ВИДЕО)

Антониа Гиговска беше првата девојка која беше коментирана во ова издание на Студио Мода и доби само пофалби. Но, потоа следуваа модните катастрофи, а верувајте ги имаше многу: 

Оваа пролет девојките обожуваат бели фустани

Оваа пролет девојките обожуваат бели фустани

Кога ќе дојде пролетта, немате никаква причина да не ги поминете сите денови во прекрасни фустани на кои долго време чекавме. Не постои поубава боја од белата која е како создадена за овие пролетни денови, а истата ѝ прилега скоро на секоја дама. Денеска ви предлагаме да ја погледнете галеријата полна бели фустани кои можете да ги носите за разни пролетни

Трансформации: Колку значи промената на фризура и начинот на облекување?

Трансформации: Колку значи промената на фризура и начинот на облекување?

Константин Богомолов е најдобриот стилист во Рига, Латвија. Веќе 30 години тој им помага на жени и мажи на најразлични возрасти да оформат свој уникатен стил што им прилега. Со добар стилист и вистинските промени во фризурата, шминката и изборот на облека, секој може да изгледа фантастично. Овие модни трансформации се доказ за тоа. И самите ќе забележите

Кајли Џенер провоцира во ултра тесен фустан

Кајли Џенер провоцира во ултра тесен фустан

Најмладата од фаталните припаднички на кланот Кардашијан/Џенер, жешката Кајли Џенер, на социјалните платфори знае како најдобро да ги држи „под туража“ своите обожаватели со својот фатален изглед. Фото: Profimedia Провокативната Кајли горда на својата фигура по породувањето покажа како изгледа во еден супер тесен фустан. Фото: Profimedia

Грда и болна реалност за зависноста од надградбата на нокти

Грда и болна реалност за зависноста од надградбата на нокти

Ако сте склони да ги грицкате вашите нокти кога ви е здодевно или кога сте нервозни, идејата за вештачки нокти може да изгледа привлечна за вас. Инаку, вашите нокти никогаш нема да имаат сопствена Instagram објава, и навистина ќе се обидете да ги сокриете на сите слики. View this post on Instagram *me, walking into the salon* yeah i'll get a bright

Најдолгата перика досега: Ким Кардашијан со косата го „измете“ подот

Најдолгата перика досега: Ким Кардашијан со косата го „измете“ подот

Сестрите Кардашијан-Џенер имаат завидна колекција на перики и навистина ретко ја покажуваат вистинската коса. Затоа и можат да си дозволат чести промени на фризурата, а Ким тоа во последно време го прави почесто од било кога. Откако на крајот на минатиот месец ги изненади обожавателите со црвена, а потоа со зелена перика, сега објави фотографија на

Каква венчаница би одбрале мажите за нивните сакани?

Каква венчаница би одбрале мажите за нивните сакани?

Последниот збор за изборот на венчаница го има невестата. Но, без разлика што ќе речат дека тоа е „женска работа“, сепак и мажите имаат свое мислење. Токму врз основа на машките мислења е создаден и моделот „Харт“ на австралискиот бренд за венчаници „Grace Loves Lace“. Тие спровеле истражување како според мажите би изгледала совршената венчаница. Се

Мода за секојден, изградете го сопствениот стил!

Мода за секојден, изградете го сопствениот стил!

Современиот животен стил на жените кои ја пратат динамиката на модерното живеење им наложува да експериментираат со модните стилови со цел да го пронајдат својот сопствен автентичен стил. Важен момент во имиџот на една личност е стилот кој треба да биде препознатлив, уникатен но и доследен, независен од моменталните модни трендови. Што ја чини една