притисни ентер »

Топ вести

Мода

Вчера ја измивте вашата коса, а денес ви е масна? – Еве како да го решите овој проблем

Вчера ја измивте вашата коса, а денес ви е масна? – Еве како да го решите овој проблем

Доколку косата брзо ви се масти, еве како можете тоа да го решите и да ја одржувате косата чиста цели 7 дена. Постојат неколку едноставни трикови кои што ќе ви бидат од корист. Со фен исушете го коренот од косата Вака косата помалку ќе ви се масти и ќе имате волумен. Исушете го само коренот, а остатокот од косата оставете да се исуши по природен пат

Beauty трик кој треба да го избегнувате бидејќи ѝ штети на вашата кожа

Beauty трик кој треба да го избегнувате бидејќи ѝ штети на вашата кожа

Кога станува збор за ден исполнет со обврски и кога сте свесни дека немате време за да ја поправите шминката, важно ви е да се задржи до вечерта, нели? Поради оваа причина, најверојатно ќе посегнете по еден од постарите make-up трикови, a тоа е фиксирање на шминката со лак за коса. Во овој начин на фиксирање се колнат театарските шминкари и некои од

Мед-руса: Најмодерната боја на коса за оваа сезона

Мед-руса: Најмодерната боја на коса за оваа сезона

Сигурно се прашувате: „Што е мед-русокоса?” Таа е толку топла и привлечна, а најдобро ќе го опишеме ако кажеме дека е прекрасна руса нијанса полна со карамела и златен отсјај. Мед-русокоса е моментално една од најмодерните бои за коса  во светот, но сепак треба да бидете малку претпазливи со оваа боја: ако имате потемрен тен, таа не е за вас. Во продолжение

Белата кошула е must have!

Белата кошула е must have!

Белата кошула е безвременски моден класик. Белата кошула во исто време е белег на минималистичка едноставност, но исто така е и најдобриот избор за елегантен, класичен и луксузен outfit. Благодарение на својата елеганција и лежерност, белата кошула е совршена за секоја комбинација, а на сите љубители на класичниот стилски изглед е омилено парче за

Сликата „леопард“ на 14-годишната Ангела Петрушевска доби награда на светското биенале во Јапонија

Сликата „леопард“ на 14-годишната Ангела Петрушевска доби награда на светското биенале во Јапонија

14-годишната Ангела Петрушевска од Скопје во јули ќе добие награда на Биеналето за деца уметници во Јапонија. Ангела својот цртеж на леопард, со кој победила на натпревар на основните училишта во земјава, го испратила на конкурсот за 20. Канагава биенале. Пред неколку недели добила писмо дека нејзиниот цртеж е избран меѓу учесниците и е награден. На

Ријана го отвори својот луксузен моден бренд и најави пониски цени

Ријана го отвори својот луксузен моден бренд и најави пониски цени

Поп ѕвездата Ријана го лансираше својот нов моден бренд во рамките на француската луксузна група ЛМВХ, за која ќе дизајнира облека, чевли и модни додатоци. „Фенти“, именуван според полното име на пејачката Робин Ријана Фенти, е првиот целосно нов бренд на „Моет Хенеси Луј Витон“ од 1987 година и прв на чие чело ќе биде црномуреста жена. „ Ова е историски

Ќелава 31-годишна стјуардеса ги поместува стандардите за убавина

Ќелава 31-годишна стјуардеса ги поместува стандардите за убавина

Рима се соочува со алопеција, го прифатила болниот факт дека косата нема да ѝ порасне повторно и самоуверено без перика оди на работа. Рима Тхејсен (37) е атрактивна стјуардеса во црвена униформа, но се издвојува од другите по едно нешто - таа нема коса. --> Таа ја има најекстремната форма на алопеција (alopecia universalis) и нема коса не само на

Како да се облечете лежерно, а да изгледате стилски и елегантно на пролетните свадби?

Како да се облечете лежерно, а да изгледате стилски и елегантно на пролетните свадби?

Започна сезоната на свадби и прослави на отворено, а гостинките веќе се во дилема што да облечат. На пролетните и летни свечени настани девојките најчесто сакаат да бидат полежерно и лесно облечени, но сепак стилски и елегантни. --> Веројатно мислите дека е невозможно да се направи таква комбинација, но следниве фотки ќе ви послужат како стилска инспирација

Парис Хилтон ја откри тајната за нејзината блескава кожа која не старее: Чини околу 250 денари

Парис Хилтон ја откри тајната за нејзината блескава кожа која не старее: Чини околу 250 денари

Парис Хилтон(38), жената која може да си ги дозволи најскапите препарати за нега на кожа всушност користи производ кој на сите ни е достапен и не е скап. Станува збор за бебе лосион кој во продавниците не чини повеќе од 250 денари, а прави вашата кожа да изгледа свежа, мека и сјајна. Парис навистина изгледа како да не остарела ниту ден од снимањето

Марион ја свртела играта! Го „здрмала“ Кан со провокативна комбинација: Од неа никој не го очекувал ова!

Марион ја свртела играта! Го „здрмала“ Кан со провокативна комбинација: Од неа никој не го очекувал ова!

Марион Котлард сме навикнати да ја гледаме елегантна и умерена, а храбрите комбинации им ги оставаме на нејзините похрабри колешки. Актерката сепак успеа да нè изненади и под мантилот облекла необичен и оригинален комплет. Комбинацијата ја надополнила со мазна фризура, нападен ѓердан и отворени чизми. Во Кан моментално е и Бред Пит со кој Марион во

loading...
Излезе и шминка отпорна на киселини

Излезе и шминка отпорна на киселини

Докторка креирала шминка отпорна на силни киселини, поттикнати од фактот дека бројот на напади врз луѓето со користење киселина во Велика Британија е зголемена речиси тројно во четиригодишен период... Бројот на напади со киселина во Велика Британија се зголемил од 2012. до 2016. година речиси тројно. Поради тоа докторката Алмас Ахмед била потресена

Сигурно ја имате во вашиот гардеробер и секогаш ќе биде актуелна: Омилената дневна комбинација на познатите девојки

Сигурно ја имате во вашиот гардеробер и секогаш ќе биде актуелна: Омилената дневна комбинација на познатите девојки

Сигурно нема да ви е потребно многу време за да погодите како изгледа најбараната и најудобна комбинација. Се разбира, станува збор за едноставна бела или црна маица во комбинација со фармерки! Ниту познатите дами не одолеаја и со задоволство ја носат и задолжително ја освежуваат со некои впечатливи детали како што се ланче, каиш, марама … Во продолже

Исчистете го скалпот на главата: На овој начин косата расте побрзо!

Исчистете го скалпот на главата: На овој начин косата расте побрзо!

Речиси секоја жена има утрински и вечерен ритуал за чистење на лицето, но колку од нас се сетиле да ја исчистат главата? Ако чувствувате дека вашиот скалп почесто се масти, чувствувате одредена тежина, а шампоните не ви помагаат, не треба да бидете изненадени – вашите пори веројатно се запушени со себум, нечистотија и наслаги од препаратите за коса

3 домашни пилинзи со шеќер

3 домашни пилинзи со шеќер

Постојат причини зошто шеќерот е сѐ повеќе присутен во современата исхрана. Шеќерот не само што има неверојатен вкус, туку може да биде и совршена состојка за пилинг. Ние ви претставуваме три совршени намирници за домашен пилинг со шеќер: Маслиново масло Измешајте го шеќерот со доволно масло за да добиете кремаста смеса. Mасирајте со лесни, кружни

Тренд аларм: Син костум за стилски пролетни денови

Тренд аларм: Син костум за стилски пролетни денови

Пролетта е во полн ек, но сè уште има денови кога дождот носи ниски температури, но тоа никогаш не е причина да не одбереме стилска комбинација. Оваа сезона женските костуми се апсолутен хит, па денеска ви предлагаме токму таков составен од кусо палто и здолниште со впечатливи копчиња. Костумот ние го комбинираме со едноставна бела памучна маичка која

Елегантен летен спој: бела + беж

Елегантен летен спој: бела + беж

Светлите тонови сосема природно одат во комбинација со лесната, летна облека. Една од таквите омилени варијанти, е спојот на белата со беж нијанси. Миксот на овие тонови често е присутен во трендовските комбинации секое лето, а ние направивме селекција на стилски аутфити од актуелната улична мода, што ќе послужат како инспирација за претстојната сезона

Идеи за фризура готова за 2 минути со омилениот моден додаток (фото)

Идеи за фризура готова за 2 минути со омилениот моден додаток (фото)

Венчињата од различни материјали, бои и дезени ни се омилен моден додаток за секоја сезона со кој лесно ќе го надополните обичниот изглед. За деновите кога немате време да ја средувате премногу косата, а сакате да бидете впечатливи, венчињата се идеален моден додаток. --> Независно дали сакате да го надополните лежерниот и кежуал изглед или свечениот,

Четврток во џинс и колоритна наметка

Четврток во џинс и колоритна наметка

Последниот ден од оваа скратена работна недела се разбудивме со сонце во градот и желба за комбинација со колоритни парчиња. Основа на денешната комбинација се овие едноставни тесни фармерки што ги комбинираме со памучна блузичка на пруги, а одозгора свилена наметка во сина боја со крупни цветови по површината. Комбинацијата надополнете ја со рамни

Џорџина Родригез гламурозна на црвениот тепих во Кан

Џорџина Родригез гламурозна на црвениот тепих во Кан

Џорџина Родригез синоќа беше меѓу бројните гости на премиерата на „Once Upon a Time In Hollywood“. За свеченоста во Кан, 25-годишниот модел избра гламурозен стајлинг кој вклучуваше долг фустан од Али Кари кој ѝ ја истакнуваше фигурата, сандали од Џузепе Ѕаноти и накит од Шопард.

Сé што треба да знаете пред да ја бојадисате косата

Сé што треба да знаете пред да ја бојадисате косата

Бојата на косата може целосно да го смени вашиот изглед, затоа треба да размислите добро која боја ќе изберете. Дали сте подготвени секој месец да ја фарбате косата кога ќе почне да се познава вашата природна боја? Дали вашата моментална текстура на коса ќе може да ја поднесе бојата? Која боја е најдобра за вас? Дали вашата коса е доволно здрава? Ова