притисни ентер »

Топ вести

Сцена

ФОТО + ВИДЕО: Карлеуша со наведната глава пред публиката на настап

ФОТО + ВИДЕО: Карлеуша со наведната глава пред публиката на настап

Јелена Карлеуша им се пожали на фановите со голема болка дека 41. роденден ќе го дочека без најсаканото суштество, алудирајќи на загубата на својата мајка Дивна Карлеуша. Меѓутоа, во Врњачка Бања ја дочекало изненадување на кое не се надевала. Имено, публиката го скандирала нејзиното име и роденденската песна, а Јелена само ја спуштила главата пред

Другата страна на естрадата: ПУКАНО ВО ВИЗОЛОТО НА МАЈА БЕРОВИЌ

Другата страна на естрадата: ПУКАНО ВО ВИЗОЛОТО НА МАЈА БЕРОВИЌ

Бендот на пејачката Маја Беровиќ во саботата после концерт во Мостар бил нападнат со огнено оружје. Имено, после големиот концерт во споменатиот град, нејзиниот бенд тргнал во хотел, а за време на возењето, непознати лица со два мотори и фантомки на главите со огнено оружје со пригушувач испукале неколку куршуми во гумите и ги избушиле сите четири

Снежана Ѓуришиќ: Лага е дека сум мажена!

Снежана Ѓуришиќ: Лага е дека сум мажена!

Откако српските медиуми изминативе денови пишуваа дека пејачката Снежана Ѓуришиќ тајно се омажила за гинекологот Вања Милошевиќ, таа демантира дека се венчале. Таа вчера изјавила дека веста за свадбата е лага. Додала и дека пријавила во полиција дека некој лажно се претставува како Вања на „Фејсбук“ и шири дезинформации за нејзиниот приватен живот

ФОТО: Катарина Шишмановиќ денес ужива целосно во животот

ФОТО: Катарина Шишмановиќ денес ужива целосно во животот

Српската водителка Катарина Шишмановиќ остана запаметена како водителка на емисијата чија глеавна тема беше љубовта - „Се за љубовта“ (Sve za ljubav). Сепак и самата помина низ разделба после долгогодишна врска, а потоа и се повлече од малите екрани. Времето го користела за да патува, а за тоа сведочат и нејзините фотографии на Инстаграм. Атрактивната

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“, Алекса Перовиќ, чека второ дете

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“, Алекса Перовиќ, чека второ дете

Пејачот Алекса Перовиќ, кој пред 3 години победи во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, наскоро ќе стане татко. Тој и неговата сопруга, Милица Перовиќ чекаат да им се роди втората ќерка, која ќе се вика Срна. Веста за бременоста на Милица, некогашниот миленик на тинејџерките, ја сподели на социјалните мрежи. „Моите три принцези“, напиша тој покрај сликата

(Галерија) Шенки Версаче откачи по Сандра Африка

(Галерија) Шенки Версаче откачи по Сандра Африка

Шенки Маслани, познат како Шенки Версаче од Арачиново, кого јавноста го знае по љубовта кон модниот бренд „Версаче“, неодамна беше на настап на српската пејачка и старлета Сандра Африка. Тој, според гостите во клубот, откачил по пејачката, се забавувал и не штедел пари кога ќе му се погодела песната. Неколку слики од настапот на Сандра Африка се споделуваат

Луна Ѓогани проговори за кавгата со Анастасија Ражнатовиќ: „Кога најмногу ми требаше поддршка не ја добив, сега не ми ни треба!“ (ФОТО)

Луна Ѓогани проговори за кавгата со Анастасија Ражнатовиќ: „Кога најмногу ми требаше поддршка не ја добив, сега не ми ни треба!“ (ФОТО)

Откако нејзината песна ја споредија со оние на Анастасија, како и почетокот на нивните пејачки кариери, Луна Ѓогани ја отвори душата, па проговори  за нејзината врска и релациите со поранешната пријателка, ќерката на Цеца,  Анастасија Ражнатовиќ. Луна отворено призна дека сè уште не се воконтакт. Раздорот што избувнал пред многу години помеѓу ќерките

Една година по смртта на ќерката, скијачот Боде Милер чека близнаци

Една година по смртта на ќерката, скијачот Боде Милер чека близнаци

Поранешниот скијач Боде Милер откри дека тој и неговата сопруга Морган, чекаат близнаци, една година откако почина нивната 19-месечната ќерка Емелин. „Ќе добиеме два сина“, рекол Милер за магазинот „Пипл“ и додал дека е пресреќен што повторно ќе стане татко. „Отсекогаш сакав момчиња близнаци. Го прашав Боде дали мисли дека овој пат ќе добиеме близнаци,

(Видео) Оливија Њутн Џон насмеана, првпат во јавноста откако ѝ се врати ракот

(Видео) Оливија Њутн Џон насмеана, првпат во јавноста откако ѝ се врати ракот

Пејачката и глумица, Оливија Њутн Џон, првпат се појави во јавноста откако пред десетина дена откри дека ракот со кој се бори 15 години повторно се вратил. Таа се појави на Dance Awards & Cancer Benefit Show во Холивуд, хуманитарен концерт за болните од рак. Според американските медиуми, ги изненадила сите со позитивната енергија. „Сакам сите да знаат,

Ќерката Шајло ја напушти Анџелина за да живее со Бред Пит

Ќерката Шајло ја напушти Анџелина за да живее со Бред Пит

Најстарото биолошко дете на Анџелина Џоли и Бред Пит, Шајло, си отиде од куќата на мајка си за да живее со нејзиниот татко. На 13-годишно девојче, кое се однесува и се облекува како момче, не му се допаѓа начинот на кој Анџелина се сменила за време на разводот, пишуваат американските медиуми. Ова, наводно, ја скршило Анџелина, која прави се за своите

Лила тргна да се слика во тигрести бикини во ЗОО кај тигарот, а заврши со лопата и количка кај слонот! (ВИДЕО)

Лила тргна да се слика во тигрести бикини во ЗОО кај тигарот, а заврши со лопата и количка кај слонот! (ВИДЕО)

Најпозната македонска ТВ водилека ама и инфлуенсерка  Лила Филиповска, покажа дека не е здадена само по гламурот и луксузот, туку покрај веќе докажаните професионални квалитети, нејзините гради не се само познати по вметнатите силикони, туку во нив  чука и големо срце. Така, таа завчера ја посети скопската ЗОО градина, но не како обичен посетител,

(Фото) Андреј ДНК се фати за мотика – Не иде ракија без зелка

(Фото) Андреј ДНК се фати за мотика – Не иде ракија без зелка

Андреј Ѓорѓиески од популарното дуо „ДНК“ се сликаше на нива со мотика во рака, па порача дека „ракија без зелка не иде“. На сликата што ја објави на „Инстаграм“, музичарот е во населбата Бардовци со уште двајца пријатели, гол до половина и спремен за копање. „Нема леб без мотика“, „Пуштајте вода, зелкава се пресушила“, „Парче сте напра’иле“, се дел

Познатата водителка има сестра која е нејзина копија (ФОТО)

Познатата водителка има сестра која е нејзина копија (ФОТО)

Таа на социјалните мрежи објави фотографија од дружбата со нејзините брат и сестра. Своето слободно време, македонската водителка Ирена Спировска гледа да го помине со нејзините најблиски. Таа на социјалните мрежи објави фотографија од дружбата со нејзините брат и сестра. Инаку од фотографијата може да се забележи дека Ирена и Јелена, која живее во

Шерифовиќ објави фотографија од плажа, Карлеуша и упати урнебесен коментар на кој се смее цела естрада (ФОТО)

Шерифовиќ објави фотографија од плажа, Карлеуша и упати урнебесен коментар на кој се смее цела естрада (ФОТО)

Шерифовиќ објави фотографија од плажа, Карлеуша и упати урнебесен коментар на кој се смее цела естрада (ФОТО) Пејачката Марија Шерифовиќ во моментов ужива на одмор во Шпанија, од каде со широка насмевка ги поздравува обожавателите преку Инстаграм. Колку убаво си поминува на море, гледаме на фотографиите што ги објавува, а веруваме дека расположението

Ленс Бас сѐ уште се надева на близнаци и покрај шест неуспешни обиди

Ленс Бас сѐ уште се надева на близнаци и покрај шест неуспешни обиди

Поранешниот член на „N’ Sync“, Ленс Бас не се откажува од својот сон да го прошири семејството. Бас се отворил за својот пат кон тоа да се реализира како татко во епизода на Heather Dubrow’s World. – Блиску сме. Знам дека го повторувам ова секогаш кога сум тука. Долг процес е. Ние поминавме низ седум донаторки, но последниот случај изгледа дека ќе

Српската пејачка која доживеа пекол видно ослабена излезе од болница – кога ќе и ги видите раните на рацете ќе занемете од болка (ФОТО)

Српската пејачка која доживеа пекол видно ослабена излезе од болница – кога ќе и ги видите раните на рацете ќе занемете од болка (ФОТО)

Српската пејачка која доживеа пекол видно ослабена излезе од болница – кога ќе и ги видите раните на рацете ќе занемете од болка (ФОТО) Српската пејачка Катарина Грујиќ денеска излезе од болница каде помина неколку дена поради јаката инфекција која ја доби на бубрегот. По нападите пејачката веднаш беше сместена во болница, а фановите и јавноста со

Фронтменот на Продиџи имал милионски долгови пред да се самоубие

Фронтменот на Продиџи имал милионски долгови пред да се самоубие

Повеќе не изгледа вака: Преслава од „Преспав“ ја смени бојата на коса, новиот изглед ќе ви го помати умот (ФОТО)

Повеќе не изгледа вака: Преслава од „Преспав“ ја смени бојата на коса, новиот изглед ќе ви го помати умот (ФОТО)

Повеќе не изгледа вака: Преслава од „Преспав“ ја смени бојата на коса, новиот изглед ќе ви го помати умот (ФОТО) Бугарската актерката Јана Маринова, сите ја паметат како сексапилната газдарица Преслава на пансионот „Преспав“ од последната сезона на истоимената хумористична серија. Откако македонската јавност добро ја запамети актерката таа често споделува

Претепаната српска пејачка сама си предвиде зошто ќе биде тепана- момчето и се заканило дека ќе ја убие ако го каже овој детаљ во јавноста

Претепаната српска пејачка сама си предвиде зошто ќе биде тепана- момчето и се заканило дека ќе ја убие ако го каже овој детаљ во јавноста

Претепаната српска пејачка сама си предвиде зошто ќе биде тепана- момчето и се заканило дека ќе ја убие ако го каже овој детаљ во јавноста Српската пејачка Надежда Бајиќ е брутално претепана од своето момче Тома Паниќ една ноќ откако признала во емисија еден детаљ од нивниот приватен живот. -Просто се случи, не можеме еден без друг и тоа е тоа. Тука

Каде исчезна Варошлија?

Каде исчезна Варошлија?

14 Споделувања Share Tweet За Боки 13 сите знаат каде се наоѓа во моментов, но знае ли некој каде е неговиот моден ангел чувар, Сергеј Варошлија? Емисијата на модниот гуру му заврши пред аферата „Рекет“ и да почне, па уште оттогаш не го гледаме на ТВ екраните. Потоа, видовме дека дружбата со Боки 13 тече по постираните фотографии и видеа од разни локации,