20
1 2 3 4 5 6 7 
tramp-vovede-najgolem-paket-sankcii-dosega-za-severna-koreja

Весник

Трамп воведе најголем пакет санкции досега за Северна Кореја

пред 38 минути - Весник

Администрацијата на американскиот претседател, Доналд Трамп, стави под санкции повеќе од 50 бродови на поморски...

odlozheno-glasanjeto-vo-sovetot-za-bezbednost-na-on-za-sirija

Канал 5

Одложено гласањето во Советот за Безбедност на ОН за Сирија

ново - Канал 5

За резолуцијата за Сирија , за која се расправа од вчера нема договор меѓу земјите членки , иако веќе шести ден...

ukrainski-politikolog-i-ruski-voditel-se-stepaa-vo-emisija-vo-zhivo

Весник

Украински политиколог и руски водител се степаа во емисија во живо

пред 3 часа - Весник

Во емисија за политички прашања што се емитувала во живо на руската телевизија НТВ дошло до тепачка меѓу укрански...

sad-vo-maj-ke-ja-otvorat-svojata-ambasada-vo-erusalim

Алфа

САД во мај ќе ја отворат својата Амбасада во Ерусалим

пред еден час - Алфа

Во текот на мај годинава се очекува САД да ја отворат својата Амбасада во Ерусалим, соопшти денеска неименуван...

vo-dvojna-eksplozija-vo-mogadishu-zaginaa-18-lica

Сител

Во двојна експлозија во Могадишу загинаа 18 лица

пред 31 минути - Сител

Најмалку 18 лица загинаа, а 20 се повредени во експлозија на две автомобил-бомби во главниот град на Сомалија,...

apsenja-po-zaplena-na-kokain-vo-ruskata-ambasada-vo-argentina

Вечер

Апсења по заплена на кокаин во руската амбасада во Аргентина

пред 8 часа - Вечер

Шест лица се уапсени за шверц на дрога, откако во руската амбасада во Буенос Аирес властите заплениле речиси 400...

burata-dzver-ke-ja-zafati-evropa-kontinentot-ke-bide-zakovan-vo-sneg-i-led-a-temperaturite-ke-odat-i-do-50

Весник

Бурата „ѕвер“ ќе ја зафати Европа: Континентот ќе биде закован во снег и лед, а температурите ќе одат и до -50

пред 5 часа - Весник

Студениот воздух од Сибир ќе пристигне следната недела во Велика Британија и може да го донесе најстуденото време...

novi-detali-za-masakrot-vo-florida

Алфа

Нови детали за масакрот во Флорида

пред 7 часа - Алфа

Шерифот на округот Броуард, Скот Израел соопшти дека училишниот полицаец, Скот Питерсон за време на нападот, кога...

kinezi-zavrshija-vo-zatvor-poradi-japonski-uniformi

Сител

Кинези завршија во затвор поради јапонски униформи

пред 27 минути - Сител

Кинеските власти казнија со затворска казна од 15 дена две лица, кои на интернет поставија свои фотографии во јапонски...

szo-so-novi-preporaki-za-prevencija-od-tuberkuloza

Сител

СЗО со нови препораки за превенција од туберкулоза

пред 5 часа - Сител

Светската здравствена организација (СЗО) денеска препорача нов пристат во тестирањето и лекувањето на лицата заболени...

shpanskata-policija-trgnala-da-go-apsi-pudjdemon-a-tamu-gi-prechekal-komichar

Весник

Шпанската полиција тргнала да го апси Пуџдемон, а таму ги пречекал комичар

пред 8 часа - Весник

Шпанската полиција сакла да го уапси каталонскиот лидер, Карлес Пуџдемон, но набрзо сфатила дека во прашање е само...

srpski-voeni-piloti-del-od-narko-kartel

Канал 5

Српски воени пилоти – дел од нарко картел

пред 3 часа - Канал 5

Србите со хеликоптери пренесувале дрога за еден од најголемите наркокартели во светот , а се занимавале и со трговија...

najmalku-trojca-zaginati-pri-pad-na-mal-avion-vo-sad

Сител

Најмалку тројца загинати при пад на мал авион во САД

пред еден час - Сител

Loading Video...

putin-prijavil-deka-ima-lada-stara-10-godini-parite-gi-chuva-vo-13-banki

Прес 24

Путин пријавил дека има Лада стара 10 години - парите ги чува во 13 банки

пред 6 часа - Прес 24

Рускиот претседател Владимир Путин, тврди дека кога не е на работа вози Лада стара 10 години, има стан од 74 квадрати....

vo-sad-zakazhani-tri-smrtni-kazni-vo-eden-den

Идивиди

Во САД закажани три смртни казни во еден ден

пред 6 часа - Идивиди

Во три сојузни американски држави Алабама, Тексас и Флорида во ист ден се закажани извршувања на три смртни казни,...

1 2 3 4 5 6 7